Wyświetlono wiadomości wyszukane dla słów: programy na Palmtop PDA





Temat: Nawigacja GPS
Od dziś w Orange klienci mogą kupić nowoczesny multimedialny telefon wyposażony w kompletny system nawigacji satelitarnej GPS. Możliwości aparatu łączą funkcjonalność telefonu multimedialnego, palmtopa i odbiornika GPS. W ofercie Orange dla Firm nowy telefon będzie dostępny już za złotówkę.

Wprowadzanym do oferty Orange telefonem jest SPV M650 zaliczany do kategorii PDA (Personal Digital Assistant), czyli małych, przenośnych komputerów osobistych - palmtopów. Korzystają z nich zarówno użytkownicy biznesowi, jak i ceniący wygodę i szerokie możliwości użytkownicy prywatni.

Telefon oferuje funkcje znacznie przekraczające możliwości większości nowoczesnych aparatów komórkowych. W jednym mieszczącym się w kieszeni urządzeniu zainstalowano wielozakresowy telefon multimedialny, komputer osobisty oraz odbiornik GPS wraz z systemem nawigacji satelitarnej, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można dotrzeć w dowolne miejsce w kraju i za granicą.

Ważną cechą odróżniającą ofertę Orange od innych dostępnych na rynku jest zastosowanie w systemie nawigacji satelitanej pełnej wersji oprogramowania - AutoMapa XL, uznawanego za najlepsze w kraju.

Korzystając z oferty Orange klient nabywa wraz z telefonem kartę pamięci zawierającą oprogramowanie ze stale aktualizowanymi, najdokładniejszymi drogowymi mapami cyfrowymi i planami wszystkich polskich miast. W ten sposób, w każdej chwili może korzystać z nawigacji bez konieczności pobierania map z sieci operatora. Posiadając licencję na oprogramowanie nawigacyjne, klient ma także możliwość uaktualniania map, dodawania osobistych znaczników, lokalizowania poszukiwanych punktów (stacje benzynowe, restauracje, bankomaty, itp.), a w przypadku wyjazdu za granicę rozbudowy aplikacji o mapy krajów Europy.

Prócz możliwości navigacyjnych SPV M650 zapewnia łatwy dostęp do funkcji biurowych niezbędnych do pracy, czy korzystania z internetu i poczty elektronicznej w czasie podróży służbowych oraz prywatnych. W telefonie zastosowano szereg aplikacji Windows Mobile 5.0, między innymi klienta poczty e-mail - Outlook® Mobile, przeglądarkę dokumentów - Office Mobile oraz nowy Windows LiveTM. Korzystając z zainstalowanego oprogramowania użytkownik może bezpiecznie i w każdej chwili korzystać z:

Dostępu do firmowej poczty elektronicznej, odbierania wiadomości bezpośrednio dzięki technologii Microsoft Direct Push i zarządzania wieloma kontami e-mail jednoczesnie, Możliwości przeglądania i edycji załączników Office, które zostały udostępnione zdalnie lub przesłane do użytkownika,
Zalet Windows Live, (min. dostępu do serwisu internetowego Windows Live, komunikatora Windows Live Messenger, poczty Windows Live Mail, Hotmail i wyszukiwarki Windows Live Search),
Rozszerzonej kontroli, bezpieczeństwa i lepszej współpracy z Exchange Server oraz innymi systemami IT.

Telefon jest wyposażony w łącza Bluetooth, IrDA oraz USB pozwalające na synchronizację z komputerem PC i innymi urządzeniami bezprzewodowymi co pozwala na wymianę plików i współpracę z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym.

Dopełnieniem wszechstronnych zastosowań urządzenia jest aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Mpix z możliwością nagrywania i odtwarzania sekwencji wideo, odtwarzacz plików muzycznych mp3, radio oraz czytelny ekran dotykowy zastępujący klasyczną klawiaturę alfanumeryczną.

Zakresy GSM: 850/900/1800/1900,
Navigacja GPS: wbudowany odbiornik GPS z programem AutoMapa Polska XL), WLAN, EDGE,
MMS, JAVA,
Aparat fotograficzny 2Mpx,
Odtwarzacz MP3/Wideo, radio FM,
Ekran: 2,8"; 240x320 - 65 000 kolorów,
Klient e-mail,
Bluetooth, IrDA,
Gniazdo karty pamięci MicroSD,
ActiveSync, POP3, IMAP4
Wymiary: wys. 108 mm, szer. 58 mm, gr. 16,8 mm
Waga - 130 g (z akumulatorem).
Rodzaj i pojemność baterii - 1200 mAh, litowo-jonowa
Max. czas czuwania - do 200 godz.,
Max. czas rozmowy - do 5 godz.,
Max. czas nawigacji - do 5 godz. (przy zastosowaniu ładowarki samochodowej - nieograniczony).



źródło: inogsm.pl



Temat: Czy pamiętasz te gadżety?
Śmiało można powiedzieć, że ostatnie lata należały do wszelkich elektronicznych gadżetów. Ponieważ zbliża się czas wspomnień i podsumowań, dziennikarze PC World postanowili stworzyć listę 50 urządzeń, jakie budowały historię ostatnich 50 lat. Warto poczytać i powspominać... pamięta ktoś walkmana Sony?

