Wyświetlono wiadomości wyszukane dla słów: projekty zadaszeń tarasów
Temat: DOMY I DOMKI - KIELCE
U mnie powoli naprzod, projekt jest "dookreslany", wyszlo ok. 107 m kw., parter, dach 4-spadzisty, taras zadaszony, ganek, 4 pokoje ( w tym 2 pokoiki) plus salonik, kuchnia, pom. gospodarcze, mala spizarnia plus 2 porzadne miejsca na garderoby...
Mamy nadzieje na realizacje w 2-j pol roku.
Na razie wytyczamy granice dzialki - jest dosc szeroka - 33 m, wiec spokojnie powinnismy zmiescic parterowy domek drewniany ... mamy juz wode na dzialce w studzience... oraz wstepna umowe na prad.
Ciekawe, ile po podpisaniu umowy doprowadzaja ten prad z odleglosci 15 m?
Wyposyzylismy sie tez w literature - Budownictwo szkieletowego domu drewnianego - Muratora i studiujemy sobie...
Pozdrawiam
Aha, dzis bylismy zobaczyc dom postawiony przez wybrana firme -- wlascicielka byla uprzejma i zaprosila nas do srodka... uderzyl nas od razu specyficzny klimat, takie odczucie - przytulnosci - ogrzewala domek kominkiem i ten zapach... moj obecny podczas tej wizyty przyjaciel zapragnal, zeby zamieszkac w takim domu
Wynieslismy ze soba aromat spalanego w kominku drewna we wlosach, towarzyszyl nam jeszcze chwile
Temat: PROJEKT- idealna stacja ornitologiczna nad jeziorem
Nie istnieje ani jeden wzorcowy model stacji ornitologicznej
A gdyby miała powstać taka idealna przyjazna ornitologom i przyrodzie baza, to jakby działała?
Co jest niezbedne , a co mogłoby się tam znaleźć?
Czekam na pomysły "z życia" i te "odjechane".
Możemy przecież zamieszkać na drzewach, chcemy miejsca spotkań przy kominku, ale i potrzebny byłby ptasi azyl.
Magazyn na robocze ubranko i mycie butków po pracy też musi być
Komp w archiwum i wyjście na zadaszony taras np. ze stołem do obączkowania.
Pokoje do wyboru: kilkuosobowe dla przyjaciół lubiacych takie warunki i jedynki dla profesorów no i dwójeczka dla nierozłączej pary
Zabawa w budowanie bazy
pozdrawiam
Ula
Temat: Cudowny dom w lesie
W 2000 roku okazyjnie kupiliśmy działkę w lesie i tak stała odłogiem aż w zeszłym roku wpadliśmy na pomysł budowy domu ...
Projekt typowy z katalogu ,dom 110 m2 z poddaszem użytkowym i ogromnym zadaszonym tarasem 35 m2.
Wyszło fajnie więc pomyślałam napiszę i pochwalę się domem. Wybraliśmy do budowy tego domu firmę i już jest gotowy. Poszło gładko a wyszło tak:
Temat: Ten dom i żaden inny...
Najpierw wzięliśmy dużą kartkę i po kolei wypisywaliśmy, co musi mieć.
Powierzchnia, rodzaj dachu, garaż (w bryle czy osobno), ilość pokoi, pomieszczenia gospodarcze (kotłownia, spiżarnia, pralnia, garderoba), kuchnia od frontu czy od ogrodu, parterowy/piętrowy czy z poddaszem użytkowym, balkonik czy bez, taras zadaszony czy nie itp.
Potem szukaliśmy czegoś, co było najbliższe naszym oczekiwaniom i co wymagałoby najmniejszych przeróbek.
Przejrzeliśmy tysiące projektów, dobrze się mieszka, ale dziś zbudowalibyśmy coś zupełnie innego.
Temat: fundament tarasu
| Jesli masz zadaszenie, nie oparte o taras, to gdzie problem ?
| Dom osiada sobie, taras sobie.
| BR
| Igus'
Dom ma 3 wyjścia na taras. Cała powierzchnia jest na tym samym
poziomie co powierzchnia podłóg. Jeśli zacznie to osiadać i to różnie
w różnych miejscach to będzie makabrycznie wyglądało.
Zresztą, jeśli masz ochotę i czas, rzuć okiem na projekt. Obrazki
więcej Ci owiedzą niż ja opiszę,
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/wt2/wt2.htm#
Zajrzalem. Respect !
Z czego ma byc ten taras , tzn co architekt zaprojektowal do polozenia
na tym tarasie ? Jesli jakis gres albo plytke z klinkieru to podloze
musi byc stabilne czyli plyta betonowa. Jesli to jakis kamien np granit,
lub kostka, albo plyta chodnikowa, to nie musisz miec wogole wylewanego
tarasu.
Zapytaj zreszta wykonawcy to Ci dokladnie wytlumaczy.
Poza wszystkim taras osiada gora 1cm, a i w to nie wierze.
Pzdrawiam
Igus'
Temat: Projekt domu Z39
Projektu domu Z39
Projekt Z39 to prosty w budowie i niewielki domek, został przewidziany na stosunkowo małą działkę. Od frontu, bryłę budynku urozmaica zadaszona weranda. Werandę osłania ażurowa pergola chroniąca przed deszczem, ale przepuszczająca promienie słoneczne, dzięki taras będzie doświetlona. Wyjście boczne na taras zda egzamin na działkach, które główną część ogrodu usytuowaną mają na froncie domu.
Pokój dzienny połączono z aneksem kuchennym, który sąsiaduje z małym pomieszczeniem technicznym. W budynku znajduje się tylko jeden pion kominowy obsługujący kominek i ew. piec c.o. Cały budynek można ogrzewać za pomocą centralnie umieszczonego kominka, co znacznie obniża koszty eksploatacji i wykonawstwa. Na parterze znajduje się dodatkowy pokój gościnny oraz łazienka. Pokój dzienny można powiększyć poprzez likwidację pokoju gościnnego, a część łazienki przeznaczyć na pomieszczenie gospodarcze.
Na poddaszu wygospodarowano dwie sypialnie, łazienkę oraz schowek /garderobę. Jak na niewielkie gabaryty dom jest wyjątkowo funkcjonalny i wygodny na co dzień.
Projekt może występować w kilku wariantach: np. z tarasem od tyłu, z garażem (bocznym lub od frontu) z oknami w ścianach bocznych lub wykuszem. Dostępna także wersja w „odbiciu lustrzanym”. Projekt wykonany w technologii murowanej lub drewnianej.
Temat: Projekt domu Z8
Projektu domu Z8
Projekt domu Z8 jest jednym z najtańszych w budowie i eksploatacji domów. Od strony ogrodu występuje zadaszona pergola, która umożliwia korzystanie z tarasu również podczas deszczu. W wersji podstawowej konstrukcję dachu zaprojektowano z wiązarów dachowych, co wyeliminowało potrzebę stosowania ścian nośnych i wpływa korzystnie na tempo budowy i obniżenie kosztów. Wnętrze domu może być różnorodnie urządzone: podzielone na pokoje lub otwarte, gdyż w środku nie ma ścian konstrukcyjnych. Kuchnia może być oddzielona lub połączona z pokojem dziennym, podobnie jak korytarz prowadzący do sypialni. Widoczna nad salonem konstrukcja, stropu i więźby dachowej doda wnętrzu wyrazu i stworzy wrażenie przestrzenności.
Projekt ten może być wykonany w kilku wersjach: np. z tarasem bocznym, z wykuszem w jadalni. Z boku lub od frontu budynku przewidzieliśmy miejsce na dobudowę garażu lub wiaty na samochód.
W wersji podstawowej konstrukcję dachu zaprojektowano z prefabrykowanych wiązarów.Istnieje także możliwość wykonania nad parterem stropu gęstożebrowego oraz krokwiowej konstrukcji dachu (o kącie nachylenia np. 40°), co umożliwi zagospodarowanie poddasza. W salonie przewidziano miejsce na schody. Projekt domu został także opracowany w wersji Z8 '40 z użytkowym poddaszem .
Wszystkie projekty posiadamy w wersji odbicia lustrzanego.
Więcej informacji na temat wiązarowej konstrukcji dachu - opisaliśmy w krótkim artykule w dziale PORADY.
Temat: Projekt domu Z15
Projektu domu Z15
Projekt domu Z15 zakłada wejście do budynku przez zadaszony podcień. Wysunięta elewacja wejściowa z zadaszonym gankiem oraz ciemnobrązowe elementy, wyróżniają się na tle jasnych ścian. Prosta i harmonijna forma nadaje budynkowi lekkości i uroku. Dom ten może również pełnić funkcje domu letniego. Mimo małej powierzchni, wnętrze domu zadziwia swoją funkcjonalnością i przestrzennością. Konstrukcję nośną domu stanowią ściany zewnętrzne, co pozwala zaaranżować wnętrze wg indywidualnych potrzeb.
W podstawowej wersji - kuchnia została połączona jednoprzestrzennie z jadalnią, co zwiększyło optycznie przestrzeń salonu. Pokój wydzielony przy salonie, można przeznaczyć na gabinet, dodatkową sypialnię lub po prostu powiększyć pokój dzienny. Projektując budynek pomyślano także o kosztach budowy - optymalnie umieszczając tylko jeden komin. Elewację ogrodową ozdabia częściowo zadaszony podcień, doskonale nadający się do odpoczynku w upalne dni. Z boku budynku można dobudować garaż lub wiatę na samochód (zobacz warianty) .
Projekt ten może być wykonany w kilku wariantach: np. z tarasem bocznym, z wykuszem w jadalni lub z gabinetem. Wszystkie projekty posiadamy w wersji odbicia lustrzanego.
Więcej informacji na temat wiązarowej konstrukcji dachu - opisaliśmy w krótkim artykule w dziale PORADY.
Temat: Projekt domu Z47
Projektu domu Z47
Projekt Z47 - to dom piętrowy o charakterze współczesnym. Bryła zwarta, przekryta dwuspadowym dachem jest wysmakowana poprzez połączenie dużych przeszkleń z ciepłym drewnem. Dodatkowymi urozmaiceniami są ażurowe pergole usytuowane przy obu wyjściach na taras.
Dom przeznaczony do ekspozycji bocznej, energooszczędny dzięki zwartej bryle. Wnętrze domu jest przejrzyste, obszerne i praktyczne. Nie brakuje tu niczego. Funkcjonalna kuchnia z oknem od frontu posiada również wyjście na taras. Kominek w przestronnym salonie sprawia, że jest on przytulny, a przeszklenia w jadalni doświetlają niemal całą część dzienną. W salonie, z którego rozpościera się widok na piękny ogród, zaprojektowano bezpośrednie wyjście na zadaszony, ażurowy taras. Na parterze znajduje się również WC.
Na piętrze zaplanowano trzy duże, komfortowe i dobrze doświetlone sypialnie oraz dla wygody właścicieli dwie łazienki, które w zależności od potrzeb można połączyć i urządzić salon kąpielowy. We wszystkich pokojach pomyślano o miejscu na szafy wnękowe pozwalające utrzymać ład i porządek. Ciekawe i mało spotykane rozwiązanie zastosowano w jednej z sypialń, a mianowicie zamiast tradycyjnych okien umieszczono przeszklenia od podłogi do sufitu.
Ogromną zaletą tego projektu jest niewielka powierzchnia zabudowy, pozwalająca zmieścić budynek na małej działce. Rozwiązania tu zawarte spodobają się osobom praktycznym, ceniącym indywidualizm formy i współczesne podejście do tradycyjnych rozwiązań. Budynek jest oszczędny w detal, bardzo ciepły dzięki drewnianej okładzinie i nowoczesny dzięki dużym przeszkleniom.
