Wyświetlono wiadomości wyszukane dla słów: Programy unijne
Temat: Unia Europejska
Unia, Unia, Unia, Unia tu, Unia tam...
Pierwszy maja już niedługo kiedy to staniemy się członkami UE, ale my już od dawna odczuwamy skutki tej machiny. Stajemy się powoli marionetkami w rękach wielkiego molocha. Czy nam to wyjdzie na dobre czy złe..... hmmmm któż raczy wiedzieć. Jak narazie możemy snuć tylko domysły i odczuwać na własnej skórze wprowadzane zmiany.
Z mojego punktu widzenia, za wesoło nie będzie... bynajmniej narazie.
Może za jakieś 10 lat sytuacja dopiero ustabilizuje się i będzie "lepiej" a przez ten czas......
Zapowiadane zmiany, obniżki cen niektórych artykułów mogą cieszyć ale również martwią i podwyżki. A co bedzie z wypłatami? Heh... tj. pisałem wcześniej może odczujemy to....... za parę lat.
Jednym z plusów może być to, że otworzą się granice i będzie łatwiej wyjechać i znaleźć pracę (ale czy będzie już to takie opłacalne jak kiedyś hmmm...)
Więc pozostaje nam czekać i marzyć o dobrobycie
PS. Nie wiem czy oglądaliście w TV programy unijne o krajach, które już są od dawna w UE i jak im się wiedzie. Przykład Irlandii... heh pełen komfort, fajne życie zwykłego Kowalskiego ale po 35 latach wstąpienia do UE.
Niezłe perspektywy
Temat: Plan Europy z kamieni ... (podział tematu)
Aby móc sie rzeczowo i merytorycznie wypowiadać na temat pozyskiwania, knsumowania i rozliczania środków z Unii Europejskiej należy trochę "postudiować" problematykę.
W/w projekt dobry czy zły, potrzebny czy też nie, trafiony czy chybiony został zrealizowany w oparciu o jeden z programów unijnych pn. "Teraz Integracja", który dawał możliwość pozyskania funduszy m.in. na realizację takiego pomysłu.
Pieniadze nie zostały zmarnowane. Tak uważam. Powstała "Mapa Europy" przy której teraz zatrzymuja sie wycieczki. Mapa to symbol, który został dostrzeżony przez Fundację w Warszawie i chwała pomysłodawcom projektu.
Ja i kilka jeszcze innych osób staraliśmy sie o środki na Festyn Unijny i Bieg Zjednoczonej Europy. To też miał być symbol jednoczenia się, bo to było meritum programu. Nie został zaakceptowany przez w/w Fundację. Zabrakło kilku punktów.
Chcę przez to powiedzieć że niełatwo wydobyć kasę z Unii. Dlatego gratuluję wszystkim któym sie udało. Staramy się korzystać z tych mozliwości jakie dają programy unijne. W/w dawał takie a nie inne i jasno określał jakie projekty będą mogły uzyskać wsparcie i o jakie pieniadze chodzi. Stad pojawiły się nasze pomysły. Jeden został zrealizowany i cześć.
Pozdrawiam
Temat: Bardzo dziwna wypowiedź pani Minister Rozwoju Regiolalnego
Podkarpacie > Ministerstwo nie zabierze pieniędzy z funduszy UE
Minister rozwoju regionalnego uspokaja, że nie zabierze wschodnim województwom funduszy na realizację najważniejszych projektów finansowanych z programów unijnych.
Bieńkowska po objęciu teki ministra zapowiedziała, że przyjrzy się projektom wpisanym jako kluczowe w programy unijne „Infrastruktura i środowisko”, „Innowacyjna Gospodarka” i „Rozwój Polski Wschodniej”.
Te wypowiedzi oraz ujawnienie przygotowanego przez PO Narodowego Programu Wielkiej Budowy, który zakładał m.in. opóźnienie budowy drogi S-19 (Białystok – Rzeszów) wywołały spekulacje.
Politycy opozycyjnego – Prawa i Sprawiedliwości sugerowali, że rząd Donalda Tuska chce zabierać pieniądze ze wschodnich województw i przekazywać je do bogatszych regionów.
Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego temu zaprzeczyła:
- Fundusze Europejskie na lata 2007-2013 są już rozdysponowane i zaprogramowane. Zatwierdziła je Komisja Europejska, dlatego żadnych przesunięć pieniędzy nie będzie.
Wojciech Malicki
źródło: nowiny24.pl
Póki co odpływ funduszy chyba nam nie grozi
Temat: Basen po wakacjach 2007
Hmmm. Medal pod tytułem "basen" ma dwie strony.
Pierwsza to oczywista konieczność stworzenia takowego miejsca w Ustce. I o tym niema co dyskutować. Druga, to możliwości finansowe Miasta. I tutaj pojawia sie szereg pytań.
1. Kto ma zrobić projekt pływalni? Miasto!? A jeśli tak, to czy np. prywatny inwestor chcący wejść do spółki (w ramach np. P-P-P) zechce realizować taki a nie swój projekt? I inny wariant pesymistyczny co zrobić z projektem wykonanym przez Ratusz, w przypadku gdyby pojawił się prywatny inwestor - odkupił ziemię i zaczął budować według swojej koncepcji.
2. Czy Miasto, nawet w ramach jakiegoś programu UE, jest w stanie w chwili obecnej (konkretnie w przyszłym roku) udźwignąć taką inwestycję?
W pierwszej kolejności trzeba zacząć od zorientowania się czy istnieją jakieś programy unijne wspomagające tego typu urządzenia miejskie. Potem napisać projekt, a po roku 2008, kiedy ruszą następne konkursy (?), rozpocząć starania o środki z Unii, i wygospodarować własny wkład do inwestycji.
Innym problemem, którego rozwiązanie prawdopodobnie zniosłoby postulat konieczności budowy basenu w Ustce jest brak takowego, dużego obiektu w Słupsku. Bo jakby nie patrzeć opłacalność tej inwestycji w Ustce jest co najwyżej zerowa.
Temat: program unijny - rok rozp. czy zak.?
Może nieprecyzyjnie sformułowałam pytanie, chodziło mi o tabelę z części B - programy unijne w których szkoły już brały udział (nie o kontynuację).
Wznawiam pytania.
1. wpisujemy rok rozpoczecia czy zakonczenia?
2. jezeli projekt trwal 3 lata, a kazdy rok ma inny numer, to wpisujemy trzy rozne punkty?
3 jezeli jakas szkola uczestniczyla w 5 roznych projektach w ciagu ostatnich 5 lat, a miejsce jest tylko na 3, to wpisujemy ostatnie 3, czy moze jest sposob na dodanie rubryk?
Temat: Własny kiosk
pomysł moim zdaniem jest mało innowacyjny....
żeby zarobić pieniądze powinno się pomyśleć o czymś...czego nie ma w naszym mieście zbyt wiele. Z danych statystycznych wiem, że kioski padają (takie z prasą i innymi produktami) i mają problemy z wypłacalnością.
Chyba że jakieś wyjątkowe miejsce, ale te pewnie są już zajęte.
Lepiej pomyśleć nad czymś bardziej innowacyjnym, wziąć udział w jakimś programie unijnym i postarać się o wsparcie....
ale nie wiem na jakim etapie zawodowym jesteś, gdyż programy unijne wspierają bardzo różne działania i sektory.
Pozdrawiam
Temat: Wizerunek Sosnowca
Przykładowo osiedle Środula. Z daleka jeszcze jako tako ale jak się wejdzie w głąb to tragedia... Obskurne bloki, rozwalone chodniki i schody, zniszczone place zabaw i ogólny brak zieleni. Tak widze Środule. W Mysłowicach, Katowicach, Siemianowicach spółdzielnie mieszkaniowe odnawiają elewacje bloków i cały teren przyległy do blokowiska, żeby podnieść atrakcyjność mieszkalną. I to jest krok w dobrą strone. Deweloperzy wtedy bardziej chcą inwestować w budowę nowych budynków mieszkalnych w pobliżu takich zadbanych osiedli.
Masz całkowitą rację. Pisałem już o tym w innym wątku. Dużo pisze się o nowych osiedlach i dobrze bo są potrzebne ale patrząc realnie to jeszcze przez wiele wiele lat osiedla z lat 80 i 70 będa podstawowym zasobem mieszkaniowym w Sosnowcu (jak i w wielu innych miastach w Polsce). Wszędzie rewitalizacja osiedli i infrastruktury przebiega bardzo szybko są na to fundusze. Np na remont i ocieplenie elewacji chyba do 50% daje Fundusz Ochrony Środowiska. Dodatkowo programy unijne. U nas wyremontowane bloki to wyjątki!!! SM Sielec odstawiła moim zdaniem szczyt malując balkony w odrapanych blokach. Pytanie o rolę miasta nie jest łatwe. Z jednej strony to nie miasto jest właścicielem czy administratorem wielu osiedli ale z drugiej ich zły stan wpływa negatywnie ja wizerunek Sosnowca. Podałeś dobry przykład hanysie Miasto powinno wpływać na spółdzielnie i wspólnoty oraz oferowac wsparcie w finansowaniu. Dodatkowo są programy unijne pozwalające na rewitalizację za jednym zamachem całych osiedli a nie tylko pojedyńczych bloków. Tu to właśnie miasto powinno maksymalnie uczestniczyć w procesie pozyskiwania dotacji.
