Wyświetlono wiadomości wyszukane dla słów: projekty aneksów kuchennych
Temat: Towarzystwa Budownictwa Społecznego - mieszkania na szpitalu
Nowe mieszkania.
Ruszyły przygotowania do budowy
Urząd Miejski w Sandomierzu przygotowuje się do budowy mieszkań w systemie Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Najpierw urzędnicy postanowili sprawdzić, jak duże jest zapotrzebowanie na takie lokale. Miasto już w przyszłym roku zamierza rozpocząć budowę pierwszego bloku, 110 mieszkań. W planach są cztery takie budynki.
Na stronie internatowej Urzędu Miejskiego umieszczone zostały formularze ankiet, które pomogą ustalić zapotrzebowanie na mieszkania budowane w ramach TBS-u.
DLA KOGO TE MIESZKANIA?
Ostatni blok komunalny został wybudowany w Sandomierzu dziesięć lat temu. Na terenie spółdzielni mieszkań również nie przybywa. Potrzeby są ogromne.
Lista oczekujących na przydział mieszkania z miejskiej puli liczy obecnie 280 nazwisk. Te osoby w pierwszej kolejności mogą ubiegać się lokale TBS-owskie.
Pozostałe warunki to: stały dochód o określonej wysokości i zameldowanie na terenie Sandomierza. Osoba ubiegająca się o mieszkanie nie może posiadać tytułu prawnego do innego lokalu w mieście.
- Ankiety już wpływają. Jestem przekonany, że zainteresowanie mieszkaniami będzie duże - mówi Marek Bronkowski, wiceburmistrz Sandomierza, odpowiedzialny za sprawy budownictwa mieszkaniowego.
Na 13 czerwca zaplanowana jest sesja Rady Miasta, podczas której burmistrz przedstawi projekt uchwały w sprawie powołania przez gminę TBS-u. Jeśli decyzja radnych będzie pozytywna, rozpocznie się procedura związana z rejestracją. Potem władze miejskie wystąpią o przyznanie na budowę bloku preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego.
- Jeśli wszystko dobrze pójdzie, wiosną przyszłego roku będzie można rozpocząć budowę bloku - zapowiada Marek Bronkowski.
reklama
WSTĘPNE WYLICZENIA
W Sandomierzu nie brakuje opinii, że TBS nie rozwiąże problemu mieszkaniowego rodzin o niewielkich dochodach. Rodzin tych nie będzie bowiem stać na zapłacenie wyższego czynszu (w mieszkaniach TBS-owskich w czynsz wliczona jest spłata kredytu).
Miasto ma już symulację kosztów: wysokość czynszu, wraz ze spłatą kredytu, nie powinna przekroczyć 7 złotych za jeden metr kwadratowy powierzchni.
Włodarze miasta tłumaczą, że po oddaniu bloku nastąpi rotacja. Część osób, która przejdzie do nowych bloków, zwolni obecne lokale komunalne, część przejdzie do socjalnych.
BĘDZIE TAKŻE BLOK SOCJALNY
Miasto przygotowuje się do jeszcze jednej mieszkaniowej inwestycji - budowy bloku socjalnego, o niższym standardzie. W tym wypadku przygotowania są bardziej zaawansowane. Opracowywany jest projekt budynku. Projekt ma być gotowy do końca czerwca.
Budynek powstanie na działce miejskiej przy ulicy Lubelskiej. Będzie tam 21 mieszkań jedno - i dwupokojowych. Każde będzie miało oddzielną łazienkę i aneks kuchenny.
Miasto zamierza się ubiegać o dotację z budżetu państwa w wysokości 20 wartości inwestycji. Jeśli dopłatę uda się zdobyć w tym roku, budowa ruszy już późną jesienią.
Temat: [Staroniwa] Wzgórza Staroniwskie - rozbudowa
Ale się naszukałem tematu z Osiedlem "Panorama" Wikany Czemu bloki innego inwestora prowadzicie w tym samym temacie co "Wzgórza Staroniwskie" SM Projektant?
Mieszkanie musi być z balkonem
- Nowoczesna architektura otoczona zielenią, wewnątrz funkcjonalne i tanie w użytkowaniu mieszkania - tego szukają dziś klienci - mówią architekci z Pracowni Projektowej Sound&Space z Poznania.
Poznańscy architekci zaprojektowali m.in. Tęczowe Osiedle w Rzeszowie. Dwuskrzydłowy budynek ma jeszcze jedną cechę, która przyciąga klientów - duże tarasy i balkony.