Temat: Projekt domu Z9
Projektu domu Z9
Projekt Z9 to dom w stylu dworku, który zmieści się na niewielkiej działce. Architektura budynku pasuje do różnych typów zabudowy, zarówno podmiejskiej wiejskiej, jak i miejskiej. Dom zaprojektowano w sposób nawiązujący do stylu dworkowego, który charakteryzuje centralne wejście w tympanonie wspartym na kolumnach, stonowana kolorystyka, dekoracyjne detale, gzymsy, obramowania okien. Symetryczna, zwarta i nieskomplikowana bryła zaplanowana na rzucie prostokąta przekryta jest dachem dwuspadowym, co upraszcza realizację.
Na parterze, część dzienna składa się z obszernego i widnego salonu otwartego na ogród. Z jadalni jest możliwość wyjścia na taras poprzez zadaszony podcień, gdzie można urządzić kącik biesiadny w letnie dni. W pozostałej części domu pełniącej funkcję dzienną, wydzielono spory pokój z indywidualną łazienką. Kuchnia integruje się z jadalnią, poprzez suwane drzwi lub bufet (opcja). W salonie przewidziano miejsce na kominek, oraz ścianę na TV i multimedia. Kuchnia stanie się bardziej funkcjonalna w przypadku rezygnacji z drugiej szafy w holu i wydzielenia spiżarki.
Poddasze przeznaczono na część nocną np. z trzema sypialniami i łazienką. Zamiast okien połaciowych możliwe jest wykonanie okien w ścianach szczytowych. Część gospodarczą stanowi pom. techniczne dostępne z holu. Taki układ wnętrza pozwoli alternatywnie powiększyć pomieszczenie gospodarcze, kosztem łazienki (wykonując przejście przez ścianę).
Projekt ten może być wykonany w kilku wersjach np. z tarasem bocznym, z garażem bocznym, oraz wykuszem w jadalni. Wszystkie projekty posiadamy w wersji odbicia lustrzanego.
Temat: Projekt domu Z30
Projektu domu Z30
Projekt domu Z30 może występować w wersji letniskowej lub całorocznej. Niewielką powierzchnię domu rekompensuje duża zadaszona weranda. Centralnie umieszczony komin, pozwoli nie tylko ogrzać budynek, ale pełni również funkcję grilla ogrodowego na tarasie. Prosta bryła, nieskomplikowana konstrukcja oraz przejrzysta funkcja budynku wszystko to wpływa na niskie koszty budowy.
We wnętrzu ażurowe schody dyskretnie ingerują w przestrzeń pokoju dziennego. Lukarny w dachu umożliwiły optymalne wykorzystanie powierzchni poddasza. Z pokoju na poddaszu dostępny jest balkon z widokiem na ogród.
Bryła ze stromym dachem oraz drewniane elementy wykończenia elewacji predestynują budynek do lokalizacji w otoczeniu przyrody lub w zabudowie o cechach architektury regionalnej.
Projekt ten może być wykonany w kilku wariantach: np. z zabudowaną werandą, z wejściem bocznym, bez lukarn w dachu. Dostępna jest także wersja z garażem bocznym lub garażem od frontu. Projekt tego budynku występuje w technologii drewnianej (szkieletowej lub z bala) oraz murowanej.
Temat: Projekt domu Z42
Projektu domu Z42
Projekt Z42 jest to niewielki domek na działkę, a dzięki nieskomplikowanej bryle jest niedrogi, szybki w realizacji i bardzo tani w eksploatacji. Może pełnić funkcję domu letniego lub całorocznego pozwalając na wygodny wypoczynek w sezonie letnim lub zamieszkanie w okresie zimowym. Brak wewnętrznych ścian umożliwia dowolną aranżację wnętrza w zależności od potrzeb zamieszkującej rodziny. Niewielką powierzchnię może zrekompensować otwarcie domu na otoczenie, uzyskane dzięki zadaszonej werandzie.
Dodatkową atrakcją i walorem domku jest uwzględnienie na tarasie grilla umożliwiając w ten sposób letnie biesiady niezależnie od pogody. Kominek wewnątrz domu jest umieszczony centralnie i pozwala na ogrzanie całej powierzchni /co nie wymaga kosztownej instalacji grzewczej/.
Projekt może występować w kilku wariantach: np. z tarasem bocznym z garażem, Dostępna wersja w „odbiciu lustrzanym”.
Temat: Projekt domu Z1002
Projektu domu Z1002
Projekt rezydencji Zr2 zestawiony jest z dwóch skrzydeł ustawionych wobec siebie pod niewielkim kątem na różnych poziomach terenu. Budynek jest piętrowy i podpiwniczony - możliwy do usytuowania na zboczu skarpy. Podział funkcjonalny jest niemal dowolny -
Obie bryły przekryte są dwuspadowym dachem . Budynek posiada rozbudowany układ tarasów połączony harmonijnie z terenem. Bryła wzbogacona jest przez kominy w formie wysokich skośnych przypór i naturalne elementy zdobienia elewacji.
Wejście główne do budynku zadaszone w formie balkonu poddasza. Poziom garażu stanowi przyziemie części rekreacyjnej (skrzydło boczne). Piętro nad częścią rekreacyjną dostępne jest z niezależnego wejścia. Wyjście na ogród zadaszone jest płytą tarasów. Elewacje zewnętrzne stylizowane z elementami okładziny z lokalnego kamienia lub z piaskowca łupanego.
Budynek może pełnić funkcję zajazdu, pensjonatu, małego ośrodka wypoczynkowego, domu weselnego czy rezydencji z częścią rekreacyjną.
Temat: fundament tarasu
Jesli masz zadaszenie, nie oparte o taras, to gdzie problem ?
Dom osiada sobie, taras sobie.
BR
Igus'
Dom ma 3 wyjścia na taras. Cała powierzchnia jest na tym samym
poziomie co powierzchnia podłóg. Jeśli zacznie to osiadać i to różnie
w różnych miejscach to będzie makabrycznie wyglądało.
Zresztą, jeśli masz ochotę i czas, rzuć okiem na projekt. Obrazki
więcej Ci owiedzą niż ja opiszę,
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/wt2/wt2.htm#
Pozdrawiam
Dy
Temat: Projekt domu Z16
Projektu domu Z16
Dom ten może być zbudowany szybko i niewielkim kosztem. Uniwersalne rozwiązania konstrukcyjne domu powodują, że nadaje się on do całorocznego jak i letniskowego zamieszkania. Wykonać go można w technologii murowanej, szkieletowej lub z bali. Dwa kominki: wewnętrzny, w pokoju dziennym oraz zewnętrzny, na tarasie niewątpliwie dokładają budynkowi kameralnego charakteru.
Cechą indywidualną tego domu jest zewnętrzna część wypoczynkowa - zadaszona weranda, która może być wykorzystana nawet w deszczowe dni stanowiąc doskonałe miejsca do biesiadowania. Istnieje możliwość zlikwidowania bocznych okien, co pozwoli usytuować budynek bliżej granicy działki.
Projekt ten może być wykonany w kilku innych wariantach: np.; z tarasem bocznym, z wykuszem w jadalni, z poddaszem użytkowym (większy kąt dachu). Dodatkowo do budynku można dostawić garaż lub wiatę. Wszystkie projekty posiadamy w wersji odbicia lustrzanego.
Temat: Projekt domu Kalipso I
Projektu domu Kalipso I
Dom PARTEROWY, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 3-4 osobowej rodziny. Mały domek o prostej konstrukcji z wiatą garażową.Taras znajdujący od strony ogrodu częściowo zadaszony,dostępny z pokoju dziennego tworzy malowniczy podcień.Dom mieści się na wąskiej działce 20,0 m-przy zlikwidowaniu okna z salonu na ścianie bocznej. Wnętrze domu zostało wyraźnie podzielone na strefy: prywatną (z sypialniami i łazienką) oraz ogólnodostępną (salon z jadalnią, kuchnia, gabinet i wc dla gości). Głęboki podcień przy wejściu podkreśla strefę wejściową. Atutem projektu jest widok na strefę wejściową. Projekt występuje w wriancie z garażem - KALIPSO II.
Projekt dostępny w wariancie z murowanym garażem - Kalipso II.
Temat: Projekt domu Apollo I
Projektu domu Apollo I
Dom PARTEROWY Z PODDASZEM DO ADAPTACJI,garażem jednostanowiskowym, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny. Wnętrze zostało wyraźnie podzielone na dwie strefy: dzienną - salon z kominkiem, jadalnia, kuchnia, którą można otworzyć na salon i nocną z 3 sypialniami i wspólną łazienką. W hallu znajdują się schody prowadzące na poddasze w którym po adaptacji można uzyskać ok. 51.25 m2. Strefa wejściowa i taras ogrodowy zostały zadaszone.
Poddasze o pow. 50,65 m2 z możliwością adaptacji.Projekt występuje w wariancie z garażem na dwa samachody- Apollo II. Podobne projekty:Miłka I i Linos I.
Temat: Projekt domu Z19
Projektu domu Z19
Projekt Z19 to dom parterowy z frontowym garażem na dwa samochody. Prosta bryła wpłynie na szybką oraz ekonomiczną budowę. Konstrukcja stropu pozwala na zagospodarowanie poddasza w miarę rosnących potrzeb. Charakter oraz styl budynku podkreślony jest przez poprzez drewniane i kamienne okładziny na elewacjach.
Poprzez zadaszone wejście wchodzimy do sieni, skąd dostępne jest bezpośrednie przejście do garażu oraz do holu. Hol jest ciągiem komunikacyjnym pomiędzy poszczególnymi strefami. W projekcie możemy wyszczególnić dwie strefy, dzienną oraz intymną - sypialną. Salon jest przestronny połączony jednoprzestrzennie z zapleczem kuchennym. W jadalni zaprojektowano wykusz, a kuchnię ze spiżarką. W salonie wykonać można wykusz, a przez wyjście na taras, poczuć się w jedności z naturą i rozkoszować widokami naszego ogrodu. Drugą część domu, sypialną stanowią trzy pokoje, łazienka oraz WC. W każdym z pokoi jak również w holu znajdziemy miejsce na przestronne szafy, co zapewni nam lepsze utrzymanie porządku.
Duży dwustanowiskowy garaż pomieści dodatkowe sprzęty sportowe czy narzędzia, gdyby jednak brakowało miejsca, dołączono do niego pomieszczenie gospodarcze mogące pomieścić dodatkowe rzeczy.
Dom jest niezwykle uroczy i klimatyczny, idealny by zaspokoić potrzeby domowników oraz stworzyć atmosferę domowego ogniska.
Temat: Projekt domu Rubin
Projektu domu Rubin
Obszerny dom dla 4-6osobowej rodziny, o nietuzinkowej architekturze i ciekawym wnętrzu. Nietypowe rozwiązania, jak duże okno w salonie z otwarciem przestrzennym na antresolę na poddaszu, czy narożny zadaszony podcień z tarasem dodają projektowi oryginalnego wyrazu. Wnętrze jest jednocześnie maksymalnie funkcjonalne. Na parterze prócz dużej otwartej przestrzeni dziennej zaprojektowano dodatkowy pokój, natomiast na poddaszu zmieszczono aż pięć pokoi i dużą łazienkę. Pracownia posiada projekt w odbiciu lustrzanym.