Temat: pazerne państwo...
| Raczej czysty i pusty budżet.
Sugerujesz, że właściciele firm prowadzą je tylko po to żeby je
rozbudowywać w nieskończoność?
Nie. Po to by zarabiać. Oddawanie pieniędzy w podatkach jest z tym
sprzeczne więc kombinują jak ich uniknąć.
Realia są dokładnie inne. Właściciele firm często siadają na laurach -
w Polsce np. jest granica dochodu około 10k pln miesięcznie, gdzie duża
część małych przedsiębiorców zatrzymuje się i przestaje intensywnie
rozwijać firmę. Ma dom, ma przyzwoity samochod, nie chce mu się więcej
zarzynać i usprawniać.
Są wręcz programy unijne, które mają propagować "think big".
Programy unijne to są do wyrzucania pieniędzy w błoto.
| Tak. Gdyż te wyższe koszty będą związane z wyższym zarobkiem
| podwykonawców, dostawców czy pracowników.
| Więcej ludzi zatrudnia - zapłacą większy podatek pracownicy.
| Więcej marnuje substratów - więcej zarobią dostawcy, i zapłacą
| większe podatki.
| Itd.
| De facto wpływ do budżetu będzie podobny.
| Taa... I łupać bogatego bo każdy ma taki sam żołądek...
Hm, no kazdy ma taki sam żołądek (czyli np. takie same nogi którymi
wydeptuje chodniki), więc nie ma powodu żeby bogaty płacił więcej ;-)
Ale to już inna sprawa.
Ma taki sam żołądek więc trzeba mu zostawić tyle samo. Więc walnąć
większy podatek.
Krzysiek Kiełczewski
Temat: Artykuł w gazecie prawnej - nowe spojrzenie na audyt
Chciałbym tu trochę na zasadzie przekory poruszyć pewien temat. Minister Banaś jak i inne osoby wypowiadają się jak istotne jest stworzenie efektywnego systemu audytu środków unijnych. Oczywiście ogrom środków unijnych oraz szereg regulacji unijnych ich dotyczących stanowi wyzwanie dla Polski. Co do tego zgadzam się całkowicie, natomiast odnoszę czasem wrażenie, że naczelne autorytety audytorskie wyżej cenią właściwe zarządzanie i kontrolę środków unijnych niż krajowych (choć i te i te są finansami publicznymi i budżetowymi). Czy zasadność wydatkowania środków przez ministerstwa, urzędy, agencje nie jest ważne? Wydaje mi się, że do tego zmierza budżet zadaniowy – podobnie jak w przypadku środków unijnych będzie można powiązać pieniądze z efektami – coś na zasadzie „value for money”. Budżety zadaniowe będą zapewne musiały mieć określone wskaźniki – podobnie jak programy unijne, wedle których będzie można dokonać ich ewaluacji.
Ciekawe co o tym myślicie?
Temat: SkÄąÂadki do UE: prognozy, a rzeczywistoÄąÂĂÂ
Twierdzisz, ze wiesz lepiej niz Pani Minister?
Pani Minister chyba liczyla srodki zainwestowane przez Polske na programy unijne realizowane przez Polske, czyli de facto inwestycje budzetowe. Abstrahujac od tego, ze w ogole jestem przeciwny inwestycjom z budzetu i to, ze Unia dajac tylko na wybrane programy, wplywa na kierunek inwestycji to niczym to sie nie rozni od kasy jaka od zawsze byla inwestowana z budzetu...
Wyglada na to, ze chyba jednak wejscie do Unii nam sie oplacalo, a przynajmniej tyle samo jest plusow co minusow...
Jak teraz to postrzegacie? Pytanie w szczegolnosci skierowane do eurorealistow, do ktorych rowniez sie zaliczalem :)
Temat: Polonium
Nie wszystkie programy unijne są bezsensowne. Mogę przytoczyć wiele sensownych jak: aktywizacja bezrobotnych, komputeryzacja szkół i ubogich gmin, granty regionalne, działalność na rzecz niepełnosprawnych, stypendia naukowe, dopłaty dla rolników. Więc nie piszmy,że inwestuje się w niewiadomo co. Owszem, część dotacji marnuje się ,ale to nie z winy Unii.
A otwarcie granic było koniecznością. Podróż ma podobny charakter jak ze stanu do stanu.Owszem - etatystyczny twór, bo ma strukturę podobną USA i Kanady (stany,prowincje).
Każde państwo to odrębne prawo. Jedyne, co odróżnia Unię od etatystycznego charakteru Stanów Zjednoczonych to różnice językowe,własna armia oraz wyraźna niezależność prawa od prawa europejskiego. Ponadto w każdym kraju funkcjonuje niezależny Rząd nie podlegający Brukseli. Nie ma więc aż takiej pełnej etatystyczności jak w USA. W USA mamy przewagę angielskiego jak wiadomo,w Unii angielski jest niezbędny,ale nie jest powszechnie używany. Etatystyczność zatem odpada.
Pozostała jednak biurokracja i kwestia korporacji czy hipermarketów. Biurokrację mamy w całej Europie a w Polsce to już kulminacja. W Kanadzie i USA zredukowano monopolistyczne zapędy biurokracji i na załatwienie jakiejś sprawy nie trzeba czekać zbyt długo. Dlatego oscyluję właśnie wokół Kanady właśnie. Powiem,że nudzi mi się w tej Unii.
Temat: Krzywda koni
Cóż, nasuwa się wredne zdanie "a po co było dzieci robić", ale to nie ten temat (i nie miejsce, bym siał swe starcze zgorszenie )
Znajomi mają gospodarstwa rolne pod Sączem (jedno - rodzice kolegi ze studiów, drugie - koleżanka Matuli) i też wcale nie posyła koni na rzeź, "transformuje" na mięso świnki i, zdaje się, krowy, a to tylko na swój użytek. Tak, jak napisał Kolega Bercik - dotacje unijne + programy unijne dały wiele rolnikom, co zresztą widać też w sondażach - w momencie wejścia do Unii rolnicy byli bodaj najbardziej eurosceptyczni, teraz są silnie euroentuzjastyczni.
Temat: UE: Polska daleko w rankingu komputeryzacji szkół
A za co maja te kompy kupic?
Andi sa specjalne programy Unijne które faktycznie wyposażają pracownie w szkołach
W obecnym programie szkoła otrzymuje 10 PC + 1 laptop + urzadzenie wielofunkcyjne w zasadzie bez żadnych kosztów - warunek szerokopasmowe łącze internetowe
Temat: POMÓŻCIE Dotacja z UE
Z tego co się orientuję, to wszelkie programy unijne i pieniążki na nie przeznaczone są rozdzielane nierównomierne na różne województwa i w różnych województwach mogą być różne programy wsarcia. Tak więc w różnych województwach a nawet powiatach zasady ich przyznawania i dostępności są różne.
Trzeba by orientować się we własnym mieście co i jak. Bo to że we Wrocławiu są jakieś zasady, to nie znaczy, że w Bydgoszczy muszą być takie same to na (przykład)
Jeżeli chodzi o Bydgoszcz to postaram się dowiedzieć mniej więcej co i jak z dotacjami.
Bo dla zainteresowanych - to na 100% wiem, że aby starać się o pieniążki na rozpoczęcie działalności w Bydgoszczy, to nie trzeba mieć 3 miesiące statutu bezrobotnego. Zaraz po zarejestrowaniu się, można wziąć udział w szkoleniu i złożyć papiery.
Temat: Dotacje Unijne : Partnerów-reprezentantów-synergia biznesów
Poszukuję partnerów, reprezentantów oraz firm z którymi mógłbym uzyskać synergię biznesową.
Reprezentuje warszawski (jeden z 4) oddział najprawdopodobniej największej światowej sieci biur konsultingowych DGE Bruxelles. Profil działalności - skuteczne pozyskiwanie Funduszy Unijnych.
Rekomendacje? Kilkaset skutecznie obsłużonych projektów w Polsce.
Skuteczność? Ok. 90%.
Sieć działa w 7 krajach min. mamy oddział przy komisji w Brukseli.
Tworzyliśmy min. profile kompetencyjne dla Jednostek Wdrażających programy Unijne.
Masz koncepcje co możemy robić wspólnie? Napisz!
Temat: usługi Videofilmowanie
Witam chcialbym zalozyc wlasna dzialalnosc gospodarcza taka jak w temacie. Od jakiegos czasu zajmuje sie tym z tym ze amatorsko (tzn mam amatorska kamere ale profesionalny program do obrobki) Znajomi i nie tylko znajomi ogladajac moje nagrania i produkcje doradzaja mi zebym sie tym zajal na powaznie i zaczal zarabiac. Rowniez o tym pomyslalem slyszlaem ze sa jakies programy unijne dla osob chcacych wystartowac z wlasna dzialalnosci gospodarcza. Z tym ze na razie nie ma zadnego programu poradzcie i gdzie mam sie zglosic
Temat: Trójwieś w mediach
A mnie głównie chodziło o to ile pieniędzy nasza Gmina wykorzystuje zUnii.