Gadżety, które wzięły udział w rankingu musiały spełniać pewne kryteria. Ich rozmiar musiał być względnie niewielki, a ich przeznaczenie musiało się wiązać z tematyką PC World (dlatego nie oceniano np. gadżetów kuchennych).

O miejscu w rankingu zadecydowały następujące współczynniki: użyteczność, design, stopień innowacji, wpływ jaki urządzenie wywarło na inne gadżety i pewna jakość, którą trudno określić, ale którą każdy z nas rozumie. Moglibyśmy ją nazwać "współczynnikiem fajnośći" (cool factor).

Pierwsze miejsce w rankingu PC World zajął Walkman Sony wprowadzony na rynek w roku 1979. przełomowość tego wynalazku aż trudno dziś uchwycić, bo przenośnych odtwarzaczy w różnej formie na rynku nie brakuje.

To on zapoczątkował szał na "osobistą elektronikę". To dla niego opracowano pierwsze lekkie słuchawki. Na świecie sprzedano ponad 330 milionów tych urządzeń. Właściwie wszystkie inne odtwarzacze możemy uznać za pomysł wtórny wobec tego cacka.

Miejsce drugie zajął Apple iPod. Ten produkt nie wydaje się szczególnie innowacyjny. Kiedy pojawił się w roku 2001 jego parametry nie mogły szokować. Wiele osób krytykuje i dziś jego funkcjonalność i jakość, ale trzeba przyznać, ze właśnie wymieniany wcześniej "cool factor" pozwala na podniesienie jego miejsca w rankingu.

Odtwarzacz Apple to przede wszystkim sukces komercyjny. Przykład tego ile może zdziałać dobra kampania reklamowa i swoista moda. Nie bez znaczenia było w jego przypadku połączenie odtwarzacza ze sposobem dystrybucji muzyki. Dzisiaj liczba 0,99 kojarzy się automatycznie z ceną piosenki w sklepie iTunes.

Miejsce trzecie zajęły odtwarzacze ReplayTV RTV2001 i TiVo HDR110. Obydwa produkty pojawiły się w roku 1999. To dzięki nim użytkownicy rozpoczęli masowe i cyfrowe nagrywanie programów telewizyjnych. Przed ich debiutem nie było to tak proste.

Na miejscu czwartym uplasował się PalmPilot 1000 wprowadzony na rynek w roku 1996. Właśnie to urządzenie moglibyśmy nazwać pierwszym palmtopem. Mimo, że 128 kilobajtów pamięci RAM może dzisiaj śmieszyć, to trzeba przyznać, że wszystkie dzisiejsze PDA są tylko rozwinięciem tego wynalazku.

Piąte miejsce zajął Sony CDP-101 - wprowadzony na rynek w roku 1982 pierwszy odtwarzacz płyt CD. kosztował wtedy 900 USD i był uznawany za produkt dla audiofilów. Dzisiaj nawet płyty CD wychodzą powoli z użycia i mało kto pamięta jak wielkim przeskokiem dla fanów muzyki była migracja z kasety magnetofonowej, na srebrne płytki.

Na miejscu szóstym Motorola StarTAC (rok 1996). Pierwszy telefon który dowiódł, ze design liczy się bardziej niż parametry. Na siódmym - Atari Video Computer System, znany potem jako Atari 2600. Była to konsola do gier oferująca możliwość grania w produkty wysoce uzależniające, takie jak Space Invaders.

Na miejscu ósmym Polaroid SX-70. Nigdy wcześniej wywoływanie zdjęć nie było tak proste. Na uwagę zasługuje fakt, ze ponad 30 lat po wejściu na rynek ten aparat... nadal ma swoich użytkowników.

Miejsce dziewiąte przypadło pierwszemu przenośnemu dyskowi USB - M-Systems DiskOnKey. Wprowadzono go na rynek zaledwie 5 lat temu. Na miejscu dziesiątym znalazło się Regency TR-1, pierwsze przenośne radio, które pojawiło się w roku 1954.

Prawdę mówiąc po wstępnym zapoznaniu się z rankingiem PC World byłem nieco rozczarowany pozycją niektórych urządzeń. Dopiero na 27 miejscu znalazł się Commodore 64, jeden z pierwszych komputerów z jakimi miałem do czynienia. Miałem tez wrażenie, ze wyższe miejsce powinno przypaść SR-10, pierwszemu kieszonkowemu kalkulatorowi.

Zapewne każdy z nas mógłby stworzyć własny ranking. Wydaje się, że z jakichś względów każdemu z tych urządzeń należy się pierwsze miejsce. Zachęcam czytelników, do udania się na strony PC World, przejrzenia wszystkich pozycji rankingu, zdjęć i... miłego wspominania ;-)






Temat: Mini FAQ HotSpot
Napisze tutaj pare podstawowych pojęć na temat bezprzewodowego internetu.