Temat: Projekt domu Gwiazdka
Projektu domu Gwiazdka
Dom PARTEROWY, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Budynek posiada dach czterospadowy z wejściem głównym prowadzącym poprzez wiatrołap do węzła komunikacyjnego. Wnętrze zostało podzielone na dwie strefy: dzienną-ogólnodostępną oraz nocną-prywatną. Część ogólnodostępna składa się z salonu z kominkiem połączonego z jadalnią, kuchni z widokiem na strefę wejściową oraz łazienki dostępnej z hallu. Centralne umiejscowienie komina pozwala w dużym stopniu na wykorzystanie emitowanego ciepła. Taras znajdujący się od strony frontowej jak i od ogrodu, częściowo zadaszony, tworzy malownicze podcienie, które chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem jak i wychłodzeniem. Budynek posiada nieużytkowe poddasze, które można zaadaptować na pomieszczenia mieszkalne (ok. 24 m2)
Taras od ogrodu i frontu częściowo zadaszony,tworzy malownicze podcienie, które chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem jak i wychłodzeniem. Budynek posiada nieużytkowe poddasze, które można zaadaptować na pomieszczenia mieszkalne (ok. 24 m2)
Temat: Projekt MAJKA
witam.to znowu ja.nie znalazlem nikogo kto budowalby majke,ale czesto zagladam na forum mai.obecnie kupilem projekt "majka",zalatwilismy geodete-mam na mysli mapke do celow projektowych(700zl),architekta dla celow adaptacji projektu(1300zl) i czekamy jeszcze na energie tzn.zapewnienie o dostawach pradu.nastepnie zezwolenie na budowe i kredyt.na chwile obecna wszystko poszlo gladko,zobaczymy co bedzie dalej.jesli zas chodzi o sam projekt,zamienilismy wyjscie tarasowe z tylu domu na okno o wym 180/120,zlikwidowalismy filary oraz czesc wysunietego zadaszenia.ze wzgledu na fakt ,ze wjazd na dzialke jest od strony zachodniej odpuscimy sobie taras w tylnej czesci domu.po tych drobnych zmianach wszystko nam pasuje i tak zostawiamy.caly czas opracowujemy sposob ogrzewania-jestesmy na etapie pieca na groszek i kominka,ktory dogrzewalby sam salon.mysle ze to wystarczy na taka powierzchnie.rozwarzamy jeszcze kominek z plaszczem wodnym,ale nie wiemy czy warto zwiekszac sobie koszty. cdn
Temat: Projekt domu Z11
Projektu domu Z11
Dom ten może być zbudowany szybko i niewielkim kosztem. Budynek jest mały i przez to ekonomiczny w eksploatacji. Brak wewnętrznych ścian konstrukcyjnych umożliwia dowolną aranżację wnętrza, uzależnioną od potrzeb użytkowników. Kompozycja elementów elewacji sprawia, że bryła budynku może wyglądać tradycyjnie lub nowocześnie (oszczędne detale, okna bez podziału, faktura ścian).
Wewnątrz domu /”WARIANT A” –podstawowy/, optymalnie zagospodarowano niewielką powierzchnie. Salon częściowo podzielono drzwiami składanymi, aby w ciągu dnia pełnił funkcję przestronnego pokoju dziennego, a nocą może stanowić wydzielony aneks sypialny. Dodatkowo zaprojektowano dwa niezależne pokoje tak, aby w niewielkim wnętrzu mogła zamieszkać nawet 4-osobowa rodzina. W przedsionku i w holu zaplanowano miejsca na szafy wnękowe.
„WARIANT B” przewiduje wejście od strony krótszego boku przez np. zadaszoną werandę – wtedy budynek będzie mógł być usytuowany na wąskiej działce lub na placu nasłonecznionym od strony frontowej budynku.
Projekt ten może być wykonany w kilku innych wariantach: np.; z tarasem bocznym, z wykuszem w jadalni. Wszystkie projekty posiadamy w wersji odbicia lustrzanego.
Temat: Opinia o domu typu dworek
ładne, choć wg mnie ja bym wolał, żeby od strony ogrodu (z tyłu) był
zadaszenie na jakiś rodzaj tarasu/werandy, żeby nawet przy przelotnych
opadach mozna było dokończyć wieczór w miłej atmosferze bez lamentu
kobiet o makijaż itp
tak w ogóle to jestem początkujący w tym temacie i na pewno nie posiadam
odpowiedniej wiedzy, ale przeglądając przeróżne ptojekty mało jest
domków dworkowopodobnych właśnie z takim zadaszeniem, a do tego często
się zdarza, że balkony na poddaszu też nie są do końca zadaszone, a
przydałoby się np. ze wzgledu na suszące się "pranie", czy dołożenie
takich zadaszeń to kwestia wykonawstwa czy projektu?
pzdr
ps pogoda obecnie bywa rozpieszczająca ;(, przynajmniej rolnicy nie
narzekają
ps2 miałem problemy z programem pocztowym, jakby sie pojawiło dwa razy
to przepraszam
Temat: Projekt MAJA
Witam wszystkich serdecznie!
Nasza Maja stoi już w stanie surowym zadaszonym.
Dla mnie największym zmarwieniem w projekcie było brak garderoby, ale szybko to rozwiązaliśmy, przy adaptacji architekci podzielili stryszek i z większej części zrobiliśmy garderobę ok. 13 m2-jak wymarzona. Wejście jest od strony schodów (z podestu na półpiętrze musi być dodatkowy schodek). W trakcie budowy zmieniliśmy jeszcze kilka innych rzeczy: okno wyjściowe na ogród vis a vis kuchni zamieniliśmy na zwykłe okno, podobnie na piętrze przy wyjściu na balkon. Oczywiście zrezygnowaliśmy z sauny i drogą szaleństwa przekuliliśmy sobie drzwi dodatkowe do łazienki z naszej sypialni-a co tam, rodzice mogą mieć ten komfort.
Jeśli chodzi o taras to go powiększyliśmy, żeby była swoboda podczas imprez letnich na tarasie, a ciśla wydłużył nam trochę dach, tak, aby zakrywał w pełni balkon.
To tyle. Z żalem spojrzałam wczoraj na nowy projekt Maji w wersji drewnianej, gdzie jest powiększona kuchnia-to też mnie dręczy-chyba również zamuruję drzwi z korytarza, żeby mieć więcej miejsca na szafki kuchenne.
Do tej pory budowaliśmy na agregacie. Dzisiaj dostaliśmy radosną wiadomość, że energetyka zatwierdziła uchwałę o budowanie trafostacji. Jak tylko podpiszemy umowę ruszamy z wykończeniem domu. Najpóźniej w połowie przyszłego roku mamy nadzieję się wprowadzać
Chciałabym się zapytać, jaki macie pomysł na aranżację salonu i kuchni. Malowniczość Maji niestety wiąże się również małą ustawnością tego pomieszczenia.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
i życzę powodzenia,
Ania i Remi
Temat: Projekt domu 'Bluszcz L'
Witam,
Dziękuję za wszystkie rady i słowa otuchy przed wyborem tego projektu.
Faktycznie działkę mamy niedużą bo 15 m szerokości na 70 m długości. Zawsze
nam brakuje 2 metrów aby wybrać coś co nam się podoba. Raz jeszcze po
waszych radach przemyślimy to wszystko i może faktycznie w przypadku takiej
działki warto zrobić projekt indywidualny. Pomimo wyższych kosztów które i
tak są nie za duże.
Dzialka o 15 m szerokosci jest waska, ale nie bardzo waska. Zaprojektowanie
tutaj funkcjonalnego i estetycznego domu jest wyzwaniem, choc do pokonania.
Zwlaszcza ze dzialka jest dostatecznie dluga, a to z kolei daje pewne ciekawe
szanse. Na przyklad, taki ot pomysl: dom niejako dwuczesciowy, kuchnia z salonem
i lazienka dla gosci z jednej strony, od strony wejscia, sypialnie i lazienka
dla domownikow z drugiej, a taras i korytarz laczacy posrodku - calosc
zadaszona. Moim zdaniem, taki dom moglby byc ladny i funkcjonalny, choc
oczywiscie jego wybudowanie wiazaloby sie z nieco wyzszymi kosztami, np. z
powodu wyzszych kosztow ocieplenia.
Natomiast jakos trudno sobie wyobrazic, by mozna bylo dopasowac jaki projekt
gotowy. Aha, jeszcze jedno. Osobiscie sadze, ze warto miec wlasna wizje, chocby
zgrubna, jak sie chce mieszkac, a nie wszystko zostawiac architektom. Ale to
moje przekonanie, nie kazdy musi je podzielac...
Pozdrawiam,
Temat: Nowe stadiony...
Nowy stadion "Znicza" ma być oddany do użytku w maju 2006 roku
Wykonawcą przebudowy, wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego Urzędu Miasta Pruszkowa, jest firma K.T.S. Elpom S. A. z Nadarzyna, natomiast autorem projektu jest mgr inż. arch. Jan Kempa.
Przebudowa obejmuje:
1. Wykonanie zadaszonej trybuny o długości 105 m z 12 rzędami krzeseł dla 1.877 kibiców. Przewidziano miejsca dla kibiców gości i kibiców gospodarzy oraz prasy i osób niepełnosprawnych. Zadaszenie zaprojektowano na całej długości i szerokości trybun, z dolnym ciągiem komunikacyjnym i górnym prowadzącym na tarasy widokowe z bufetami.
2. Wykonanie 2 budynków w zachodniej części trybun: jednego mieszczącego lokal handlowy, drugiego mieszczącego kasy, pomieszczenie ochrony i monitoringu obiektu, toalety dla publiczności, pomieszczenie techniczne oraz gastronomiczne.
3. Wykonanie zadaszonego wejścia pomiędzy tymi budynkami.
4. Wykonanie systemu nawadniania płyty głównej.
Planowany termin zakończenia prac to marzec 2006 roku. Ten termin umożliwi pruszkowskim kibicom oglądanie wiosennej rundy sezonu piłkarskiego 2006 z nowych zadaszonych trybun. Koszty opisanego zadania wyniosą ok. 8,5 mln zł.
Temat: powierzchnia zabudowy - definicja
A nie normę PN-70/B-02365?
patrz posty powyzej ... problem w tym praworzadnym kraju polega na tym, ze
nie wiadomo ktora norma jest wazniejsza, a nawet to czy nalezy ja stosowac.
jesli jest definicja w Planie Miejscowym, to jest ona swieta, jesli nie, to
przyjmij taka, ktora odpowiada Twoim potrzebom, a potem kulturalnie przekaz
swa wiedze urzednikowi (o ile sie doczepia). nic nie tracisz, bo jak sie im
nie bedzie podobalo, to sie po prostu zmieni odrobine projekt.
To mam dwa pytania:
- czy zadaszona wiata wchodzi w PZ?
oczywiscie. zadaszona wiata ma swoja powierzchnie zabudowy. w PM moze byc
warunek, ze dzialke mozna zabudowac np w 40% - wtedy musisz zsumowac PZ
domu, PZ wiaty i PZ czego tam jeszcze nie masz i obliczyc stosunek tej sumy
do calosci - przaekracza 40% ? jestes w d ... musisz tak naciagac, zeby
pasowalo, przynajmniej na papierze - zaden urzednik nie bedzie liczyl "na
piechote" czy PZ jaka podales jest zgodna z prawda ... oczywiscie jesli z PZ
230m2 nie zrobi sie nagle 120m2 ...
- czy zadaszony (dachówką) taras wchodzi w PZ?