Wielkie mi rzeczy, dają to biorą. Gdyby nie kasa z Unii to Pani Wójt (ani nikt inny) nic by nie zrobila. Programy unijne nie są takie trudne do opracowania...troche może trzeba się najeździć, popoprawiać, ale w końcu i tak unia da kasę.
Temat: Dofinansowanie na salę weselną
Ok ale od kogo będzie można dostac te dotacje? Jest to jakiś fundusz? Gdzie sie będzie można o to ubiegać? To są jakieś programy unijne? Załóżmy że moja inwestycja by wyniosła 0,5mln to ok połowy tej kwoty mógłbym dostać zwrotu?
Składa się wnioski w ramach działań w ramach priorytetów w ramach programów operacyjnych. Wnioski składa się w Instytucji Wdrażającej (dla większości działań dla MSP jest to RIF).
Tosamo tyczy sie mojego pomysłu? Rozumiem że najpierw trzeba stworzyc biznesplan składa sie wniosek i czeka na odpowiedz Dopiero jak odpowiedz przyjdzie pozytywna to można rozpocząc budowę i czekac na refinansowania?
To się tyczy wszystkich inwestycji. Inwestycję możesz zacząć zaraz po dniu złożenia wniosku ale jeżeli dostaniesz decyzję odmowną to nie otrzymasz refundacji.
Temat: Bractwo Rajdowe
Witam i kilka słów o Bractwie Rajdowym.Koszty budowy--UE (programy unijne)+inne wsparcia. Samochody-wycofywane polonezy z policji(już rozmowy w toku). REKLAMY NA SAMOCHODACH PRZY TRANSMISJACH TV JAK I INTERNETOWYCH.
Wszystkie pytania kierować na maila pciurzynski-bractworajdowe@wp.pl.
PZM-współpraca,jako fundacja nie podlegamy ale kochamy wszystkich którzy działają na rzecz promocji amat.sport.sam. czyli autokluby,portale itd.
WAŻNE-- ustawa rządowa o terenach do amatorskiego sportu samochodowego-musimy zebrać 100 tys. podpisów!!
Ponieważ nasza strona jest w budowie informacji szukajcie na Hoga rajdy albo mail jak wyżej.
BEZ WAS- miłośników tego sportu-MAŁO SIĘ ZROBI.
A takimi samochodzikami da się jeździć?
Pozdrawiam jeszcze Świątecznie
[ Dodano: Pon 24 Mar, 2008 08:09 ]
Jeszcze jeden samochodzik jaki będziemy chcieli mieć.
Temat: Polonium
Ja patrzę czym jest, a nie czym musi być.
A jest straszliwym biurokratycznym, etatystycznym tworem, zmuszającym do dotowania rzeczy niedochodowych i w ogóle czerwonym gospodarczo.
Nie chodzimi nawet o tożsamość narodową (nigdy nie byłem endekiem), ale właśnie o gospodarkę. System dopłat unijnych, dotacji zabieranych przedsiębiorcom i przeznaczanych na różne bzdurne "programy unijne" to przecież zwykła redystrybucja.
Temat: INSTRUKCJA KANCELARYJNA
Witam,
mam też pytanie do Ireny. Czy Wasze jdnostki organizacyjne posiadają instrukcje kancelaryjne lub są zobligowane przez np. Prezydenta do stosowania tej z rozporządzenia? Na jaką podstawę prawną powołujesz się przy twierdzeniu, że jeśli Prezydent nie zobowiąże jednostek podległych do stosowania tej instrukcji z rozporządzenia kierownik tej jednostki sam musi taką instrukcję wprowadzić? Może dysponujesz jakimś dobrym komentarzem lub uzasadnieniem?
Aniu jrwa to jednolity rzeczowy wykaz akt, w którym dokonuje się rzeczowego rozróżnia spraw realizowanych w urzędzie np. 0113 Upoważnienia kierownika urzędu do wykonywania zadań. W związku z tym, że w urzędzie stosowany jest bezdziennikwy system kancelaryjny (rejestruje się sprawy a nie pisma) wyróżnikiem sprawy jest symbol liczbowy hasła wg jrwa. Na pewno jeśli chodzi o 3 i 4 rząd symbolu liczbowego hasła to urząd może je wprowadzić do stosowania dopiero po uzyskaniu pozrozumienia z arhiwum państwowym, któremu podlega. Natomiast jeśli chodzi o instrukcję archiwizacyjną to nie wiem z czego wynika to uzgodnienie.
Proszę o dyskusję, bo temat jest trudny, rozporządzenie w sprawie intrukcji kancelaryjnej jest nieprzestrzegane wszędzie w mniejszym bądź większym zakresie. To bardzo ważny temat zwłaszcza jeśli chodzi o programy unijne i sposób archiwizowania dokumentacji unijnej. Niewłaściwa ewidencja, krótszy okres przechowywania, zagubienie dokumentacji nie zaewidencjonowanej może powodować bardzo istotne konsekwencje finansowe.
Temat: ="nd();" >z pozycji przegranego????? Może jednak nie.
chyba jako przegrany tu jestem. Zaraz się pocieszam, że może to i dobrze.
Jabłonce należy się kopniak, sami sobie winni. Zamiast głosować - trwali dzielnie na swoich stanowiskach bojowych - za stołami, przy serialach lub w wyrach. Co do Pani Muniak to zraziła mnie tym, że odstąpiła od debaty, zasłaniając się żałobą. Ciekaw jestem, czy jak zmarł ktoś bliski P. Muniak, czy górnicy odmawiali sobie choćby jedno piwo przez to. Tzw. prezydent aapelował o wyciszenie debaty a nie wygaszenie. Wyciszenie to nie obrażanie, zachowanie kultury i powagi. Tym mnie rozczarowała p. Muniak a podczas spotkania w Rajskiej, zobaczyłem ciepłą, życzliwą i miłą osobę i kurczę, KOMPETENTNĄ. Szkoda tylko tej debaty. Dla mnie jako zwolennika UE, jej otwartość na programy unijne, pozwala widzieć w Niej nową jakość i nowy styl pracy Rady Gminy. Miałem okazję poznać Jej wspaniałe córki i mam do Was Panie apel. Nie dajcie mamusi spocząć na laurach i pilnujcie, żeby otaczała się kompetentnymi, odpowiedzialnymi ludźmi.
Nie znam tylko Pani Wójt od strony kościelnej. Sam będąc zdaklarowanym antyklerykałem, przestrzegam przed zadawaniem się z tą firmą. Aha, nie jestem antyklerykałem w tym sensie, że tylko wołam, kościół jest be. Interesuję się historią kościoła, potrafię, jak kogoś interesuje, wskazać jak w ważnych dla Polski dziejach zachowywało się papiestwo, inni purpuraci.
Temat: Rybacy tęsknią do dorsza
Obarczanie winą za stan naszego rybołówstwa tylko Kom Borga jest niezrozumiałym ochranianiem nieudacznika .Francja ,Holandia także posiadają działy gospodarki rybołówstwa ich ministrowie programy unijne załatwiają w ciągu paru tygodni .Naszym super lansowanych w mediach jako profesjonaliści politykom do napisania i zatwierdzenia programów nie wystarczają trzy kwartały .Panowie zarządzający ministerstwem rolnictwa udowodnili i potwierdzają to swoją bezczynnością że posiadają predyspozycje do destrukcji funkcjonujących działów gospodarki .Borg nie ustanawia dodatkowych zakazów połowów i nie daje pozwoleń na połowy badawcze czy testujące sprzęt dla zasłużonych dla platformy działaczy .Patologię jako podstawową metode rządzenia uprawia pan poseł sekretarz Min.Roln. dr Kazimierz Plocke .
Temat: Rolnictwo
Ostatnio odziedziczylem 20h ziemi, z czego sie bardzo ciesze, ale w sumie
oprocz doplat unijnych na razie nic wiecej sie tam nie dzieje. Chcialbym
wiec jakos ruszyc temat, z tym ze na rolnictwie nie znam sie nic a nic.
Czy zna ktos z was jakies namiary na serwisy internetowe z forami traktujace
o rolnictwie?
Glownie chodzi mi o :
- co sie oplaca siac
- moze las?
- jakies programy unijne
- itp.
Ziema jest slaba, bodajze 5 kategorii, w okolicy nic nie ma, wiec temat poza
rolniczy-lesny odpada raczej.
Aha, i najgorsze, ze do tej ziemi mam jakies 200 km. Ale sprzedac jej nie
chce.
Temat: xml a instytucje panstwowe?
<zart typ="bardzo niesmaczny"
Poczytaj o "MSXML";-)
</zart
Z powazaniem
Adam Przybyla
Wcale nie niesmaczny
dla mnie bardziej prawdziwy jest deskryptor <zart typ="bardzo prawdziwy" /
Tajemnica Poliszynela jest wojna domowa w informatyce administracyjnej
toczona przez:
- Europejczykow (czyli ludzi z tych urzedow ktore wplataly sie w rozne
programy Unijne
i chcac nie chcac musza respektowac standardy unijne = otwarte)
- Amerykanow czyli urzad tzw ministrra wlasciwego czyli KBN
ktory zainteresowany jest wykorzystaniem amerykanskjiej "pomocy" za
aeroplan
Niestety wyglada na to ze Amerykanie wygrywaja i pewnie dlatego Europejczycy
lataja pilnie ostatnio do Brukseli ;-)
Kong
Temat: Sulejówek do Warszawy???