Co to jest hotspot laptopa, palmtopa, PDA lub telefon komórkowy, który posiada interfejs radiowy zgodny ze standardem, w którym pracuje dany hotspot. Jeżeli w naszym laptopie nie mamy wbudowanego adaptera WLAN, może go dokupić w większości sklepów komputerowych. Dostępne są adaptery w standardzie PCMCIA, CompactFlash, USB, SecureDigital oraz miniPCI. W przypadku PDA możliwość korzystania z hotspotów zależy od modelu, który posiadamy, ale zawsze możemy dokupić specjalną przystawkę.

Jeżeli chcesz się podłączyć, wyszukaj dostępne sieci bezprzewodowe. Program wyszukujący poinformuje Cię także o tym czy dana sieć jest płatna czy nie. Teraz wszystko powinno się odbyć automatycznie i umożliwić korzystanie z Internetu za pośrednictwem hotspota.

Co to jest WLAN

WLAN (Wireless Local Area Network) to synonim Wi-Fi (Wireless Fidelity) oznaczający standard komputerowych sieci bezprzewodowych. Za pomocą adaptera WLAN łączymy się z punktem dostępowym (AP) ten łączy się z serwerem i następnie z Internetem. Obecnie najczęściej są stosowane standardy IEEE 802.11a, IEEE 802.11b oraz IEEE 802.11g.

Co to jest Access Point

Access Point to punkt dostępowy służący do komunikacji pomiędzy bezprzewodowymi urządzeniami.Dzięki niemu nasz laptop, palmtop, PDA lub telefon komórkowy może drogą radiową połączyć się z sięcią LAN i dalej z Internetem.

Co to jest SSID

SSID (Service Set IDentifier)to nazwa naszej sieci bezprzewodowej, który ustalamy podczas np. konfiguracji routera. Służy on łatwiejszej identyfikacji sieci. Często pozostawiana jest stosowana przez producentów sprzętu domyślna nazwa (np.Linksys: linksys a D-Link: default).

Co to jest Warchalking

Warchalking (war czyli Wireless Access Revolution + chalk ang. kreda) to oznaczanie (otwarte lub zamknięte koło) kredą miejsc, w których dostępne są sieci bezprzewodowe.

Czy korzystanie z hotspota kosztuje

Korzystanie z hotspota bywa płatne jak i bezpłatne. Czasami w miejscach publicznych na otwartej przestrzeni (place miejskie, plaże) oraz w kawiarniach dostęp do bezprzewodowego Internetu jest bezpłatny. Częściej jednak dostęp jest płatny i wtedy musimy w zależności od operatora np. zapłacić miesięczny abonament, kupić kartę-zdrapkę lub zalogować się i zapłacić kartą kredytową.

Jakie są szybkości transmisji

Większość hotspotów umożliwia transfer z prędkością do 11 megabitów na sekundę. Musimy jednak wiedzieć, że prędkość zależy od warunków radiowych, odległości od punktu dostępowego, ilości zalogowanych użytkowników oraz naszego adaptera WLAN.

Czy mój komputer jest bezpieczny

Niestety całkowicie bezpieczni nigdy nie będziemy, ale zawsze powinniśmy być choć minimalnie chronieni i starać się podnosić poziom zabezpieczeń. W tym celu możemy włączyć szyfrowanie WEP, co jednak powoduje spadek szybkości transmisji. Niestety przechwycone, zaszyfrowane dane można również rozszyfrować. Urządzenia sieciowe często oferują również filtrowanie adresów MAC kart sieciowych , dzięki czemu możemy ograniczyć adresy MAC do tych, które zostały umieszczone w tablicy filtrów. Warto też w panelu konfiguracyjnym urządzenia sieciowego wyłączyć nazwę SSID, dzięki czemu potencjalny ďż˝włamywaczďż˝ nie będzie znał nazwy naszej sieci. Pomocne jest również stosowanie długich i skomplikowanych haseł oraz nazw SSID.

Czym jest sieć ad-hoc (IBSS)

Sieci bezprzewodowe można podzielić na dwa rodzaje: ad-hoc i infrastucture. Tryb ad-hoc to połączenie bez wykorzystywania punktu dostępowego (AP). W takim przypadku jedna z kart rozgłasze nazwę SSID, a druga może się do niej podłączyć.

Co to jest WiMAX

WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) to oparta na standardach IEEE 802.16 i ETSI HiperMAN technologia bezprzewodowa, umożliwiająca dostęp do szerokopasmowych usług na bardzo dużym obszarze (do kilkudziesięciu kilometrów).

Czy fale radiowe na których pracuje sieć bezprzewodowa nie szkodzą

Większość urządzeń WLAN wykorzystuje częstotliwości 2.4 GHz z mocą nieprzekraczającą 100 miliwatów (bardzo słaba fala elektromagnetyczna). Urządzenia te nie powinny zakłócać innych urządzeń. Nie stwierdzono również ich negatywnego wpływu na zdrowie człowieka.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alternate.pev.pl



  • Strona 3 z 3 • Znaleziono 109 wyników • 1, 2, 3