- czy (wylany) taras wchodzi w PZ?
w obu przypadkach tak.
opinie popieram moim doswiadczeniem w pracy w Wydz Arch Urzedu Powiatowego
oraz w PINB.
Temat: Projekt domu Sylwia
Projektu domu Sylwia
Projekt domu jednorodzinnego dla 4-6 osób. Dom parterowy z użytkowym poddaszem, przekryty dwuspadowym dachem, z dobudowaną bryłą garażu. Budynek łączy w sobie bezpretensjonalność bryły i funkcjonalnie zaplanowane wnętrze. Na parterze zaprojektowano jednoprzestrzenny salon połączony z aneksem jadalnym i kuchnią, na poddaszu umieszczono trzy sypialnie. Duży garaż dobudowany do głównej bryły można z łatwością powiększyć do dwustanowiskowego. Strych nad garażem to przestrzeń magazynowa domu. Taras i balkon otwierają wnętrze na ogród. Front domu został ozdobiony gankiem wejściowym z zadaszeniem. Pracownia posiada projekt w odbiciu lustrzanym.
Temat: Taras szerokość
Od południa. Cień postaram się ograniczyć stosując przezroczyste płyty
komorowe z poliwęglanu (
| Też się aktualnie nad tym zastanawiam. Z analizy dostepny w Internecie
| gotowych projektów wynika, że amerykańskie deck'i mają szerokość
| przynajmniej 10' (około 3m) do 18' (ok. 5,5m) ale najczęściej 12' czyli
| około 3,5m. Zobacz na http://www.decksusa.com/. Ja nie mogłem się
| zdecydować więc zrobie połówkę długości tarasu 10' a drugą połowę 14',
którą
| zadaszę.
A ktorą strone zadaszysz ? Mam na myśli od jakiej strony świata ? Czy
zadaszenie będzie też rzucało cięń na okna ?
pozdrawiam.
Temat: Projekt domu Wygodny
Projektu domu Wygodny
Duży dom miejski, na wąską działkę, w ścisłej zabudowie. Przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Dom ma rozbudowany program użytkowy o dużą piwnicę z salonem rekreacyjnym i sauną. Na parterze zaprojektowano duży salon z jadalnią, kuchnią. W salonie zaprojektowano kominek, który jest jednocześnie kominkiem zewnętrznym na tarasie oraz kominkiem w piwnicy. Z salonu wychodzimy na duży taras, częściowo zadaszony. Wygodna sień z szatnią, holl, kotłownia i garaż - to pomieszczenia od frontu. Na piętrze zaprojektowano trzy duże sypialnie, w tym jeden apartament rodziców - z łazienką i garderobami. Apartament rodziców znajduje się na niższym poziomie. Na piętrze są dodatkowo pokój-gabinet i łazienka. Architektura domu wykorzystuje modernistyczne detale. Całość - z wielością łagodnych dachów oraz fragmentami okładzin z klinkieru - tworzą nastrojową, luksusową willę miejską. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.
Temat: Taras szerokość
Też się aktualnie nad tym zastanawiam. Z analizy dostepny w Internecie
gotowych projektów wynika, że amerykańskie deck'i mają szerokość
przynajmniej 10' (około 3m) do 18' (ok. 5,5m) ale najczęściej 12' czyli
około 3,5m. Zobacz na http://www.decksusa.com/. Ja nie mogłem się
zdecydować więc zrobie połówkę długości tarasu 10' a drugą połowę 14',
którą
zadaszę.
A ktorą strone zadaszysz ? Mam na myśli od jakiej strony świata ? Czy
zadaszenie będzie też rzucało cięń na okna ?
pozdrawiam.
Temat: Projekt domu Kacper
Projektu domu Kacper
Wygodny dom dla 4-5 osobowej rodziny. Efektowna strefa wejściowa prowadzi z wiatrołapu prosto do ogrodu, pod atrakcyjnie usytuowanymi schodami, otwartymi na salon. Zaletą domu jest również kuchnia, ktorą zależnie od upodobań inwetorów można zamknąć badź otworzyć na salon. Zaciszny, zadaszony, wygodny taras posiada grill, zintegrowany kominem z kominkiem wewnętrzym. Na poddaszu zaprojektowano 3 duże sypialnie (w tym jedną z wewnętrzną garderobą) oraz funkcjonalną łazienkę... Sprawdź inne projekty domów - Zapraszamy !
Temat: Duży dom 212m [Murena]
Witam,
Mam w planach wybudowanie w miarę dużego domu [dwurodzinnego] wg projektu Murena z MTM Styl, którego wizualizacja znajduje się pod adresem: http://www.projektygotowe...p?id=397&ver=CE
Oczywiście kilka zmian jest koniecznych [ze względu na budżet głównie], czyli likwidacja dwóch [z trzech] tarasów przed głównymi wejściami, bo zamiast tego wystarczy zwykłe wejście z poziomu "zero". Tak samo kolumny i zadaszenia - główne wejście mogłoby zostać, ale pozostałe [drugie wejście do domu i te od ogrodu] to już rzecz wg mnie zbędna. Podobnie niepotrzebna wydaje mi się lukarna z tyłu.
W sumie więc potrzebuję bardzo prostego domu, którego budowy nie chciałbym komplikować mało potrzebnymi ozdobnikami.
Mówię o tym wszystkim, bo chciałbym prosić o pomoc w ocenie kosztów. Taki dom [212m powierzchni użytkowej] w stanie deweloperskim [bez instalacji] kosztuje ok. 344 tys, no ale jest to technika tradycyjna, czyli murowana, z pustakami, a w ostatnim czasie przekonuje się coraz mocniej do konstrukcji szkieletowych.
I w związku z tym mam pytanie: jakich mógłbym spodziewać się kosztów budowy w technologii szkieletowej [a może z prefabrykatów?]? Bo te 344 tys. to strasznie duzo. Niby zmieniając projekt coś tam byłbym w stanie zaoszczędzić. Jaki wg Was byłby koszt budowy Mureny [bez wykańczania wnętrz]?
Temat: Projekt domu Z64
Projektu domu Z64
Projekt Z64 to dom o parterowej bryle niezwykle tani i ekonomiczny w utrzymaniu. Prosta konstrukcja, oszczędna w detal, ma w sobie specyficzny klimat pozostawiając ją wyjątkową z elementami współczesności, mimo klasycznej formy.
Z zadaszonego wejścia wchodzimy do sieni z której mamy wejście do pomieszczenia gospodarczego. Idealne miejsce do przechowywania narzędzi czy też sprzętu ogrodowego, sportowego. W domu wyróżnić możemy dwie strefy. W jednej mamy pokój, sypialnię oraz łazienkę. W drugiej natomiast kuchnię otwartą na salon oraz jadalnię. Przy kuchni znajduje się spiżarka. Salon posiada duże przeszklone drzwi pozwalające na swobodne połączenie z tarasem, a także miłe spędzenie wieczoru na powietrzu praktycznie nie ruszając się z domu. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest naturalne połączenie z ogrodem, zapewniając widok na otoczenie.
Z64 to idealna propozycja dla osób praktycznych, poszukujących niewielkiego domu, ekonomicznego, jednocześnie posiadającego współczesne elementy
Temat: Projekt domu Miłka I
Projektu domu Miłka I
Dom PARTEROWY Z PODASZEM do adaptacji, z garażem na jeden samochód, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny. Wnętrze domu zostało wyraźnie podzielone na dwie strefy: dzienną - salon z kominkiem, jadalnia, kuchnia, którą można otworzyć na salon i nocną z 3 sypialniami i wspólną łazienką. W hallu znajdują się schody prowadzące na poddasze w, którym po adaptacji można uzyskać pom. mieszkalne. Strefa wejściowa i taras ogrodowy zostały zadaszone.
Poddasze o pow 44 m2 z możliwością adaptacji. Projekt w wersji bez garażu - Miłka.
Temat: Taras szerokość
Też się aktualnie nad tym zastanawiam. Z analizy dostepny w Internecie
gotowych projektów wynika, że amerykańskie deck'i mają szerokość
przynajmniej 10' (około 3m) do 18' (ok. 5,5m) ale najczęściej 12' czyli
około 3,5m. Zobacz na http://www.decksusa.com/. Ja nie mogłem się
zdecydować więc zrobie połówkę długości tarasu 10' a drugą połowę 14', którą
zadaszę.
Z pozdrowieniami, Filo.
Witam,
Jaką w/g Was szerokość (chodzi mi o wymiar od ściany budynku do końca)
powinien mieć w/g Was taras?
rzuku
Temat: Projekt domu Wega II
Projektu domu Wega II
Dom PARTEROWY Z UŻYTKOWYM PODDASZEM.Niepodpiwniczony dla 3-4 osobowej rodziny.Mały domek o prostej konstrukcji z wiatą ogrodową i grillem. Taras ogrodowy posiada zadaszenie przy którym znajduje się miejsce do grillowania. Na parterze znajduje się duża otwarta przestrzeń składająca się z salonu z kominkiem jadalni i kuchni (kuchnię możne zamknąć od strony salonu). W bliskim sąsiedztwie kuchni zlokalizowano pom. gosp. oraz łazienkę. Pod schodami prowadzacymi na poddasze można umieścić dodatkowo mały składzik. Na poddaszu zlokalizowano 3 sypialnie ze wspólną łazienką oraz mały stryszek. Pokój dla rodziców posiada własną garderobę oraz balkon.Dom zaprojektowano z myślą o działkach z dostępem od południa oraz dla działek o szer.ok.16.00 m.
Projekt występuje w wariantach: pomniejszony - Wega I, z garażem jednost. - Wega III.
Temat: Projekt domu D03grzes
Projektu domu D03grzes
Dom jednorodzinny lub komfortowy dom letniskowy o prostej bryle, przekryty dwuspadowym dachem. Idealnie pasuje na działkę z ogrodem z tyłu domu - od strony elewacji tylnej zaprojektowano duży taras, częściowo zadaszony przez obszerny balkon. Front domu zaakcentowany jest ścianą szczytową i wystającą bryłą ganku wejściowego. Mimo małej powierzchni budynek prezentuje się okazale. Elewacja drewniana z bali może być zastąpiona tynkiem, możliwe jest również wykonanie elewacji mieszanej: parter tynkowany, poddasze drewniane. Wnętrze: na parterze zaprojektowano duży pokój dzienny z kominkiem, otwarty na kuchnię i holl ze schodami. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie i łazienkę. Dwa pokoje mają wyjście na balkon.
Temat: Projekt domu Dobrawa I
Projektu domu Dobrawa I
Dom PARTEROWY, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny. Na parterze zlokalizowano strefę dzienną - salon z jadalnią, kuchnia którą można otworzyć na jadalnię i część prywatną składajacą się z 2 pokoi ze wspólną łazienką i sypialni dla rodziców z własną łazienką.
Garaż został połaczony z częścią mieszkalną poprzez pom. gospodarcze. Strefa wejściowa i fragment tarasu ogrodowego został zadaszony.
Temat: Projekt domu Zodiak III
Projektu domu Zodiak III
Niewielki dom z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Na parterze znajduje się salon z kominkiem, kuchnia otwarta na jadalnię, gabinet, niewielka łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu zorganizowano czę?ć nocn? z trzema sypialniami i łazienk? oraz obszern? garderobę. Taras ogrodowy jest czę?ciowo zadaszony, co pozwala na korzystanie z niego podczas deszczowej pogody. Dzięki prostym rozwi?zaniom konstrukcyjnym i nieskomplikowanej bryle jest on niedrogi w budowie i eksploatacji.!