W drugiej edycji Rankingu Europejska Gmina - Europejskie Miasto, przeprowadzonym przez Gazetę Prawną, Sulejówek plasuje się na "zaszczytnym" 1103 miejscu.
W rankingu wzięły dotychczas udział 1153 gminy z sześciu województw (lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, mazowieckiego małopolskiego i śląskiego).
Finał ogólnopolski Rankingu przewidziany jest na 25 czerwca 2008.
Ranking wyróżnia samorządy, na obszarze których osiągane są największe sukcesy w pozyskiwaniu środków unijnych. W naszym przedsięwzięciu uwzględniane są wszystkie programy unijne, których beneficjentami są nie tylko władze samorządowe i podległe im jednostki organizacyjne, ale także przedsiębiorcy i organizacje społeczne.
Ranking obejmuje projekty podpisane do końca 2007 roku (bez projektów przedakcesyjnych). Podstawą są dane zgromadzone w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, które objęło patronat nad naszym przedsięwzięciem. Partnerami merytorycznymi rankingu są Bank Gospodarstwa Krajowego oraz firma doradcza Ernst & Young.
*****
Żeby zaoszczędzić zbędnego klikania dodam, że w województwie mazowieckim Sulejówek uplasował się na 307 miejscu, wyprzedzjąc 7 "rywali".
Temat: Społeczeństwo polskie
No a do tego sluza programy unijne dla mlodziezy trwajace dokladnie 6 miesiecy. Teraz, bedac w UE mamy wiecej mozliwosci poznania innych krajow i przeniesienia tego co dobre od nich do nas. Chcialbym, zeby to wlasnie tak widziano - tak, a nie jako szanse ucieczki. To szansa na rozwoj. Mam nadzieje, ze polskie spoleczenstwo tak wlasnie to przyjmie.
Temat: zainwestuje do 200 tys.zł
Myślę że jestem w stanie sprostać Pana oczekiwaniom związanych z poszukiwaniem rozwojowego pomysłu na biznes. Proponuję zainwestowanie swoich walorów w budowę firmy budowlano montażowej ekologicznych pokryć dachowych na dwu nogach tj;
1. B2B max - czyli hale sportowe, baseny, ujeżdżalnie na potrzeby dużych firm z branży turystyki, odnowy biologicznej, wellnes itp.
2. B2B mini - czyli hotele, pensjonaty, ośrodki turystyczne, dworki, karczmy itp.
Połączenie tradycji z nową technologią. Przy takiej wielkości środków, uruchomienie etapami wraz ze wsparciem Unijnym. Od wielu lat zajmuję się tematem, od projektowania do wykonawstwa. Znam dosyć dobrze rynek produktu i rynek odbiorcy i na tej podstawie mogę powiedzieć że jest to temat bardzo rozwojowy wymagający obecnie szybkich decyzji ze względu na programy Unijne. Jestem ciekawy bliższych potrzeb i możliwości. Proponuję kontakt naturland@neostrada.pl, przez skypa naturland_1. Serdecznie pozdrawiam H.T.
Temat: Kampania Wyborcza
Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą. Tak naprawdę w tym programie nie ma nic konkretnego. Pisać programy unijne może każdy, byle zalogował sie do generatora wniosków. Tak naprawdę o tym czy dany projekt znajdzie się wysoko w rankingu i tym samym będzie dofinansowywany nie decyduje jego jakość tylko ostatni panel tzw. sterujący, w ktorym są m.in przedstawiciele marszałka województwa i wojewody. Jakoś nikt dotąd na forum nie poruszył tej sprawy więc ja sobie pozwolę. Chyba po raz pierwszy mamy posła o sporych możliwościach decyzyjnych, nie jak dotychczas przypiętego na siłę p. Szymańskiego czy najpierw zajętego rozwinięciem interesu zielarskiego a potem szykującego się do emerytury parlamentarnej p. Polańskiego. Patrząc na sytuację polityczną w karju i województwie (nie wiadomo tylko jescze kto będzie rządził w urzędzie marszałkowskim) mozliwość pozyskania środków zależeć będzie w dużym stopniu od przychylności władz w Lublinie oraz w poszczególnych ministerstwach. A nie jestem przekonany czy obecny poseł będzie chciał wspierać z dostatecznym przekonaniem któregokolwiek z kandydatów poza obecnym burmistrzem. A przecież dla przyszłości i rozwoju gospodarczego naszej gminy jest bardzo ważna, jeśli nie kluczowa, taka współpraca.
Temat: przygotowanie zawodowe w miejscu pracy
Najlepiej zapytaj w swoim PUP-ie. Z tego co wiem mają różne środki na ten cel a trzeba spełniać też określone wymogi co do wieku i zarejestrowania w UP.Mają różne programy unijne. Nie każda osoba się kwalifikuje, ale czasami może nie łapiesz się do jednego programu a do innego już tak. Sprawdż na stronie swojego UP jeżeli taką posiada albo zadzwoń.
Temat: Co nas cieszy
Co mnie cieszy:
- w końcu ruszyły programy unijne i we wrześniu można będzie powalczyć o kasę na rózne takie remonty i modernizację, mam ambicję wygryźć z Unii ze 30 mln złp
- dostałem urlop!!! całe 4 dni!!! od 3 do jakiegoś 8 sierpnia bycze sie w Ustce, na dodatek znalazłem fajne mieszkanie. HEJ LUDY, BĘDZIE KTO Z WAS WTEDY W USTCE?
- pomimo, że ZUS nie przewiduje zawieszenia dzialalności, to można ją czasowo zaprzestać prowadzić!!! (kto płaci 30% ZUS to wie z czego się cieszę )
od ok 31.07 do 10.08 jestem W Kuźnicy Helskiej, wstepnie z Vikingiem i Lynx jestem umówiony 04.08 na Gdynia Główna Osobowa o 16.00 jak masz ochotę to możemy sie napić
Temat: Co nas cieszy
Co mnie cieszy:
- w końcu ruszyły programy unijne i we wrześniu można będzie powalczyć o kasę na rózne takie remonty i modernizację, mam ambicję wygryźć z Unii ze 30 mln złp
- dostałem urlop!!! całe 4 dni!!! od 3 do jakiegoś 8 sierpnia bycze sie w Ustce, na dodatek znalazłem fajne mieszkanie. HEJ LUDY, BĘDZIE KTO Z WAS WTEDY W USTCE?
- pomimo, że ZUS nie przewiduje zawieszenia dzialalności, to można ją czasowo zaprzestać prowadzić!!! (kto płaci 30% ZUS to wie z czego się cieszę )
Temat: Stadion Stali
konaira mam takie pytanie
moze sie myle ale jakies 2 lata temu interesowalem sie dofinansowaniami z unii i zawsze w duzych inwestycjach bylo tak ze najpierw trzeba wylozyc kase a pozniej otrzymac jej zwrot...wiec nawet jesli takowa dotacja zostanie przyznana trzeba wybudowac najpierw stadion za swoje srodki a pozniej otrzymuje sie zwrot wynegocjowanej kwoty.
tak przynajmniej ja to zrozumialem przegladajac programy unijne ale moge sie mylic bo nie jest to moja specjalizacja
Temat: Sklep ze zdrową żywnością , mięso bez chemii
taki sklep to dobry pomysl, sam mam gospodarstwo owczarskie i powiem ze bez zadnej reklamy ludzie pytaja sie o jagniecine wiec popyt jest ,szansa przynajmnie dla producentow takiej zywnosci beda programy unijne ale czy to sie wogule bedzie oplacac i jakie sa wymagania nie wiem ale jak sie dowiem to napisze .producent powinien szukac informacji w ODR ,sklep podobnie jak zwykly miesny sanepid ,ppoz, US,i cala masa innych ,A autorka tematu poczynila juz jakies postepy w tym eko-biznesie
Temat: Most na rzece Jasiołce?
Wracam do tematu ulicy Tokarskiego. Czy nie mozna jej poprostu zmienic z powiatowej na gminna?? Wprawdzie pieniadze na jej remont bedzie musiala wylozyc gmina (napewno nie cala kwote bo sa od tego rozne programy unijne z ktorych mozna pozyskac srodki) ale glowna ulica Jedlicza powinnna zostac wyremontowana i ktos stale powinien dbac o to zeby zachowywala ona odpowiedni standard
Temat: dotacje z up
nie
Jestem studentem 5 roku ( i równolegle 3roku drugiego kierunku) studiów państwoych dziennych. Przymierzam się do otwarcie działalności gospodarczej.
Czy mam szanse na uzyskanie takiego kredytu z Urządu Pracy ? (czy mogę zarejestrować się w mojej aktualnej sytuacji jako bezrobotny?) - prawde mówiąc wątpię.
ps. jeśli nie mam takiej możliwości to czy są jakieś inne możliowości pozyskania "taniego" kapitału na rozruch ? chodzi mi tu o programy unijne ..
główna działaność opierała by się na sprzedaży materiałów wykończenia wnętrz poprzez różne kanały dystrybucji. Bardzo dziękuję za każdą rzetelną wypowiedź. Pozdrawiam
Temat: Dotacja inwestycyjaa EU, czy moge być zdyskwalifikowany?