- Taka namiastka własnego ogródka sprawia, że mieszkanie od razu zyskuje w oczach klientów - zapewniają w firmie Wikana, budującej Tęczowe Osiedle.
Tarasy i parkingi
Dlatego inwestycje realizowane przez Wikanę w Rzeszowie (oprócz Tęczowego, Osiedle Panorama) i Łańcucie (Osiedle Cetnarskiego) są projektami, w których bryłę wkomponowanych jest sporo balkonów. Niektóre tarasy mają nawet ponad 40 m kw.
Klienci zwracają również uwagę nie tylko na obowiązkowe miejsca parkingowe pod blokiem, ale również na obecność podziemnych garaży w budynku. Chociaż za takie trzeba dodatkowo zapłacić, cieszą się dużym zainteresowaniem.
Tanie użytkowanie
Dziś buduje się bloki mniej energochłonne niż kiedyś. Jak tłumaczą w Sound&Space, w nowoczesnej architekturze ogranicza się ilość betonu. Budynki powstają w żelbetowej technologii szkieletowej, którą wypełnia się różnego rodzaju pustakami bardziej przyjaznymi dla człowieka. Dzięki zastosowaniu wyrobów i materiałów o podwyższonej izolacyjności, nowoczesne mieszkania są tańsze w użytkowaniu.
"Ruchome” ściany
- Możliwość własnego aranżowania mieszkań to kolejna cecha współczesnego budownictwa - zauważają w pracowni Sound&Space. - Takiej swobody oczekują zresztą klienci.
Wszystkie ścianki w obrębie jednego lokalu są ściankami działowymi, które można dowolnie przesuwać, biorąc oczywiście pod uwagę lokalizację ciągów wentylacyjnych i kominów.
Zmiany, jakich klienci dokonują często w odebranych dopiero co mieszkaniach, dotyczą kuchni. W modzie są aneksy kuchenne. Dlatego wielu deweloperów albo planuje je od razu, albo umieszcza kuchnię tak, by poprzez wyburzenie ścianki działowej w prosty sposób połączona została z salonem.
- Na połączeniu pokoju z aneksem może być umieszczona jadalnia, co daje duże poczucie przestronności takiego pomieszczenia - podpowiadają w poznańskiej pracowni architektonicznej.
Jeśli pokój z aneksem posiadają wyjście na balkon lub taras, wnętrze staje się jeszcze bardziej otwarte i przestronne.
Osiedle Panorama w Rzeszowie - we wszystkich znajdujących się tu mieszkaniach kuchnie usytuowano w pobliżu pokoi dziennych, by dać nabywcom możliwość swobodnego łączenia lub dzielenia funkcji jadalno - gościnnych.
Wielkość mieszkania
Dobrze sprzedają się mieszkania od 30 (1-pokojowe) do 60 m kw. (3-pokojowe).
- Dla klientów o zasobniejszych portfelach zawsze planuje się też lokale o większej powierzchni, ok. 70-80 m kw. - dodają w Wikanie. - Jest ich w ofercie jednak mniej.
Zielone otoczenie
Oferty deweloperów, którzy skutecznie chcą konkurować na trudnym w ostatnich czasach rynku nieruchomości, nie może też brakować planów atrakcyjnego zagospodarowania otoczenia budynku. Plac zabaw dla dzieci to standard.
Do tego miejsca odpoczynku na świeżym powietrzu dla dorosłych - alejki spacerowe, ławeczki. Dodatkowe punkty inwestycja zyskuje za bliskość rozległych błoni na spacery z psem, miejskich parków. Nie bez znaczenia są ładne widoki i zapewnienia, że w miejskich planach zagospodarowani przestrzeni nie zaplanowano w tej okolicy żadnych uciążliwych dla mieszkańców inwestycji.
- Dobre połączenie z centrum, bliskość hipermarketu, szkoły, przedszkola to kolejne zalety, które mogą przyciągnąć klientów - podpowiadają w Wikanie.
W końcu, klienci dużą wagę przykładają też do własnego poczucia bezpieczeństwa. To deweloperzy zapewniają im, oferując już nie tylko inteligentne systemy zabezpieczeń, domofony i videofony, ale także ogrodzenia.
Źródło: Nowiny
Temat: [Problem] Zawieszenie wykupu mieszkań
Dziś portal http://www.portal-mundurowy.pl/, opublikował taką oto informację:
Wstrzymana sprzedaż mieszkań wojskowych do połowy 2009 r.