Temat: Proszę o uwagi co do wybranego projektu
| http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-297,321,61,opis.html
ten jest lepszy bo bezpieczniejszy i lepiej naswietlone wnetrze
drzwi wejściowe zmieniłbym na pełne a dał doświetla po bokach, najlepiej
wąskie ale wysokie
SJS
Wielkie dzięki!
Twoja podpowiedź bardzo jest po naszej myśli ;-)
Usytuowanie domu (chyba jednak będzie to Kajtek) będzie takie aby wchodzić
przez to wejście zadaszone, jakby z ganku...będzie to od strony głownej
drogi przez wieś, praktycznie kierunek północny.
Moje wymagania co do domu to: duży salonik z otwartą kuchnią i kominkiem.
Tam przede wszystkim będzie się koncentrować nasze życie, no i latem ogród,
taras przy wyjściu z saloniku ;-)
Poddasze to cisza, sen i odpoczynek.
Jacek
Temat: szukam kredytu na dom
robercikus pisze tak:
| Dom wybuduje za ok 250-280 tys (prosty dom :)
| Ja też buduję prosty dom, wydawało mi się, że zbuduję za 200..250,
| ale po wstępnych kalkulacjach wykonawców wziąłem kredyt 360.
| Kończę stan zerowy i widzę, że na razie się mieszczę na styk.
a jaki masz projekt...? jeśli można spytać, bo ja między
optymistycznymi, a pesymistycznymi wariantami dostrzegam dość spory
rozrzut ;-). też mam projekt na prosty, nieduży dom.
Yndywidualny za jakieś 8 koła.
Z rozeznania wyszło, że za seryjny z poprawkami
i adaptacją nie zapłaciłbym dużo mniej.
111 m2 + zadaszone ganek i taras.
Stodoła dwuspadowa 45 stopni, na bazie prawie kwadratu,
poddasze użytkowe z niską ścianką kolankową
(więc 2/3 pow. użytk. na dole),
bez piwnicy, bez garazu, stosunkowo duże pom. gosp.
(ok. 10 m2), dwie łazienki, 4 pokoje, kuchnia
i mikrometryczna norka "hobby". Dwa komiy Schiedel.
Grząsko, glina i pyły, ciurek wodny przez środek działki.
Długi podjazd.
Jest niezły ubaw, zwłaszcza kiedy tacham jakieś szpeja z auta.
Wybrałem technologie obce lokalnym budowniczym.
To jest dopiero jazda ! :-)
A ekipa musi się sprężać, bo już mają w kieszeniach
bilety na samolot (to nie żart). :-)
Maciek
Temat: Projekt domu Feniks III
Projektu domu Feniks III
Niewielki dom z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-osobowej rodziny. Zalet? jego jest przestronny pokój dzienny z kominkiem, poł?czony funkcjonalnie z jadalni?. Istnieje możliwo?ć zamknięcia kuchni. Taras ogrodowy jest czę?ciowo zadaszony, co pozwala na korzystanie z niego podczas deszczowej pogody. Dzięki prostym rozwi?zaniom konstrukcyjnym i nieskomplikowanej bryle jest on niedrogi w budowie i eksploatacji.!
Temat: Projekt domu Mira
Projektu domu Mira
Dom wolnostojący, niepodpiwniczony, dwupokoleniowy, posiadający 2 wygodne mieszkania: większe dla 4-5 osób, oraz mniejsze dla 1-2 osób. Mieszkanie mniejsze znajduje się na parterze, natomiast większe zajmuje część parteru oraz całe poddasze. Wejście główne usytuowane jest w podcieniu. Dom posiada duży zadaszony częściowo taras dostępny z obu mieszkań. Większe mieszkanie posiada kominek. Spore pomieszczenie gospodarcze z pralką i piecem CO dostępne jest z wiatrołapu, co umożliwia korzystanie z niego wszystkich domowników.
Temat: Projekt domu Linos I
Projektu domu Linos I
Dom PARTEROWY z poddaszem do adaptacji z garażem jednostanowiskowym, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny. Wnętrze zostało wyraźnie podzielone na dwie strefy: dzienną - salon z kominkiem, jadalnia, kuchnia z widokiem na strefę wejściową i prywatną w której znajdują się sypialnie. W hallu umieszczone są schody,które prowadzą na poddasze w którym po adaptacji można uzyskać ok. 56m2. Strefa wejściowa i taras ogrodowy zostały zadaszone.
Na poddaszu znajduje się przestrzeń strychowa ok.56m2 dostępna przez schody znajdujące się w hallu.
Temat: Projekt domu Diuna II
Projektu domu Diuna II
Dom PARTEROWY Z PODDASZEM UŻYTKOWYM, przeznaczony dla 6 osobowej rodziny. Na parterze zlokalizowano strefę dzienną - salon z jadalnią, kuchnia którą można otworzyć na salon i część prywatną - sypialnia dla rodziców z łazienką. W hallu znajdują się schody prowadzące na poddasze na którym zaprojektowano 5 pokoi ze wspólną łazienką. Strefa wejściowa i fragment tarasu ogrodowego został zadaszony.
Dom występuje w wariancie z garażem na 1 samochód-DIUNA III i DIUNA I.Warianat bez garażu DIUNA
Temat: Projekt domu Patryk
Projektu domu Patryk
Dom parterowy z poddaszem użytkowym, dostosowany do działek z wjazdem od południa. Bardzo wygodny, ale niezbyt wielki, dla 4 lub 5-osobowej rodziny. Na parterze bardzo obszerne jak na tak nieduży dom, pom. gospodarcze z piecem CO, wygodna kuchnia z małą spiżarką oraz niemałe: łazienka i gabinet/sypialnia. Salon z jadalnią tworzą ciekawe jednoprzestrzenne wnętrze, z wyjściem na taras, który posiada atrakcyjne w formie zadaszenie. Na poddaszu 3 wygodne sypialnie i łazienka.
Temat: Projekt domu Księżyc
Projektu domu Księżyc
Dom z poddaszem użytkowym, przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze zlokalizowano pokój dzienny z kominkiem, kuchnię otwart? na jadalnię, pokój , mał? łazienkę, pom. gosp. i garaż. Obszerny hall wej?ciowy z klatk? schodow? otwiera się szeroko na jadalnie i salon. Taras ogrodowy jest czę?ciowo zadaszony. Na poddaszu zlokalizowano sypialnię, garderobę i obszern? łazienkę. Pokoje na poddaszu maja wyj?cia na balkony.!
Temat: Projekt MAJA REX
JAK OTRZYMALIŚMY KOSZTORYS PROJEKTU MAJA REX, TO SIĘ PRZERAZILIŚMY CAŁKOWITYM KOSZTEM BUDOWY TEGO DOMU
OCZYWIŚCIE CZASU, KIEDY MOŻNA BYŁO WYBUDOWAĆ DOM ZA PARĘ GROSZY JUŻ PEWNIE NIE WRÓCĄ, ALE JAK ZACZELIŚMY SAMI SPRAWDZAĆ CENY POSZCZEGÓLNYCH MATERIAŁÓW, BĘDZIEMY BUDOWAC SYSTEMEM GOSPODARCZYM, I Z INNYCH MATERIAŁÓW NIŻ ZALECANE, ALE NIESTETY JAKBYŚMY CHCIELI BUDOWAĆ Z YTONGA TO PEWNIE STAĆ NAS BY BYŁO NA STAN SUROWY OTWARTY A TAK, MOŻE WSPÓLNYMI SIŁAMI JUŻ POD KONIEC PRZYSZŁEGO ROKU UDA NAM SĘ ZROBIĆ STAN SUROWY ZAMNKNIĘTY. NIESTETY TROCHĘ NASI MURARZE MAJĄ OPÓŹNIENIA WIĘC NIE WIEMY CZY DADZĄ RADĘ W TYM ROKU WYLAĆ FUNDAMENTY, BO I POGODA SIĘ POPSUŁA, NO CÓŻ TRZEBA BYĆ DOBREJ MYSLI, NIE MA TEGO ZŁEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO, WIĘC CZEKAMY CIERPLIWIE I OBSERWUJEMY ZMIAN CEN ( CENY MATERIAŁÓW TROCHĘ SPADAJĄ) NA BIEŻĄCO.
ZMIENILIŚMY W MAJI PARĘ SZCZEGÓŁÓW, POSZERZYLIŚMY BALKON I TARAS, ZROBILIŚMY ZADASZENIE NAD GŁÓWNYM WEJŚCIEM Z FILARAMI JEDNYM SŁOWEM STARALIŚMY SIĘ GO UPODOBNIĆ DO MAJI
POZDRAWIAMY WSZYSTKICH
MAŁGOSIA I MARCIN
Temat: Ochrona
luty się kończy a z tego co mi wiadomo zebanie miało być na początku lutego w godzinach 17-20 w pobliskiej szkole.
luty już się kończy i nic sie nie dzieje w tym temacie. Według mnie o konkretnym terminie zebrania każdy powinien być powiadomiony min. 14 dni ( a 7 to już graniczny termin ) by mógł sobie zorganizować czas i się stawić by było nas najwięcej. Zawiadomienie powinno zostać rozesłane meilem ( nie wiem czy też nie listownie ) i jest to w interesie każdego mieszkańca pergoli by się stawić bo podejmowane będą ważne uchwały na rok 2009-ty związane z finansami i można przedyskutować w realu wszystkie mniej kwestie dotyczące osiedla.
My dzisiaj dostaliśmy w końcu hasło i login do rachunków PUMAZA więc coś zaczyna się dziać...w końcu ( jutro sprawdzę czy działa )
Co do 5 miejsc parkingowych raczej zadaszenie nie wchodzi w grę z kilku przyczyn, wiąże się to ze zmianami zagospodarowania osiedla, zmianą projektu, pozwoleniami bo to już nie będą płotki jak na tarasach by ich wiatr nie porwał a poza tym bo tak jak pisano wyżej jak ktoś chce mieć zadaszone to na www.pdsa.pl są pewnie wolne miejsca w garażu podziemnym. Te miejsca mają być miejscami rotacyjnymi chyba ze przejdzie pomysł wydzielenia i sprzedaży tych miejsc konkretnym osobom i wydanie 5 pilotów tym osobom. Inne rozwiązania są dziwne i powinny być uzgodnione z wszystkimi mieszkańcami i poddane głosowaniu bo to chyba znaczna zmiana komunikacji na osiedlu i trochę nie odzwierciedla rzeczywistości jaka tu miała być na początku.
Temat: piwnica czy poddasze
| Po co ci dwustanowiskowy garaz w bryle budynku to przeciez cenowo
| wychodzi jak drugi dom.
| 30m2 x 2 x 2000 PLN/m2 = 120 000 pln
A dwustanowiskowy poza bryla budynku moze wychodzi taniej???? :)
Nie rozmawiamy tu o garaz VS brak garazu tylko garaz w bryle VS garaz
wolnostojacy.
pozdr.
--
Adam Sz.
Osobiscie jestem zwolennikiem piwnicy (tyle pomieszczen gospodarczych
na przerozne graty i mozliwosc zrobienia pralni, sauny itp) poza tym
grabie taczke i kosiarke tez trzeba gdzies trzymac!
Jednak nie polecam osobiscie garazu w piwnicy. Wjazd w zaglebienie,
wyjezdzanie tylem pod gorke, to nie sa sprawy ktore ulatwiaja zycie.