Z tego co ja słyszałem to sa pewne programy unijne w których nie przeszkadza
wiekszyw kład własny, a wręcz pomaga.....!!!:)
Pomaga gdyż Urząd Marszałkowski dofinansuje np. tylkow 70% inwestycję
i jest większa mozliwośc otrzymania z racji tego gdyz pula pieniążków jest ograniczona
a takim sposobem bedzie mozna na więcej osób/firm podzielic środki :)
a o żadnych szkoleniach nie słyszałem i uważam iz to jest zbędne,
co najwazniejsze to dobry doradca, genialny biznes plan, najlepiej z jakas innowacja
składac wniosek i czekac cierpliwie na przyznanie pomocy.... :)
Pozdrawiam
Temat: Czy mogę otrzymać dofinansowanie, jakie?
Witam,
prowadzę działalność od 21.04.08r. na otwarcie DG otrzymałam dofinansowanie z UP.
Nie ukrywam, że chciałabym chocia postarac się w tym roku o jakies dofinansowanie na sprzęt czy sa jakieś programy unijne, w których mogę się zakwalifikować?
(DG - systemy teleinformatyczne [handel i usługi], mikroprzedsiębiorstwo)
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Marta
Temat: Wąskotorówką do Krynicy Morskiej ...?
Z mojej strony to nie czarnowidztwo tylko polskie realia. Tak się składa że w temacie siedzę od lat i wiele tego typu spraw nie możemy przeforsować ! Niby są różne programy unijne ale o dziwo, nikt jeszcze nie dostał pięniedzy np. na odbudowę kolejki wąskotorowej, a np. kościoły dostają pieniążki na renowację obiektów sakralnych.
Temat: Komputer dla ucznia
W Polsce coraz więcej ludków pisze programy Unijne i biorą kasę, wiec może jakiś programik na te laptopy udało by się stworzyć. Psycho Krusher, Suceed wierzę w Was Mm, programik, który udaje, że sie uczymy, gdy my tak naprawdę ściągamy mptrójki z torrentów.
Temat: wybory 2007
@Rodi
A ja jeszcze tylko dodam:
1) koalicja z Samoobroną i LPR
2) odstawienie wszelkich ważnych reform dla Państwa: BUDŻETU, SŁUŻBY ZDROWIA, na dalszy plan - działania doraźne, żadnych rozwiązań systemowych
3) gospodarka i szerokorozumiana przedsiębiorczość potraktowana po macoszemu - ważniejsze było becikowe, mundurki, CBA, afery, kłótnie i ostanio multimedialne konferencje itp.itd. a do tej pory nie ma uchwalonych rozporządzeń i programy unijne z perspektywy 2007-2013 nie mogą ruszyć; Euro 2012 tu bez komentarza,
Temat: Rybacy chcą wypływać w morze
Panie Rozsądny pan pewnie jest z ekipy p. Borga .Piszesz pan aby Hałubka do kanału .Już nie raz tak ubecja robiła z ludzmi których nie udało się z dyskredytować w inny sposób .Pana pogląd dotyczący cofnięcia funduszy jest zupełnie nie na miejscu .Polska środki z S.P .O. na lata 2004-2006 w zębach zawiezie odda Brukseli .Polscy rybacy przy ustalonych procedurach A.R.I M Roln. na dzisiaj nie są w stanie korzystać z funduszy .Są za biedni .Według mojej oceny przy takiej polityce zakazów, programy unijne typu S.P O dla rybołówstwa są zbędne . Będą tylko propagandową zagrywką , wirtualną grą dla małych uczniaków .Nie wiem czy pan jest w stanie sobie wyobrazić ilu rybaków zostanie w Polsce ? Kto na tych kutrach będzie pływał ? Piszesz pan brednie bzdury . Zastanawiam się czy pan wypowiada w imieniu własnym ,układu oczekującego kompromitacji p .Hałubka bez w zgledu na sytuacje rybaków w czasie zakazów połowów .
Temat: Ocen.pl - oceń wykładowcę, ktoś już zna?
A właśnie, że nie chodzi o studentów bo to zupełnie inna bajka. Tak naprawdę chodzi o promowanie naszej kadry doktorskiej żeby zaczęli brać granty i się habilitować bo tak naprawdę jest nieciekawie w tym zakresie. Mamy za mało wszystkiego począwszy od pieniędzy na publikacjach kończąc.
To co mam założyć blog o naszych wykładowcach i wypisywać pochwały pod ich adresem plus sugestie - Pani Doktor X, a może weźmie się Pani wreszcie za habilitację, bo nam Pani poziom wydziału obniża? Sorry, Corne, ja rozumiem, że chcesz dobrze, też myślę, że mogłoby się u nas więcej dziać pod względem naukowym, też zdaje sobię sprawę, że brakuje na wszystko kasy, ale nie generalizujmy i nie czepiajmy się dziwnych pomysłów... Są na wydziale, choćby na katedrze KIEiMM ludzie, którzy wiedzą jak się zabrać za habilitację, za programy unijne... Dajmy im czas, a sami róbmy swoje, bo tak naprawdę, to jest dwubiegunowy układ - my musimy pokazać, że nam zależy, żeby oni mieli motywację do pozostania na uczelni i do pracy dydaktycznej, oni powinni podnosić swoje kwalifikacje i angażować się, żeby nas motywować i pokazywać, że praca naukowa ma sens...
Temat: Dotacje dla Centrum Kultury w małej gminie
Czy są jakieś aktualne programy Unijne lub Krajowe z których można pozyskać dotacje dla Centrum Kultury, np. na zakup sprzętu komputerowego, wyposażenia.
szukaj na forum, a jeśli Ci się nie chce to w goglach :0
Nie ma problemu by takie informacje samemu znajdować. Ewentualne pytania są mile widziane. Ale podstawowych informacji szukaj w necie bo jest tego naprawdę mnóstwo.
Temat: Rybacy zablokują drogi, jeśli nie będa mogli łowić dorszy
Po likwidacji przemysłu stoczniowego nasz rząd oddaje we władanie porty .Kolejnymi na liście do eleminacji są Polscy rybacy kutrowi .Przeszkadzamy konkurencji w połowach ,w podziale środków na programy unijne .Wystarczy tylko jeszcze wprowadzić kilka powtórek z zakazami połowów ,akurat w tym temacie administracja min. roln przy wsparciu MIR-u jest świetna perfekcyjnie potrafią dobrać współczynnik przełowienia tak aby zatrzymać na zawołanie wykonywania rybołówstwa przez Polaków .Po wykończeniu pozostałości floty rybackiej będą nowe możliwości w zagospodarowywaniu limitów szprotowych , śledziowych , łososiowych .Proszę zapamiętać słabszych w U.E się nie toleruje tylko wykańcza .
Temat: Pytania do kandydatów do Rady Miasta, Powiatu i prezydenta
A może przedstawiliby się również pytający, czy to wstyd pytać ???
myślę że kto pyta to mało istotne (byleby tylko sensowne pytanie było). Możemy się umówić że to "głos ludu". Kandydat owszem, wskazane jest by się przedstawił.
Odpowiem w skrócie - poczekam, aż reszta aktywnych kandydatów forumowych się wypowie
Odnośnie zwiększenia atrakcyjności. Nowe programy unijne w planie 2007 - 2013 dają zdecydowanie więcej możliwości wpływania na tego typu sprawy niż do tej pory. Poza tym, umówmy się, dopiero teraz będziemy korzystać z tych środków świadomie. Dlatego stawiałabym na polepszenie dróg, wygospodarowanie nowych przestrzeni w mieście i powiecie do rozsądnej inwestycji przemysłowo-usługowej.
Oczywiście w miarę możliwości prawnej (np. podatki), dla nowych inwestorów konieczne jest stworzenie najbardziej dogodnych warunków inwestycyjnych.
Najbliższą dużą inwestycją będzie budowa aquaparku ...
Miałobyć w skrócie a się rozpisałam. Dlatego drugie pytanie odpuszczę tymczasem i czekam na pozostałych.
Agnieszka Likus
Temat: AGD w reszcie domu
Coś mi świta, ze są programy unijne i mozna się starac o dofinansowanie do solarów.
Tylko pewnie nie indywidualnie, tylko gmina musi. Dostaje kasę na iles tam domków i kto pierwszy ten lepszy.
juz sprawdzilam. to dofinansowanie jest ale dla firm.
dla osób prywatnych niestety nie ma. Są tylko kredyty niskooprocebtowane 1%, na dwa lata.
tak sobie mysle, ze koszt wynioslby pewnie (biorac srednia cene od taty Tuy) okolo 15tys.
Cholinka trochę drogo. I ja się cały czas boję o te górskie śniegi i wiatry.
Temat: Bulwar spacerowy w Brzegu / Kępa dzika i zapomniana
Po pierwsze --- trzeba stworzyć swego rodzaju porozumienie pomiędzy włądzami miasta a innymi podmiotami publicznymi - zamkiem, domem kultury, organizacjami pozarządowymi z brzegu, może Związkiem Artystów Plastyków z Opola, może jeszcze innymi zrzeszeniami artychów - ZPAF, ZLP, SPP, Harcerze, i takie tam inne. Takie porozumienie róznych organizacji miałoby szanse.