Kierownictwo MON wstrzymało prywatyzację lokali mieszkalnych w zasobie Wojskowej Agencji Mieszkaniowej do połowy przyszłego roku, czyli do czasu planowanego wejścia w życie nowelizowanej ustawy o zakwaterowaniu sił zbrojnych - dowiaduje się portal-mundurowy.pl z wiarygodnych źródeł.
Przypominamy, że blokada sprzedaży mieszkań wojskowych nastąpiła w połowie maja br. po zapowiedzi przeanalizowania posiadanych przez WAM kwater i lokali mieszkalnym pod kątem potrzeb związanych z profesjonalizacją sił zbrojnych. Ta analiza miała być zakończona jesienią. Obecnie wiadomo, że w zasobach Agencji jest ok. 43 tysięcy mieszkań, w tego ponad 11 tysięcy kwater, które nie mogą iść pod młotek. Resztę trzeba będzie wybudować, kupić mieszkania na wolnym rynku lub pozyskać w inny sposób, np. zamieniając status z lokalu mieszkalnego na kwaterę.
Wszystko jest możliwe
Jednocześnie trwały prace nad gruntowną nowelizacją ustawy o zakwaterowaniu sił zbrojnych. Jedną z ostatnich decyzji szefa MON przed wysłaniem do tzw. uzgodnień międzyresortowych było ustalenie, iż lokale mieszkalne mogą być sprzedawane jedynie z 60 proc. pomniejszeniem. Istotną propozycją jest fakt, iż ulga ma być liczona zarówno od wartości rynkowej mieszkania jak i gruntu (obecnie kadra zawodowa korzysta z 95 proc. bonifikaty, ale bez pomniejszenia za grunt). Ponadto nowe uregulowania przewidują, że żołnierze mogą mieszkać – jeśli pełnią służbę w jednym garnizonie lub miejscowości pobliskiej - do czasu zakończenia służby (po odejściu z wojska przysługiwałaby im odprawa mieszkaniowa), zaś byli żołnierze mogliby zajmować lokal praktycznie bezterminowo.
Do tej pory nie było wiadomo na jakich zasadach mają być sprzedawane kwatery po ich odblokowaniu w okresie przejściowym, czyli do wejścia w życie nowych przepisów. Opinie w tej sprawie są w resorcie obrony podzielone. Kierownictwo MON zdecydowało jednak o wydłużeniu tej blokady o kolejne 8-11 miesięcy. Nie jest jednak wykluczone zarówno szybkie odmrożenie prywatyzacji lokali wojskowych, z możliwością uszanowania zasady praw nabytych w okresie przejściowym, jak i zmiany zasad sprzedaży i ustalenia nowych bonifikat w trakcie prac legislacyjnych w rządzie i parlamencie.
Jak dowiaduje się nieoficjalnie portal, w trakcie uzgodnień międzyresortowych nad ustawą o zakwaterowaniu sił zbrojnych nie zgłoszono istotnych uwag. Termin ich zgłaszania upłynął 5 listopada br. Kolejnym krokiem będzie przesłanie projektu tej ustawy przez Departament Infrastruktury MON, który w resorcie obrony koordynuje prace nad nowymi przepisami do Departamentu Prawnego MON, a następnie do Stałego Komitetu Rady Ministrów. Rząd może ją przyjąć za 2-3 tygodnie. Praktycznie Sejm i Senat będzie miał aż pół roku na ostateczny szlif nowych regulacji.
Zmiany w ustawie o zakwaterowaniu
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w życie wejdą następujące propozycje:
* jednakowe uprawnienia dla wszystkich żołnierzy zawodowych (służby stałej i terminowej),
* z wnioskiem o przyznanie prawa do lokalu będzie występował do WAM żołnierz po uzyskaniu akceptacji dowódcy, a nie – jak dotychczas - dowódca jednostki,
* za miejscowość pobliską uznano takie miejsce pełnienia służby, do której dojazd środkami komunikacji publicznej do granic administracyjnych nie przekracza 2 godzin,
* jeśli osoba uprawniona nie uzyska przydziału kwatery lub lokalu mieszkalnego, to będzie jej przyznane miejsce w internacie lub świadczenie mieszkaniowe (do wyboru),
* w przypadku odmowy, żołnierz traci prawo do zakwaterowania przez okres zajmowania danego stanowiska, chyba że zmianie ulegną jego uprawnienia,
* żołnierzom ma przysługiwać wyższa norma mieszkaniowa (średnio 8-12 m kw. na osobę ), z uwzględnieniem struktury kwatery ( np. dla żołnierza samotnego jeden pokój plus kuchnia lub aneks kuchenny, dla rodziny 3 osobowej- 3 pokoje plus kuchnia lub aneks)
* zakwaterowanie w internacie będzie przysługiwać żołnierzom zawodowych, a także odbywającym służbę okresową oraz pracownikom wojska,
* zakwaterowanie żołnierza w internacie ma być bezpłatne, przy czym szeregowym zawodowym ma przysługiwać 7-10 m kw. powierzchni użytkowej, podoficerom (8-12), chorążym (10-15), młodszym oficerom (12-18), starszym oficerom (15-20 ), generałom (20-25 ),
* stawka ekwiwalentu za rezygnację z kwatery będzie utrzymana na dotychczasowym poziomie (z czerwca 2004 r.). Niedawno tę zasadę utrzymał w mocy Trybunał Konstytucyjny. Ekwiwalenty mają być wypłacane do końca 2010 r.