Garaz w bryle budynku tak, w zaglebieniu nie! Mozna zrobic go na
parterze, a nanim zrobic zaawodowy taras (oczywiscie zadaszony)
Mialem okazje przezyc na czyms takim juz kilka imprez i to jest to.
popieram sugestie zaprojektowania sobie czegos na miare! koszt
projektu do ceny calej inwestycji to nie jest cos co rzuca na kolana
(tym bardziej jak kogos stac na 2 auta i garaz dla nich :))
Pzdr
Temat: rozmieszcenie domu i garzu na działce
Miałem ten sam problem (i nadal mam). Po iluś tam rozmowach z
architektami wiem, ze nie ominie mnie samemu wymyślanie niektórych
elementów domu i ogrodu. Na pewno muszę nauczyc się patrzeć na projekt
jak architekt. Mam tu na myśli proporcje. Proporcje to jest to co
rozkładało mnie i nadal rozkłada za każdym razem kiedy rozmawiam z
architektami. Oni potrafia wpasowywać obiekty w obszar działki i widzą
jak to będzie wyglądało (myślę o tych sensownych). Dla mnie do tej
pory skala to była abstrakcja. Jeśli opanujesz ten problem poradzisz
sobie z resztą a już na pewno będzie ci łatwiej rozmawiać z fachowcami
(nawet jeśli będą mieli niedorzeczne pomsły).
Blok techniczny, klej, nożyczki, ekierka, ołówek
i kilkadziesiąt godzin czasu. Skala: 1:100.
Powodzenia,
Maciek
p.s. Ja poprzestałem na makiecie samego domku,
za to z wszystkimi szczegółami typu zadaszenie wejścia i tarasu
na drewnianych słupach, kominy itp.
Efekt daje większe wyobrażenie o proporcjach domu
niż jakiekolwiek rysunki.
I jest sporą pociechą przez dość długi okres załatwiania
różnych dziwnych formalności :-)
Temat: Witam Pania
Witam
Ciekawy projekt Pan sobie wybrał na prawdę godny podziwu KR Wenecja z garażem - Budynek niepodpiwniczony piętrowy z garażem. Na parterze zaprojektowano pokój dzienny z jadalnią, kuchnię ze spiżarnią, dodatkowy pokój przy wejściu, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Zaletą salonu jest ciekawy widok na jednobiegowe schody na poddasze i ścięty przeszklony narożnik z jadalnią. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje oraz dwie łazienki z możliwością ich połączenia, garderoba i strych lub dodatkowy pokój nad garażem (powierzchnie poddasza liczono od wysokości 1.9m). Dokumentacja również w odbiciu lustrzanym.
Klasyczny dom z dachem dwuspadowym z bryłą garażu dostawioną z boku. Szczególnie atrakcyjny jest łukowy podcień wejściowy oraz zadaszenie okrągłego tarasu od strony ogrodu.
Ściany budynku zaprojektowano z betonu komórkowego lub w innej technologii w ramach adaptacji. Strop gęstożebrowy, więźba drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną lub cementową. Inne pokrycia w ramach adaptacji. Elewacje tynkowane, cokoły tynkowane lub okładane płytką klinkierową.
Temat: Projekt? co sądzicie o takim rozkładzie parteru?
Tradycyjnie zapytam:
co sądzicie o takim rozkładzie pomieszczeń na parterze?
http://www.fototy.pl/ice/album/2140
Dodam, że salon wychodzi na południe; za garażem- pomieszczenie gospodarcze.
Zależy mi też na zadaszonym, częściowo osłoniętym tarasie. Kuchnia będzie
przesunięta spod okna.
Do tego prosty dwuspadowy dach- może z jedną lukarną od południa. Dom
powinien być możliwie mały, ale przy dodatkowej sypialni/gabinecie na
parterze trudno coś wymyślić.
Gibbon
Temat: Chyba ufunduję NAGRODĘ
Chyba ufunduję NAGRODĘ
Dla osoby która znajdzie najlepszy projekt na działkę o wymiarach szer.21.99
dłu.46.50 wjazd jest od strony półudniowej!!!!:)
Zależy mi na
1.Podwójnym garażu to jest tak aby się zmieściły 2 auta.
2.Parter tak aby był pokój telewizyjny w miarę połączony z salonem ale żeby
można było , jak będzie potrzeba głośnego oglądania "odciąć się od reszty
domowników.
3.Podcień przy wejściu do domu tak żeby listonosz nie zmókł jak mi za parę
lat emeryturę przyniesie:):):)
4.Wiatrołap taki żeby można było zrobić duuużą szafę żeby jak goście wchodzą
a.nie wąchali moich butów:):):)
b.mieli gdzie zostawić swoje pałatki:)
5.Podcień albo jakieś zadaszenie nad częścią tarasu na dole ,żeby jak
będzie padać w letnie wieczory żonka się kołysała na bujanym fotelu i
spokojnie robiła sobie na drutach nie martwiąc się o deszcz.
6.Jakieś pomieszczenie gospodarcze na dole.
7.Kuchnia nie od strony południowej bo to podobno katastrofa!!i żeby było
miejsce na spiżarnie przy niej
8.Odpada dom parterowy!!!!:)bo dach wtedy jest podobno dużo droższy ze
względu na ilośc powierzchni.
Cóż więcej "życzeń "już chyba nie mam.:):):)A teraz co do nagrody.Ktoś kto
mi pomoże będzie miał zapisane w niebie że śpię już po nocach.Dostanie
zaproszenie na parapetówke:)i będzie miał tablicę pamiątkową na posesji:):)
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc:)
Temat: Kominek na tarasie - po co?
Witam
Oglądam sobie właśnie różne projekty... i są projekty które mają dodatkowo
kominek/palenisko na zadaszonym tarasie...
Może mnie ktoś uświadomoć po co ?
Ktoś ma to moze zrobione i uzywa?
Temat: 108 DL - Wasze opinie ...
Nasz projekt jest b. podobny, tyle ze dach jest 4-spadowy oraz oprocz ganku ma zadaszony taras ze strony przeciwnej, niz ganek. Przydaloby sie choc male pom. gosp. oraz garderoby, moze to cos pomiedzy WC a lazienka jest czyms takim?
Temat: samodzielnie wykonany projekt domu
Tak przegladam gotowe projekty i generalnie
pomimo setek znalezionych w sieci, trudno znalezc to czego szukam.
Budujac dom chce tez wykozystac naturalne polozenie dzialki - prawie
prostokat, prawie na osi kierunkow
geograficznych.
Nie mam zamiaru budowac domu pasywnego, ale maksymalnie energooszczedny,
na ile bedzie mnie stac.
Projekt na zamowienie odpada, poniewaz to koszt w okolicy 10k i wiecej.
Wiem dokladnie co chce miec w domu a czego nie chce, mam zarys
rozmieszczenia pomieszczen itd.
Chcialem sam wykonac, projekt a wlasciwie jego zarys i jakas
dokumentacje dla architekta do dalszej konsultacji.
Czy ktos z grupowiczow wykonal cos podobnego i znalazl architekta,
ktory na bazie Waszej dokumentacji wykonal dokumentacje poprawna
techicznie i skorygowal projekt?
Ile wydaliscie na to pieniedzy?
Poszedłem dokładnie tą drogą.
To znaczy spędziłem mnóstwo zimowych wieczorów nad kompem
planując rozkład pomieszczeń przy pomocy jednego z dostępnych
na rynku programów.
Z gotowymi rzutami poszedłem do architekta.
Ten dał parę rad, była chwilowa burza mózgów, jeszcze się jakieś
drobiazgi pozmieniały i tak powistał projekt... na zamówienie,
kosztujący około 10 k :-)
Takie są realia. Projekt to nie tylko rzuty, ale też obliczenia,
rozwiązania techniczne (np. projekt zbrojenia ław i stropu,
projekt więźby), sporo tekstu wymaganego przepisami i zazwyczaj
przekopiowanego z innych projektów, projekty branżowe,
projekt zagospodarowania działki. Architekt może też załatwiać
takie drobiazgi, jak zezwolenie na wyłączenie z produkcji rolnej,
uzgodnienie przebiegu przyłączy w ZUDP, może składać papiery
w starostwie i w razie problemów dokonywać koniecznych korekt.
Architekt nie robi sam, ale ma pod sobą podwykonawców, którym
też coś tam odpala. W sumie może się zebrać tydzień roboczy
na prosty projekcik, nawet jeśli klient dostarcza gotową koncepcję.
Za to wszystko co wymieniłem, czyli zarówno projekt z branżówkami
jak i pomoc w załatwianiu części formalności, zapłaciłem 2,5 roku
temu około 8 kPLN. 111 m3 powierzchni użytkowej. Dwuspadowa "stodoła"
z niską ścianką kolankową, z doklejonym zadaszonym tarasem od strony
zachodniej ściany szczytowej. Nachylenie dachu 45 stopni. Cała główna
połać południowa - bez okien połaciowych, za to z myślą o solarach.
Na miarę, projekt ciasny ale "własny" :-)
Maciek
Temat: awaria budowlana, zalanie, współwłasność..
Kurde, problem ogromny.
Dawno temu sąsiad-współwłaściciel domu+otoczenia (50%) uparł się że chce
mieć taras (wysoki parter, prawie 1sze piętro), zgodziliśmy się pod
warunkiem że pod tarasem powstaną garaże. Tak też się stało, na części
wspólnej powstały 2 garaże których dach jest tarasem sąsiada. Wszystkie
papierki, projekt, fachowców on załatwiał. Od tego czasu mineło ~10lat. I
ciągle z tym tarasem są problemy, na początku poprawiane przez
wykonawców - teraz już dawno olane.
Teraz problem zrobił się dużo większy. Taras/garaże chyba osiadły,
odchodząc od budynku do którego przylegały, mniej więcej na 1-3mm ale to
wystarcza by uszkodzona była izolacja i podczas opadów między tarasem a
ścianą budynku lała się woda na dół. W garażu powódz, a co gorsza -w
piwnicy/pomieszczeniach wewnątrz budynku, za tą ścianą - również zupełnie
mokro - już prawie cały tynk odpadł, drewniano-sklejkowe meble stojące na
podłodze też się rozsypały. Pomieszczenia zrobiły się stęchłe i
bezużyteczne...
Sąsiad twierdzi że terakoty z tarasu zrywać nie będzie, nie ma kasy, nie
wie co z tym zrobić i w ogóle ignorancja, poza tym jemu się nie leje...
Budynek (mury, ściany itp) jest ubezpieczony, każdy z współwłaścicieli
ubezpiecza "swoją połowę" samodzielnie. I teraz problem bo likwidator
szkody stwierdził - ok, wypłacimy za szkody (tynki, podłoga, namoknięte i
wypaczone okno, może malowanie), ale będziemy regresem ściągać kasę z
odpowiedzialnego za szkodę, a ponieważ to jest na części wspólnej to z obu
współwłaścicieli...
I teraz pytanie - co robić? Od dołu nic nie uszczelnię - ściana wygląda
teraz jak wyschnięta niagara... Od góry - taras ma ~ 40m2 powierzchni,
pokryty jest drogimi kaflami (przypominam - nie moimi!), i cholera wie
gdzie mu się woda wlewa (bo wycieka w wielu miejscach, np na środku takiej
typowej płyty betonowej która wewnątrz ma puste "rury", albo właśnie tuż
przy łączeniu z budynkiem).
Sfinansować całą zabawę samemu - nie ma szans, zwłaszcza jak musiałbym
rekonstruować terakote po 100zl/m2 + robocizna. Pokrycie całości jakąś
izolacją - może i dało by się ale nie rozwiązałoby problemu
osiadania/lania się na łączeniu z budynkiem...