Po drugie --- nie ma mowy o wykładaniu całości kasy --- sa do cholery programy unijne które w ramach swoich priorytetów maja własnie reiwtalizację zdegradowanych obszarów miejskich. Obecnie w ZPORR to jest bodaj poddziałanie 3.3.1 aczkolwiek na takiej kepie i w okolicahc mozna by realizaowac wiele przedsięwziec dofinansowywanych nie tylko ze ZPORR.
Po trzecie - nikt nie mówi o bezinteresowaności. Po pierwsze łwadze Brzegu powinny sie kierowac interesem miasta a w intersie miasta jest aktywizowac miejscowa społeczność, rewityalizowac obszary zagrożone degradacją, przyczyniac sie do wzrostu i rozwoju. A zwrots i rowżój to nie tylko przychód na głowę, stopa inwestycji, ale także JAKOŚĆ życia obywtaeli w którcyh ramach miesci sie to jak spędzamy soboty i niedziele; czy boimy sie chodzic po swoim mieście; czy jestesmy odbiorcami i uczestnikami kultury wyższej; czy w miescie dzieje sie cos oryginalnego i unikalnego etc.
Więc sądze że dla takiej inicjatywy warto by było zawrzec jakies porozumienie. Nie wiem kim sa inni uzytkownicy tego forum. Czy reprezentują jakies organizacje, stowaryszenia,
gdybym wiedział moglibysmy zaczac scibolić jakies porozumienie.
Temat: XIII Sesja Rady Gminy 09.11.2007
No własnie ! ile jeszcze razy będzie wymieniany jakikolwiek chodnik w miedznie? dla przypomnienia : to już jest trzecia kadencja wójta a w Ostrowach nad Okszą nie zrobiono ani 1 METRA(!) chodników. I tylko mi nie tłumaczcie że są zaprojektowane kilometry chodników i czekają na programy unijne . Mam prośbę do radnych aby na poszczególnych ulicach ( przede wszystkim ul. Częstochowska , Brzeźnicka , Szkolna , Kasztanowa ) przejśc i pozbierać podpisy pod prośbą o wybudowanie chodników .
Temat: Rzeczywistość po absotutorium
BIP w naszej gminie to miernota. Ogłaszają konkursy - wyników brak, a przecież przepisy mówią jasno co powinno być ogłaszane i w jakich terminach. Budżetu nie ma, Zarządzeń Wójta - nie ma,informacji o pozyskanych środkach - nie ma, realizowane programy unijne (chyba jakieś są realizowane) informacji brak, procedury załatwiania spraw w poszczególnych referatach - w ilościach śladowych, protokoły z kontroli - jedynie jest bardzo stary w GOPS, Uchwały Rady Gminy choćby same tytuły - brak - a na bieżąco rzeczywiście sama oświata aż do znudzenia. Jak nie wiecie jak sie to robi to podglądnijcie inne gminy a nie odstawiajcie maniany. Pensje pobieracie to do roboty
Temat: Apel: Chcemy pociągów BRZEG - GRODKÓW - NYSA!
Idąc tokiem mojego przedmówcy powinniśmy zlikwidować:
-autobusy komunikacji miejskiej,
-ZUS,
-KRUS,
-zasiłki dla bezrobotnych,
-operacyjne programy unijne (bo dlaczego Niemcy czy Francja mają na nas łożyć?),
-dożywianie dzieci i wiele, wiele innych.
Kilkudziesięciu nierentownych linii kolejowych w skali kraju nie licząc.
Temat: Czy są????
Przeszło rok czasu, czekając na nowe programy unijne 2007-2013, rozważam wszystkie za i przeciw BIOMASSER-a. No i topinambur dołożył mi kolejne ''przeciw".
Jakbyś mógł to napisz coś więcej. Jak długo już na tym pracujesz, czym rozdrabniasz, czy piec masz z podajnikiem do biomasy itd.?
Temat: Dyrektor MDK w pytaniach i odpowiedziach burmistrza
..... Jak ktoś pisał o pozyskiwaniu pieniędzy z zewnątrz to na pewno miał na mysli pozyskanie takich srodków finansowych, których w przyszłosci nie trzeba spłacać. (np. pomocowe programy unijne - poprzedniej ekipie to wychodziło, umieli to robić)....
Prowizjo! Zmień sobie nicka na debet...
To dlaczego poprzedniej ekipie wraz z jej burmistrzem wyszło to bokiem?
Musisz zawsze tłumaczyć, co Gość miał na myśli, bazgrząc tu swoje przemyslenia? Niech Gość kupi se kajecik i na papierze trenuje forułowanie swoich myśli!
Temat: następne spotkanie Absolwentaru
Wszystkie osoby, które wypełniły deklaracje członkowskie Stowarzyszenia ABSOLWENTAR, a także te, które nie wypełniły a chcą (członkowie zarządu obowiązkowo), proszone są na spotkanie w dniu:
30. września o godz. 17.00 w sali posiedzeń senatu przy ul. Janosika 8
Podczas zebrania będą poruszane nastepujące kwestie:
1- Ustalenie planu pracy Stowarzyszenia do 31. 12. 2008 r.
a) zarejestrowanie się w WUP jako Instytucja szkoląca
b) rejestracja w Urzędzie Statystycznym
c) programy unijne, z których mogłoby skorzystać Stowarzyszenie
d) pozyskiwanie 1% dochodow od osób fizycznych.
2- Wysokość i sposób płatności składek członkowskich.
3 – Przygotowanie się do spotkania z J.M. Rektorem Bronisławem Dawidowskim
4- Pozyskiwanie nowych członków.
5 - Marketing działalności Stowarzyszenia.
Temat: Artykuły prasowe dotyczące masażu
No i poniekąt w ten sposób zawód masazysty traktuje sie podobnie jak budowlańca czy fryzjera, stylisty. Bez obrazy, ale różnica w tych dziedzinach jest sporo.
Programy unijne są czasem trwonione na potęgę, a zamiast walczyć z bezrobociem szkoli sie następnych bezrobotnych.
Przykre.
Temat: Klub Garnizonowy - stan budynku
Witam,
Chciałbym zapytać władze Miasta czy orientują się, w jakim stanie znajduje się budynek Klubu Garnizonowego w Twierdzy? Na jednym z filarów przy wejściu do budynku jest sporych rozmiarów pęknięcie, które z każdym dniem się powiększa. Teren ten nie jest praktycznie zabezpieczony, a każdego dnia przechodzi tędy wielu ludzi, dzieciaki jeżdżą na rolkach i deskach, co rodzi ogromne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Czy Miasto podejmuje (lub zamierza podjąć) jakiekolwiek kroki by poprawić stan Klubu (remont, modernizacja, zabezpieczenie)? Bez względu na aspekty prawno - własnościowe, może jednak warto zainteresować się miejscem, które dla wielu turystów odwiedzających Twierdzę jest swoistą wizytówką? Istnieją przecież programy unijne, np. na rewitalizację miast. Bardzo proszę o informacje w tej sprawie.
Przemek
Temat: Polityka
Nie bardzo zatem rozumiem, jakie ten naród ma potrzeby. 1000000 fotoradarów? Dostatek rodziny Pawlaka? Genialne pomysły gospodarcze Kaczyńskiego?
Tak więc myślę że Frasyniuk mówił co myśli, to nie populizm.
Potem ktoś doszedł do wniosku, że kopalnie należy zniszczyć i całe szczęście, że zaczęto w końcu prywatyzację i znalazł się chętny właściciel, który w przeciwieństwie do państwowych urzędników znał się na ekonomii i kopalniach. I nagle kopalnie przestano likwidować, nawet otwarto ponownie niektóre nie do końca zniszczone, zrestrukturyzowano i okazało się, że przynoszą zyski.
No właśnie o to mi chodziło. Bezsens polegał na zarzynaniu wydobycia przerostem biurokracji, a nie na braku zapotrzebowania (a tak to tłumaczono). Kopalnie należało już wówczas prywatyzować, a nie bezsensownie niszczyć. Wyszło jak zwykle.
Tylko czy tak wiele się od tamtej pory w kraju zmieniło? Nadal musimy importować surowiec, choć mamy go pod dostatkiem. Dodatkowo programy unijne nakazują odchodzenie od tego typu energii, więc nie wiem czy teraz będzie już tylko lepiej (pomimo nadal wielkich możliwości).
Temat: Prowizorium budżetowe na 2008 r.
Przeanalizowałam prowizorium. Rzucają się w oczy w ogromne wydatki sztywne tzn. MOSiR,
przedszkola, biblioteka. Uważam, że za mało wydatków jest na infrastrukturę, przede wszystkim to co najbardziej jest dokuczliwe dla mieszkańców czyli drogi, sumy wręcz symboliczne. Nie znalazłam zabezpieczenia środkow na programy unijne.