* nie zmienią się zasady przyznawania odprawy mieszkaniowej po zakończeniu służby, ale korzystniejsze będę wskaźniki. Do obliczeń ma być przyjmowana: cena 1 m kw. kw. z poprzedniego kwartału jaką ogłasza GUS ( poprzednio raz w roku), maksymalna norma ( 12 m kw. zamiast 10), korzystniejszy wskaźnik przeliczeniowy ( 1,66 zamiast 1,45). W rezultacie przy 4 normach i podstawie wysługi 15 lat i 1 dzień przeciętna kwota odprawy zwiększy się z ok. 70 tys. zł do ok. 95 tys. zł. Przy wyższej wysłudze, ta kwota będzie odpowiednio większa. R.Ch.[/color]
I co Wy na to, o już chyba koniec z wykupem mieszkań za 5 lub 10% wartości?
Nie używaj czerwonego koloru Czcionka ta jest używana przez moderatorów do dopisków w postach. (Regulamin II/10) . Poprawiłem P_ E
Temat: przygody
Dzisiaj w nocy nie mogłam spać i na forum Family House wpisałam tekst. Ciekawe czy ktoś się odezwie.
google family house forum
Witam moich Niedoszłych Sąsiadów !
Jest 16.10.2008 r., godz. 23.30
Dzisiejszy dzień jest szczególnym dniem dla Polaków i może to dodało mi skrzydeł.
Powinna to była napisać już wcześniej.
Bardzo przepraszam ,że mój problem nie dotyczy..... braku prądu na os. Czapary II.
Choć Bóg mi świadkiem ,że chciałaby mieć tylko taki problem.
Nie sądzę abym musiała kolejny raz wyjaśniać swoją obecność na tym forum.
W dn. 29.08 .2007 roku p. Pyżalski włamując się przez okno dachowe do domu na ul. Leśnej 4 D w Czaparach siłą wyrzucił z domu mojego syna i moje mienie przy pomocy czterech swoich pracowników./ mam zdjęcia z tego zajścia/
Według sądu i prawa polskiego nie była to eksmisja tylko –cytuję :
„ wyzbycie mnie z domu” .
Tylko dlatego, że w dniu eksmisji nie posiadałam aktu własności / notarialnego/ nieruchomości.
Wszyscy mieszkańcy Czapury I , doskonale wiedzą, że w dn. podpisywania protokołu przekazania budynku cała kwota należna za wybudowanie domu dawno była na koncie Family House, a firma miła 60 dni zgodnie z umową na podpisanie aktu notarialnego.
Trudno mi opisywać tę historię kolejny raz , ale nie mam innego wyjścia.
„ Kochaj bliźniego swego jak siebie samego „- tak, wiem o tym , ale gdzie sprawiedliwość?
Podpisałam umowę na wybudowanie domu , w transzach zapłaciłam za nią.
Budynek został wybudowany i przekazany mi protokołem –odbioru w dn. 03.08.2007r.
Wynajęte ekipy remontowe przystąpiły do robót wykończeniowych. Po dwóch tygodniach od przekazania budynku szef ekipy budowlanej poinformował mnie o tym ,że w pomieszczeniu w c nie ma kratki wentylacyjnej.
Poprosiłam Family House o zamontowanie jej zgodnie z rysunkiem architektonicznym, prawem budowlanym i polskimi normami./ Zgodnie z projektem była to wentylacja grawitacyjna/
Był to pretekst do „ jednostronnego rozwiązania umowy” przez Family House na podstawie paragrafu umowy :
- jeżeli deweloper rozwiążę umowę z innych powodów / np. za rok kończę 50 lat a on sobie życzy mieszkańców poniżej 40-tego roku życia/ to oddaje inwestorowi wpłacone kwoty powiększone o karę umowną..