Sądzenie się z sąsiadem/współwłaścicielem to też niezbyt dobry pomysł.. :|
A moze jest mozliwosc zadaszenia tego tarasu?
Temat: Projekt domu Z2006
Projektu domu Z2006
Projekt Zx6 to kolejna alternatywa dla domów ze skośnym poddaszem . Zx6 to projekt domu nowoczesnego z charakterystycznie wysuniętą bryłą garażu na front budynku. Architekturę i formę budynku cechuje prostota i umiarkowanie, a umiejętnie dobrany detal oraz wykończenie elewacji nadają mu styl i współczesny charakter. Bryła jest urozmaicona przez ażurowe konstrukcje i zadaszenia oraz taras na piętrze. wejście do domu podobnie jak taras osłonięto ażurową konstrukcją.
Przez sień z praktyczną szafą wchodzi się do przestronnego holu, a dalej do salonu z kompleksem jadalnym usytuowanego w prawym skrzydle domu. Z salonu prowadzi szerokie wyjście na taras, a potem na ogród. Na ścianie pomiędzy salonem, a kuchnią zlokalizowano kominek, miejsce odpoczynku w długie zimowe wieczory. Kuchnia zaprojektowana została od frontu domu i połączona z wygodną spiżarnią. Z okien kuchni widać wejście do domu i podjazd. Jedna z opcji przewiduje połączenie powierzchni salonu, jadalni i kuchni w jedną przestrzeń.
Na parterze lewe skrzydło domu stanowi pokój, który wedle upodobań właścicieli może być gabinetem, pokojem gościnnym, biblioteką, bądź pokojem do pracy. Efektowne okno przez które wpada dużo światła wpływa pozytywnie na nastrój w domu.
Krótki korytarz oddziela gabinet od łazienki z natryskiem w dalszej części dyskretnie ukryto pralnio-suszarnię. Z korytarza można przejść do garażu, na końcu którego przewidziano pomieszczenie gospodarcze. Z tego pomieszczenia prowadzą drzwi na Ogród, co sprawdza się i przydaje podczas wszelkich prac na działce.
Klatką schodową można udać się do strefy intymnej na piętro, gdzie znajdują się trzy przestronne sypialnie, dwie garderoby i olbrzymia łazienka pełniąca funkcje pokoju kąpielowego. Łazienka i jedna garderoba dostępne są z korytarza. Główna sypialnia została wyposażona we własną garderobę oraz wyjście na taras, który dla właścicieli małych działek może stanowić alternatywę i odpowiednio urządzony może stać się częścią ogrodu i miejscem relaksu. Dodatkową funkcjonalność użytkowania zapewniają garderoby usytuowane na piętrze, które pozwalają na komfortowe przechowywanie ubrań. Pełnowymiarowość pomieszczeń bez skosów znajdujących się na piętrze pozwala na swobodny niemal dowolny sposób zaaranżować pomieszczenia. Prosta bryła domu uzupełniona nie stereotypowymi i częściowo ażurowymi pergolami może pełnić rolę zadaszenia nie tylko dla wiaty ale i może być przytulnym miejscem wypoczynku wśród przyjaciół i rodziny.
Niebanalny, ciekawy wygląd projektu Zx6 zainteresuje osoby ceniące nowoczesność, innowację i prostotę przy zachowaniu współczesnych potrzeb i walorów użytkowych.
Temat: Projekt domu Z12
Projektu domu Z12
Wielką zaletą projektu domu Z12 jest możliwość etapowania inwestycji i opcja zagospodarowania poddasza w przyszłości. Prosta konstrukcja budynku oparta jest na ścianach zewnętrznych, dzięki temu możliwe jest dowolne kształtowanie wnętrza.
Kolejnym atutem tego projektu jest zgrabna, oszczędna bryła z prostym, dwuspadowym dachem przez co dom jest tani i szybki w budowie. Dzięki temu budowa nie przysporzy nam problemów i prace będą posuwały się szybko.
Umieszczony centralnie hol dzieli przestrzeń na część dzienną i nocną (dwie sypialnie i łazienka). Pokój dzienny, w którym zaplanowano jadalnię sąsiaduje z aneksem kuchennym. Przy wiatrołapie zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze, które może być dostępne także z kuchni, co pozwoli optymalnie zorganizować przestrzeń. Centralna lokalizacja jednego głównego komina, wpłynie na obniżenie kosztów i pozwala ekonomicznie ogrzewać budynek. Takie rozwiązanie upraszcza wykonanie nowoczesnych instalacji systemu dogrzewania kominkiem lub wykonanie płaszcza wodnego.
Istnieje możliwość zamówienia projektu w wariancie z poddaszem użytkowym – przez co projekt w pierwszym etapie realizacji pozostanie parterowy, a z czasem będzie można adaptować poddasze wg własnego uznania. (na rzucie oznaczono przykładową lokalizację schodów). ze względu na prostą bryłę i optymalnie rozwiązaną konstrukcję.
Projekt występuje w wersji odbicia lustrzanego oraz może wystąpić z garażem lub wiatą. Projekt ten może być wykonany także w kilku innych wariantach: np. z lukarnami lub z zadaszeniem nad wejściem w formie dwuspadowego daszku, z oknami w ścianach bocznych. Istnieje wersja z zadaszonym tarasem bocznym, z wykuszem w jadalni. Więcej wariantów .
Stylistyka elewacji ma subtelnie odmienny ale współczesny charakter wyróżniający się od klasycznej zabudowy z czerwonymi dachami i klinkieru. Dom jest wyjątkowo ustawny, harmonijnie wkomponuje się w każdy typ działki i krajobraz.
Temat: Projekt domu Z2007
Projektu domu Z2007
Zx7 to projekt domu piętrowego z wysuniętym garażem dwustanowiskowym w bryle. Cechą charakterystyczną tego domu jest współczesna kubiczna forma przekryta kopertowym dachem, ciekawa elewacja z elementami drewna, obszerny taras oraz podwieszane zadaszenie stanowiące prosty aczkolwiek interesujący element architektoniczny.
Projekt Zx7 charakteryzuje przejrzysty układ funkcjonalny. Z sieni prowadzą wejścia do holu i do garażu. Hol dzieli parter na część dzienną ( po lewej stronie ) i część gospodarczą ( po stronie prawej ). Obszerne pomieszczenie gospodarcze może być dostępne przez garaż lub bezpośrednio z łazienki. W holu przewidziano dużo miejsca na wbudowane szafy, spełniających funkcję podręcznej garderoby.
Salon jest centralnym miejscem parteru i wraz z jadalnią tworzy wspólną przestrzeń dzienną. Stąd też można przejść na częściowo zadaszony taras obok domu, łączący ogródek z wnętrzem. W części jadalnej ciepła i blasku dodaje kominek sprytnie wkomponowany w ściankę pomiędzy jadalnią i holem. W salonie, podobnie, jak i w kuchni, umieszczone zostały efektowne przeszklenia Dodatkowo w kuchni przeszklenie umożliwia obserwację i kontrolę wejścia przed budynkiem. Przestronna kuchnia stwarza możliwość wkomponowania na środku „wysepki”, co stanowi podstawowy element współczesnej zabudowy kuchni. Przy kuchni dyskretnie usytuowana została, witryna na naczynia oraz obszerna spiżarnia stwarzająca możliwość przechowywania produktów, co z pewnością doceni każda Pani domu.
Na piętrze domu zaprojektowano cztery wygodne sypialnie, garderobę i dwie łazienki. Jedna z sypialń posiada osobną łazienkę oraz wyjście na taras. W garderobie dostępnej z korytarza znajdują się przestronne szafy na ubrania. Pomieszczenie to może być doświetlone za pomocą luksferów, jeśli warunki zabudowy działki wymuszają zbliżenie się do granic na 3m. Wszystkie pokoje na piętrze posiadają dużo miejsca, są też pełnowymiarowymi pomieszczeniami bez skosów, co wpływa na ich ustawność i komfort użytkowania.
Projekt Zx7 budzi zainteresowanie wśród osób posiadających niewielkie działki, ceniących komfort użytkowania pełnowymiarowych pomieszczeń na piętrze oraz dbających o niskie koszty budowy i eksploatacji, dzięki zwartej bryle budynku. Przy stosunkowo niewielkich gabarytach budynku atutem tego projektu jest garaż dwustanowiskowy, rozwiązujący problem właścicieli posiadających więcej niż jeden samochód.
Dostępna wersja w lustrzanym odbiciu.
Temat: Projekt domu Z21
Projektu domu Z21
Projekt domu Z21 to prosta a, zarazem nowoczesna bryła powstała dzięki subtelnym detalom wykończenia elewacji. Najważniejsze z nich, to ciekawa kolorystyka, delikatne poziome bonie, okna z poziomymi podziałami, wykusz od frontu, kopertowy dach z wysuniętą bryłą garażu oraz niski kąt nachylenia dachu.
Dom łączy nowoczesność wyglądu zachowując tradycję funkcjonalności. Wnętrze tworzy czysty podział na strefy: dzienną, nocną i gospodarczą. Z głównego, holu dostępna jest odizolowana część nocna domu, z trzema sypialniami i łazienką oraz pomieszczenia części dziennej. Duży, wygodny pokój dzienny z kominkiem w jadalni, miejscem na stół, widokiem na ogród i wyjściem na taras połączony został z częściowo otwartą kuchnią. Nowoczesna kuchnia posiada doświetloną spiżarkę oraz wykusz, który optymalnie doświetla jadalnię. Z salonu możemy się przenieść na taras, którego zadaszenie będzie dawało cień w letnie popołudnie lub osłoni przed deszczem w „grilowy” wieczór.
Zaplecze gospodarcze domu stanowi pomieszczenie techniczne z piecem oraz obszerny garaż dwustanowiskowy z wyjściem na ogród. Na tyłach garażu znajduje się dodatkowo podcień gdzie można przechowywać drewno do kominka lub akcesoria ogrodowe. W projekcie dobrze rozwiązano także kwestię lokalizacji szaf wnękowych oraz przewidziano miejsce na garderobę. Dużą rodzinną łazienkę można podzielić na dwie mniejsze tak, aby jedna z nich dostępna była bezpośrednio z pokoju. W podstawowej wersji projektu występuje strop teriva, który pozwoli w kolejnym etapie inwestycji wykonać schody i w miarę potrzeb zagospodarować strych
Projekt występuje w wersji lustrzanej. Możliwe jest też wykonanie projektu w wersji „bez garażu”.
Temat: Projekt domu Z68
Projektu domu Z68
Projekt Z68 jest kompaktowym domem z poddaszem użytkowym, ekonomicznym i zachowującym współczesny wygląd. Cechy takie jak dwuspadowy dach, garaż w bryle pozostawiają go zwartym i względnie prostym w realizacji, co jest dodatkowym atutem.
Do domu wchodzi przez zadaszenie wsparte na słupie Z obszernej sieni w której zrobić można garderobę przejście prowadzi do holu. Hol można wykonać w ciekawej formie okręgu, który w pół-otwarty sposób łączy przestrzeń parteru. Salon w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni – tworzą razem jednoprzestrzenne ale dyskretnie podzielone wnętrze. Kuchnie wydzielono bufetem lub popularną wyspą. Spiżarka ukryta pod schodami uzupełnia program gospodarczy kuchni. W salonie na ścianie od strony garażu usytuowany został kominek, a na wprost niego wyjście na zadaszony taras. Na parterze znalazł się także gabinet mogący służyć za pokój gościnny oraz łazienka. Z holu przejść można suchą nogą do garażu. W garażu zlokalizowane zostało, pomieszczenie gospodarcze w którym można wykonać energooszczędne instalacje połączone z możliwościami współczesnych kominków. Parter przejął funkcje reprezentacyjne część sypialna domu została zlokalizowana na poddaszu,
Na poddaszu przestrzeń została rozwiązana również w ciekawy sposób. Podłużny hol stanowiący centralny węzeł komunikacyjny. Z holu poszczególne wejścia prowadzą do trzech sypialni, z czego główna wyposażona została w dostęp do własnej łazienki z dużą wanną. Program poddasza uzupełnia schowek oraz druga łazienka.