Twierdzę, że gmina powinna zwiększyć deficyt budżetowy już dawno i raz na zawsze uporać się z problemem dróg. Co roku topi się pieniądze w nic nie dające remonty. Chcę zwrócić uwagę, że ceny asfaltu w ostatnim czasie poszły w górę. Jeśli weźmiemy pod uwagę planowane budowy dróg krajowych i autostrad to sumy jakie w gminie zabezpieczono nie wystarczą nawet na kliniec.
W Łętowni wszystko po staremu tzn. oprócz wodociągu prawie zero, nie znalazłam środków na budowę sali gimnastycznej w gimnazium, o kanalizacji nie ma mowy, o remoncie Domu Kultury równiż (obecnie nawet tam nie można przebywać, ze wzgledów bezpieczenstwa).
Może by tak sprzedać, problem by zniknął, mamy przecież Świetlicę Środowiskową na Gościńcu dla lekko ponad 100 domostw.
Znalazłam środki na chodnik w Łętowni 30 tys. zł. Dla porównania Wola Zarczycka 80 tys. zł.
I remont remizy w Wólce Łętowskiej, gdzie jej wartość wzrośnie o prawie o 100 %.
" Ciemność widzę, ciemność".
[ Dodano: 2007-11-21, 09:13 ]
Temat: Dofinansowanie na salę weselną
Ok ale od kogo będzie można dostac te dotacje? Jest to jakiś fundusz? Gdzie sie będzie można o to ubiegać? To są jakieś programy unijne? Załóżmy że moja inwestycja by wyniosła 0,5mln to ok połowy tej kwoty mógłbym dostać zwrotu?
Napisałeś piętro niżej:
Najpierw musisz zrealizować całą inwestycję. Jeżeli wszystko jest zrobione zgodnie z wcześniej złożonym wnioskiem otrzymujesz dotację na zasadzie refinansowania części poniesionych kosztów kwalifikowanych (do 70%).
Tosamo tyczy sie mojego pomysłu? Rozumiem że najpierw trzeba stworzyc biznesplan składa sie wniosek i czeka na odpowiedz Dopiero jak odpowiedz przyjdzie pozytywna to można rozpocząc budowę i czekac na refinansowania?
Temat: Towarem jest pieniądz.
10 000 zł nie musi być ograniczeniem. Są przecież teraz ciekawe bezzwrotne dotacje, takie jak np. te z UP. Paru moich znajomych otrzymało taką dotację. Staje się ona bezzwrotną wtedy, gdy utrzymasz firmę przez rok. Są też programy unijne pozwalające zdobyć do 25 000 zł na start. Nie znam dokładnie szczegółów.
Co do działalności pożyczkowej, to nie wiem czy nie są potrzebne jakieś specjalne licencje i wymogi kapitałowe. Lepiej byłoby chyba założyć agencję jakiegoś banku i udzielać pożyczek i niech oni się martwią ich spłatą. Do założenia agencji np. Dominetu potrzeba paru tysięcy ale potem musisz im co miesiąc płacić około 600 zł za używanie ich marki i ich sprzętu (udostępniają Ci komputery, drukarki, biurka itd.) Ewentualnie można założyć agencję banku BPH - całkowity koszt to około 10 000 zł i nie masz potem dodatkowej comiesięcznej opłaty (przynajmniej tak było jeszcze parę miesięcy temu).
Temat: Dane o degradacji środowiska przez jachty i żeglarzy
Próbowałem przekazać, że moim zdaniem już niewiele można zrobić działając na poziomie hardware
Zgadzam się całkowicie.
Niewiele.
Ale skoro można, to warto.
Leo. Bez względu na to czy Twoje pomysły są dobre, czy niedobre, to są nie realistyczne, bo idą pod prąd obecnej tendencji. Województwo WM postawiło na rozwój turystyki. Są programy unijne propagujące rozwój przedsiębiorczości z naciskiem na turystykę. Potężne podmioty postanowiły że należy eksploatować Mazury. Niewiele na to poradzisz.
My (Róża WIatrów) jesteśmy jednym z kanałów, przez które ci ludzie na Mazury trafiają.
Chcemy, żeby ten kanał możliwie jak najmniej przyczyniał się do degradacji środowiska.
W edukację wierzę. Ale to mniej więcej wiem jak się robi.
To że w tym wątku zapytałem co można zrobić w aspekcie "hardware" nie znaczy że do tego się należy ograniczać.
Bartek Milewski
Temat: programy unijne-
Poszukuję osób,które mogą pomóc mi w znalezieniu ciekawych programów unijnych-z których można pozyskać środki na dodatkowe zajęcia lub wyposażenie np.sali w oddziale przedszkolnym.
POZDRAWIAM -EWA
Temat: Autostrada A4
Powstanie, bo na to jest kasa z UE. A programy unijne nie są wieczne. Nikt o zdrowych zmysłach tego nie odpuści Chyba by ich zlinczowano
Temat: AGD w reszcie domu
Coś mi świta, ze są programy unijne i mozna się starac o dofinansowanie do solarów.
Tylko pewnie nie indywidualnie, tylko gmina musi. Dostaje kasę na iles tam domków i kto pierwszy ten lepszy.
Temat: pytanie co do prawa jazdy kat. C
Teraz sa fajne programy unijne że za 1200 zł można zobić C, C+E i kurs na przewóz rzeczy. Oferta dla pracujących i osóba na samoztrudnieniu.
Temat: Dotacje dla Centrum Kultury w małej gminie
Czy są jakieś aktualne programy Unijne lub Krajowe z których można pozyskać dotacje dla Centrum Kultury, np. na zakup sprzętu komputerowego, wyposażenia.
Temat: Komputer dla ucznia
W Polsce coraz więcej ludków pisze programy Unijne i biorą kasę, wiec może jakiś programik na te laptopy udało by się stworzyć. Psycho Krusher, Suceed wierzę w Was
Temat: Eikona - o wszystkim i niczym
Mind, odrzuć więc wszystkie programy unijne z których kasy korzystasz...
Temat: 1
1. Kto w przypadku nadania statusu ochronnego ma obowi?zek dbania o drzewostan na tej alei: Zarz?d Dróg Powiatowych czy Gmina?
Obowi?zek utrzymania we własciwym stanie zdrowotnym spoczywa zawsze na włacicielu terenu ale... jest powszechnie praktykowane że np pomniki przyrody uznawane przez Wojewodę s? zabezpieczane ze srodków Wojewody lub pół na pół. Ale to zawsze Wojewoda czyli WKP decyduje która firmy moga przyst?pić do przetargu pozwala to na odrzucenie typowych konowałów traktuj?cych zabiegi pielegnacyjne jak wycinkę w lesie. Tak wiec jesli bed? to drzewa pomnikowe nic nie stoi na przeszkodzie aby był mariaż finansowy przy utrzymaniu we właciwej kondycji tych drzew. Czec daje gmina czesć Zarz?d. Jesli bedziesz potrzebować specyfikacji na przetarg to daj znać.
2. Czy s? jakie programy unijne, które pomagaj? chronić takie miejsca?
Programy unijne sa ale szybciej można uzyskać dotację - zwłaszcza z WFO?IGW - zreszt? z powiatowych funduszy i gmninnych też można jako zadania własne
3. Czy s? może programy, dzięki którym można planować remonty tego typu dróg?
Ciut nie jasne pytanie o jaki remont chodzi? remont samej drogi w pobliżu drzew czy jak? Co bliżej i precyzyjniej.
I trochę z innej beczki:
1. Czy po wycince (lub przed) Zarz?d Dróg Powiatowych ma obowi?zek zalesienia lub zadrzewienia terenu w danej gminie.?
popatrz na art. 84 ust. o ochronie przyrody i punkt 6
Czy ma obowi?zek zrobić to na terenie należ?cym do ZDP czy tylko wtedy, jeli gmina wskaże mu jaki teren, który należy do gminy?
Na terenie należ?cym do ZDP ale gminna moze też wskazać inne miejsce - np. uzypełnienie w jakims parku. Poza tym jak chc? wycinać bo przeszkadzaj? to dać im furtkę niech przesadzaj? - obecnie s? takie mozliwoci techniczne że nawet dęba 150 inwestorzy przesadzaj? i ronie dalej.
2. Czy Zarz?dy Dróg Powiatowych w całym kraju tak gremialnie wycinaj? wszystkie drzewa przy wszystkich drogach
niestety tak - musz? miec jednak zgodę Wojta lub Starosty z wyj?tkiem opisanym w art.83 ustawy o ochronie przyrody - te artykuły dotycz? przesadzania i nasadzeń - wrgy sie w nie - s? nawet niezłe i pomocne.
Temat: Skreslenie z ewidencji zabytkow - mozliwe?
To nie konserwator jest problemem, ale nieodpowiedzialni właściciele
zabytków niedorośli do swej roli. Swego czasu miasto w którym mieszkałem
sprzedawało mieszkania w zabytkowej kamienicy. Po transakcji połowa
kosztów zakupu była zwracana właścicielom, wiec zainteresowanych tanim
lokum było sporo. Kupili przeważnie dotychczasowi najemcy (prawo
pierwokupu), głównie menele i nieroby, a potem pikietowali pod urzędem, ze
nie mogą zrobić "remontu" jak sąsiad z wielkiej płyty obok.