A tak zupełnie poważnie :
-Nie byłam w stanie udowodnić w sposób wystarczający, że osoba kupująca mój dom w pięć dni po mojej eksmisji działała w „ złej wierze” / „ nie widziała ”przecież kominka, płytek w aneksie kuchennym , w pomieszczeniu w c , wygipsowanych ścian ani żadnych śladów bytności , pewnie było ciemno z powodu braku prądu , a mój gotowiutki domek tylko czekał na nowonabywcę/...
Sąd uznał w związku z powyższym, że akt notarialny jest ważny , pomimo iż notariusz , nie sprawdził iż w trzecim dziale ksiąg wieczystych istnieje wzmianka o wniosku złożonym przez moich pełnomocników o zabezpieczenie hipoteki.
I choć Sąd wydał należne zabezpieczenie na dziewiąty dzień od złożenia wniosku okazało się, że zabezpieczenie było nieskuteczne ponieważ dom został sprzedany wcześniej i nie było wciąż udowodnionej „ złej wiary” kupującego.
Nie wiem co wiedziała, a czego nie wiedziała nowa właścicielka/ właściciele/ domu wybudowanego za moje pieniądze. Ciekawa jestem jak wygląda mój wymarzony ogródek ,ale nie mam siły aby to sprawdzić.
Na co znajomość prawa skoro notariusz nie musi sprawdzać stanu ksiąg wieczystych ,
sąd / i tu przepraszam nie jestem prawnikiem/ wydaje decyzje o zabezpieczeniu hipoteki na dziewiąty dzień , choć wg kodeksu postępowania cywilnego ma na to siedem dni?
Wniosek o zabezpieczenie hipoteki i ujawnienie wzmianki w księdze wieczystej został złożony 27.08.2007. Eksmisji dokonano w dn. 29.08 2007r.
Natomiast akt notarialny z p. Z. został podpisany 04,09,2007.
Sąd postanowienie o zabezpieczeniu hipoteki wydał 06.09.2008 r.
Jak ktoś ma pecha to w drewnianym kościele cegła mu na głowę spadnie?
Pewnie tak.
W związku z powyższym byłam zmuszona zapłacić koszty sądowe w wys . 7 500 pln p.Z. i czym prędzej zmienić powództwo z przymuszenia do złożenia oświadczenia woli przez Family House na pozew o odszkodowanie od Family House.
Dom został sprzedany za dużo większa kwotę niż ta która wynikała z naszej umowy, a poza tym poniosłam koszty inwestycji w wykończenie domu.
Na dzień dzisiejszy sprawa jest w toku.
W dn. 09 10.2008 odbyła się tak naprawdę pierwsza rozprawa która mogła coś zmienić w mojej sprawie. Niestety na pięciu wezwanych przez sąd świadków zgłosiło się tylko dwóch , z czego jeden prawie nic nie pamiętał z okoliczności zawierania umowy ,a drugi twierdził iż
” punktem kulminacyjnym mojego konfliktu z FH był.................................... brak prąd”.
Z „ ostrożności procesowej „ nie mogę ujawniać niczego więcej na temat przebiegu sprawy.
Przewodniczący Sądu Okręgowego zobligował mnie do wskazania świadków celem przesłuchania na okoliczność zawierania umów.
Ponieważ nie znam aktualnych adresów osób zamieszkałych na os. Czapary 1 , a wszyscy mieszkańcy zostali wskazani na świadków w sprawie przez pełnomocnika Family House uprzejmie proszę osoby ,które pamiętają okoliczności zawierania umów z w/w firmą o kontakt na moją prywatną skrzynkę mailową. Sąd aby mógł skutecznie zawiadomić świadków musi znać ich aktualne adresy.
Mój adres mailowy :
................................
Kolejny raz za coś przepraszam na tym forum i teraz też jeżeli państwo pozwolicie - przepraszam
Nie ja jestem powodem tego iż zostaliście państwo poniekąd zamieszani w tę sprawę, ale jeżeli nie będę mogła wskazać właściwych adresów a ich ustalanie nie jest w interesie Family House dla mnie ta sprawa będzie trwała jeszcze latami.
Proszę tylko o zrozumienie i prawdę .
W ciągu minionego roku wiele razy usłyszałam, że sprawiedliwość to tylko termin w encyklopedii , ale wierzę ,że większość ludzi jest uczciwa.
Zastanawiam się czasami co zrobiłby syn pani Sasi Pyżalskiej , gdyby ktoś potraktował jego matkę tak jak on potraktował mnie.
Pozdrawiam
.........................
Strona 2 z 2 • Znaleziono 70 wyników • 1, 2