Projekt Z68 przedstawia współczesne podejście do typowego, kompaktowego, „wszystkomającego” domu o prostej bryle. Otwarte powierzchnie, dyskretnie podzielone na strefy zapewniają poczucie swobody i przestrzeni, jednocześnie tworząc ciepły domowy klimat. Przedstawione propozycje aranżacji są tylko skrawkiem możliwości jakie można uzyskać w tym projekcie przez aranżacje wnętrza.
Temat: Projekt domu Z74
Projektu domu Z74
Projekt Z74 to dom piętrowy. Prosta bryła budynku rozbudowana została w części parterowej, przez co nabrała ciekawego i niepowtarzalnego wyglądu. Boczne skrzydła domu stanowią : garaż dwustanowiskowy oraz po przeciwnej stronie zadaszony taras. Zaletą tego domu jest możliwość usytuowania bokiem lub frontem do wjazdu na działkę, przez co sprawdzi się na działce wąskiej lub podłużnej.
Przez zadaszone wejście wchodzimy do sieni, a stąd do holu, w którym na wprost wejścia zlokalizowano schody. Parter podzielono na dwa skrzydła W skrzydle stanowiącym część dzienną znajduje się salon z i kompleksem jadalnym oraz kuchnia z dostępem do pom. gospodarczego. Kuchnie zaprojektowano jako pół-otwartą wydzieloną podwyższonym bufetem, który może służyć do spożywania codziennych posiłków. Stół jadalni można ustawić przy oknie wychodzącym na front domu. W salonie duże, przeszklone drzwi zapewniają doświetlenie i możliwość wyjścia na taras i do ogrodu, ułatwiając właścicielom kontakt z przyrodą. Przeciwne skrzydło domu to obszerny pokój z garderobą , Wc, łazienka z wanną i kotłownia, z której istnieje możliwość wyjścia na zewnątrz. Pokój z własną garderobą może on służyć jako pokój do pracy z biblioteką, sypialnia dziadków lub pokój dla gości. Na końcu lewego skrzydła zaprojektowano duży garaż na dwa samochody, z którego wydzielono miejsce na pomieszczenie gospodarcze lub schowek na sprzęt ogrodowy lub turystyczny.
Piętro to trzy przestronne i ustawne sypialnie oraz łazienka i Wc. Wszystkie pomieszczenia łączy ze sobą przestronny hol. Pokoje są w pełni wymiarowe bez skosów na piętrze, dobrze doświetlone, wygodne i przytulne. Garderoby zapewnią utrzymanie ładu i porządku. Brak ścian nośnych na piętrze otwiera możliwości niemal dowolnej aranżacji wnętrza.
Dom spełni wymagania osób ceniących wygodę i funkcjonalność Obszerne pomieszczenia gospodarcze, wygodne łazienki oraz miejsca na garderoby podnoszą komfort użytkowania domu. Dobre rozplanowanie pomieszczeń i atrakcyjny wygląd, są zdecydowanym atutem przy wyborze tego domu.
Temat: nachylenie dachu - ograniczenia w planie zagospodarowania
Mam w planie zagospodarowania ograniczenie dotyczace nachylenia dachu -
35-45 stopni.
wybrałem projekt z dachem 2 spadowym 45 st, ale mam lukarnę w której
nachylenie dachu jest 30 st. Nie chce zmieniach projektu, bo wygląd dumu
znacznie się pogarsza, a dodatkowo musiałbym zmniejszać okna na 1p.
Czy ograniczenie w nachyleniu dachu dotyczy także lukarny - czy mogą mi z
tego powodu odrzucić projekt?
jeżeli tak to jakie są szanse na otrzymanie pozwolenia na budowę z lukarną
która ma inne nachylenie?
Mam w WZ-ce 37..45 stopni.
Dach będzie dwuspadowy 45 st.
Chcę mieć zadaszony taras od strony ściany kalenicowej,
ale daszek nad tarasem jeśliby miał mieć nawet "tylko"
37 st., to kończyłby się w połowie okien
poddasza albo parteru (do wyboru tzw. "mniejszego zła").
Muszę zrobić daszek bardziej płaski.
Architekt radził zaprojektować pergolę, a potem
"Pan sobie zrobi daszek na etapie wykonawstwa,
a jesli już boi się Pan kontroli, to Pan sobie
dorobi po oddaniu budynku i nikt się nie będzie
czepiał".
Lubię spać spokojnie, więc kopsnąłem się do gminy,
i to już jest kwestia interpretacji w starostwie,
gdzie załatwia się pozwolenie na budowę.
A w starostwie popatrzyli na koncepcję, na WZ-kę
i w jej dalszych szczegółach (zaleceniach kogoś tam
odnośnie formy architektonicznej, z których wynikają
warunki ogólne) wynaleźli, że zaleca się 37..45 st
dla głównych połaci dachu.
Powiedzieli, że taki mały daszek, to OK.
Oczywiście nic na piśmie nie dostałem...
Jak się to skończy - nie wiem,
ale będę próbował normalnie i legalnie.
Maciek
Temat: Kolejna ocena projektu
Witam,
ostatnio na grupie pojawiło się dużo próśb o ocenę projektu więc
pomyślałem, że i ja spytam się mądrych ludzi co sądzą o naszym
projekcie. Kryteria jakimi się kierowaliśmy przy planowaniu to:
1. funkcjonalność
2. koszt
3. estetyka ;)
Na piętrze będą 2 lub 3 sypialnie i łazienka. Dach prosty
dwuspadowy. Nie wiem jeszcze jaka wysokość ściany kolankowej.
ok 1m min, ponizej to juz porazka.
Może ktoś mi podpowie czy pomieszczenie gospodarcze będzie
wystarczające by zmieścić w nim piec na ekogroszek z podajnikiem,
zasobnik c.w.u wody ok. 150l, do tego rozdzielnię na ogrzewanie
podłogowe i jeszcze kosiarkę, rower itp?
Rozdzielnia na ogrzewanie podlogowe to sie miesci w wiekszej walizce :o)
Chętnie usłyszę wypowiedzi na temat rozmieszczenia oraz wielkości
okien, drzwi tarasowych itp. Dom jest skierowany prawie idealnie
Bardzo gud. Tylko okna od poludnia sa troche male.
Moze jakis zadaszony taras ? Ozywi to bryle i bedziesz mial fajne
miejsce latem.
drzwiami w stronę północy. Drugie drzwi prowadzą do dużej wiaty na
samochody i ewentualnie opał.
Ja wiem, że dom może trochę (bardzo) wygląda jak stodoła. Chcemy się
budować na Podlasiu (pozdrowienia dla Roberta z grupy) we wsi gdzie
większość domów tak wygląda więc architektury lokalnej nie zepsuję.
Bryla, naprawde bardzo dobra.
BTW
Schody wewnetrzne z widokiem na salon to porazka funkcjonalna ... :o(
BR
Igus'
Temat: Projekt domu Z29
Projektu domu Z29
Projekt Z29 jest domem o współczesnej bryle z garażem oraz obszernym tarasem w poziomie piętra. Elewacja wykończona boniowaniem lub okładziną z piaskowca, oraz ażurowe zadaszenia tworzy elegancką i niepowtarzalną formę. Projekt jest alternatywą względem projektów ze skośnymi dachami. Polecany dla osób szukających domu z pełnym, użytkowym i funkcjonalnym piętrem.
Wnętrze zaplanowane jest w sposób funkcjonalny i przestronny. Na parterze zaprojektowano przedsionek, z szafa wnękową oraz hol umożliwiający komunikację z poszczególnymi częściami domu. Kuchnia z jadalnią oraz salonem współtworzy jednoprzestrzenne wnętrze, dyskretnie podzielone na strefy. W pokoju dziennym znajduje się wyjście na taras z nieco awangardową ale użyteczną - transparentną pergolą. Kominek w salonie nadaje romantyczny nastrój w zimowe wieczory. Dodatkowym atutem parteru jest gabinet, do którego istnieje możliwość zaprojektowania niezależnego wejścia. Na parterze przewidziano także mniejszą łazienkę oraz pralnię, do której można wykonać bezpośredni zrzut ubrań z piętra. Pomieszczenie gospodarcze może służyć także jako kotłownia do montażu nowoczesnych urządzeń technicznych
Dodatkowo w bryle przewidziano garaż jednostanowiskowy z szerokim wjazdem i pomieszczeniem gospodarczym, mogącym służyć jako składzik lub mały warsztat .
Piętro, jest niewątpliwą zaletą projektu ponieważ jest w pełni użytkowe, nie posiada skosów i umożliwia optymalne wykorzystania przestrzeni. Znajduje się tam również duży taras boczny. Na piętrze umieszczone są 3 duże sypialnie, w tym jedna z wyjściem na taras, oraz łazienka i obszerna garderoba.
Projekt występuje w kilku wariantach: np. z tylnym tarasem, z garażem, z oknami w ścianach bocznych. Dostępna także wersja w „odbiciu lustrzanym”.
Temat: Projekt domu Z38
Projektu domu Z38
Projekt Z38 jest optymalnym przykładem domu, przewidzianego na wąską działkę. Ze względu na prosty plan domu jego budowa jest tania, łatwa i szybka. Kolejna zaletą projektu Z38 jest wygodne, w pełni użytkowe poddasze dzięki podwyższonej ściance kolankowej. Od frontu, bryłę budynku urozmaica balkon tworzący zadaszony podcień nad wejściem.
Na parterze znajduje się: sień, łazienka, pomieszczenie gospodarcze, pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym i jadalnią oraz pokój, który można przeznaczyć na gabinet. Z pokoju dziennego i z kuchni jest możliwość wyjścia na taras, który osłania ażurowa pergola. W pokoju dzienny przewidziano miejsce na kominek oraz aneks telewizyjny. Ciekawy bufet w kuchni nie tylko przysłania zlewozmywak ale poprawia walory estetyczne i użytkowe wnętrza. Pomieszczenie gospodarcze może pełnić rolę schowka i zaplecza technicznego dla instalacji C.O.
Na poddaszu znajdują się 3 sypialnie, łazienka (można podzielić na dwie i jedna z nich będzie z bezpośrednim wejściem z sypialni) i garderoba. Pokoje na piętrze można funkcjonalnie zagospodarować ze względu na wysoką ściankę kolankową i brak skosów. Ciekawym rozwiązaniem tego projektu jest wykończenie górnej części elewacji tynkiem barwionym lub naturalnym drewnem na ruszcie.
UWAGA! Projekt został zaprojektowany w połowie jako murowany (parter) i drewniany (poddasze) z wiązarową konstrukcją stropu. W dziale podwarianty znajduje się ten sam projekt wykonany jednak jako cały w technologii murowanej ze stropem teriva.
Projekt może występować w kilku wariantach: np. z tarasem bocznym, z garażem, z oknami w ścianach bocznych lub wykuszem w kuchni. Dostępna wersja w „odbiciu lustrzanym”.
Strona 2 z 4 • Znaleziono 185 wyników • 1, 2, 3, 4