Podsumowując: własciciel zabytku jest podwójnie odpowiedzialny, opiekuje
się swoja własnością, a jednocześnie dziedzictwem całego społeczeństwa.
Od tych odpowiedzialnych oczekiwałbym na tej grupie postów nie w stylu:
jak wykreślić z rejestru, ale raczej: jak odrestaurować, gdzie znaleźć
stare opisy, zdjęcia, jak zdobyć fundusze z róznych fundacji czy programów
unijnych.
A od tych niedorosłych do roli oczekiwałbym, żeby raczej oddali
(sprzedali) zabytki w bardziej odpowiedzialne ręce.
jestes zwyklym teoretykiem, ktory nie ma bladego pojecia jak wyglada sprawa
prowadzenia jakich kolwiek remontow itp. w tego typu budynkach
mieszkam w tym budynku prawie 14 lat i dokladnie pamietam na co decydowali
sie kupujac go moi rodzice
poprzedni wlasciciele od 1936r. nie wykonali ani jednego powaznego remontu!
za wyjatkiem wymiany dachu, ktory byl niezle podziurawiony po wojnie
po za tym, do dnia dzisiejszego budynek posiada slady po kulach, gdyz od
zakonczenia wojny elewacja nie byla remontowana
pozwolenie na wykonanie remontow tarasow (z zachowaniem ich pierwotnego
wygladu czytaj bez wprowadzania zmian) ciagnelo sie przez kilka lat, zanim
szanowny konserwator zabytkow wydal zgode (jeden taras udalo sie
wyremontowac)
zeby bylo smieszniej skladalismy pisma w sprawie odnowienia elewacji nawet z
zachowaniem pierwotnego wygladu! i cisza, mimo, ze sprawa sie interesujaemy
bo mamy dosc mieszkania w takim budynku (duze koszty ogrzewania itp). stad
pojawil sie pomysl na skreslenie z listy zabytkow, aby umozliwic prowadzenie
remontow
programy unijne moze i dobre sa, ale nie dla malych domow czy kamiennic,
poprostu te sprawy na starcie skazane sa na przegrana
dlatego na przyszlosc teoretyzowanie i uogolnianie siedzac w cieplych
kapciach radze zostawic dla siebie, bo rzeczywistosc jest zupelnie inna, a
walka z urzedami o "dziedzictwo narodowe" doprowadza do szewskiej pasji i
nie wyglada tak rozowo jak sie wydaje!
EOT
Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2008...
[SZKLARSKA PORĘBA]
Szklarska Poręba wzięła najwięcej
Ryszard Żabiński 2008-06-27, aktualizacja: 2008-06-27 20:36:51
Na jednego mieszkańca gminy Szklarska Poręba udało się pozyskać aż 13 tysięcy 65 złotych i 80 groszy unijnych dotacji.
Ta nieduża, turystyczna miejscowość zdobyła pierwsze miejsce w Polsce. Takie są wyniki ogólnopolskiego Rankingu Europejska Gmina - Europejskie Miasto przygotowanego przez "Gazetę Prawną", przy współpracy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz firmy doradczej Ernst & Young.
W rankingu uwzględniono programy unijne, z których korzystają władze samorządowe, przedsiębiorcy i organizacje społeczne w danej gminie. Dodano wartość projektów podpisanych do końca 2007 roku i podzielono przez liczbę mieszkańców. Do klasyfikacji wykorzystano dane Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Drugie miejsce w Polsce zajęła inna dolnośląska gmina - Mysłakowice, gdzie na jednego mieszkańca przypadło 7 133 złote i 59 groszy dotacji.
- To jest wyróżnienie dla całej naszej społeczności - cieszy się Zdzisław Pietrowski, wójt gminy Mysłakowice. - Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie to, że cztery gminy wspólnie starały się o unijne dotacje.
Te gminy to: Szklarska Poręba, Mysłakowice, Podgórzyn i Kowary. Powołano spółkę Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji, która właśnie skorzystała z unijnych dotacji. Pieniądze są przeznaczone na rozbudowę i modernizację wodociągów i kanalizacji w tych gminach.
- W pierwszym etapie projektu uzyskaliśmy ok. 70 mln złotych - mówi Zdzisław Pietrowski. - Pozwoliło to na skanalizowanie i doprowadzenie wodociągów do 7 z 11 wsi w naszej gminie.
- Dzięki unijnym pieniądzom skanalizowanie w mieście osiągnie poziom 90 procent - dodaje Feliks Rosiak, sekretarz Szklarskiej Poręby. - Jest to ważne dla rozwoju turystyki.
O tym, by rozbudować kanalizację i wodociągi dzięki unijnemu wsparciu, myślano w Mysłakowicach już od 1999 roku. Zmodernizowano oczyszczalnię ścieków, ale nie udało się pozyskać pieniędzy z programu ISPA. Dopiero wspólne działania w ramach Związku Gmin Karkonoskich doprowadziły do tego, że cztery gminy zaczęły działać wspólnie. W ten sposób powstała największa inwestycja samorządowa w Polsce.
Z danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wynika, że samorządy Dolnego Śląska najlepiej w Polsce radzą sobie z pozyskiwaniem unijnych dotacji.
http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/ ... .html.html
Temat: Plocke: Brak ustawy o rynku rybnym utrudni kontrolowanie poł
PAP
13-02-2009
25-procentowy wkład Polski do programów realizowanych ze wsparciem unijnym nie będzie zredukowany - poinformował w piątek wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. Pozostałe wydatki resortu ograniczono o 10 proc.
Plocke przedstawiał w piątek posłom komisji rolnictwa informacje o planowanych działaniach resortu w ramach pakietu stabilizacji i rozwoju oraz proponowanych oszczędnościach w tegorocznym budżecie resortu. Posłowie pytali, czy przy ograniczeniu wydatków nie zabraknie środków na modernizację wsi, rynków rolnych oraz rybołówstwa.
Wiceminister zapewnił, że te działania, które finansowane są ze środków unijnych zarządzanych przez resort rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz programu Rybołówstwo i Przetwórstwo Ryb, zostaną przeprowadzone. "Resort finansów określił, że projekty unijne mają bezwzględny priorytet" - powiedział Plocke.
Wyjaśnił, że wszystkie części budżetu w dyspozycji ministerstwa rolnictwa - bez pieniędzy na programy unijne - to 2 mld 319,19 mln zł. Resort zaoszczędził 10 proc., czyli 231 mln 902 tys. zł.
Posłowie opozycji pytali o charakter cięć w resorcie. "Budżet przyjęty przez parlament i podpisany przez prezydenta musi być wykonany. Nie można zmniejszać wydatków bez zmiany budżetu" - mówił Wojciech Mojzesowicz (PiS).
Krzysztof Jurgiel (PiS) zaproponował, by komisja odrzuciła informację rządu o ograniczeniu wydatków na rolnictwo. "Myślę, że te ograniczenia są przypadkowe i dalej pogłębiają złą sytuację w resorcie. Jesteśmy przeciwni tym ograniczeniom" - powiedział.
Piotr Waśko (PO) tłumaczył, że informacji resortu nie należy traktować jako wniosku o zmianę budżetu, tylko jako materiał informacyjny dla posłów o planach rządu - podobne plany przedstawiały inne ministerstwa na posiedzeniach sejmowych komisji.
Ostatecznie Jurgiel swój wniosek wycofał i komisja nie głosowała go.
Temat: Powiatowy Urząd Pracy w Wieluniu a biurokracja
To jest najlepsze:
Bezrobocie spada, w urzędach pracy przybywa pracowników
W ciągu ostatnich pięciu lat bezrobocie spadło o połowę. Liczba pracowników zatrudnionych w urzędach pracy zamiast maleć, gwałtownie rośnie.
Najbardziej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie, gdzie od 2002 r. zatrudnienie zwiększyło się ponad dwa razy!
Rok 2002. Stopa bezrobocia wynosi ok. 20 procent. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zatrudnia 70 osób. Rok 2008. Bez pracy pozostaje ok. 10 procent Polaków. W rzeszowskim WUP-ie pracuje 160 urzędników!
- Wzrost zatrudnienia w latach 2003 - 2007 spowodowany był realizacją dodatkowych zadań przez WUP, który był instytucją wdrażającą programy unijne m.in. Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego, Sektorowy Program Operacyjny i Program Kapitał Ludzki - tłumaczy Bogumił Staroń, kierownik Zespołu ds. Kadr i Szkoleń Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Unia daje, WUP zatrudnia
Rzeszowski urząd nie jest wyjątkiem. Przeszło dwukrotny wzrost zatrudnienia zanotowały wszystkie WUP- y w kraju. Systematycznie rosła w nich także liczba pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych. Obecnie jest ich o 130 proc. więcej niż sześć lat temu.
- Wzrost zatrudnienia był możliwy dzięki pieniądzom z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach tzw. pomocy technicznej dla instytucji realizujących wspomniane programy - Bogumił Staroń.
W powiatowych też rośnie
Urzędników, choć w mniejszym tempie przybywa także w Powiatowych Urzędach Pracy. Dwa przykłady - PUP w Stalowej Woli liczba pracowników wzrosła w ciągu sześciu lat do 66, czyli o 11 osób. W tym samym czasie PUP w Krośnie powiększył załogę 7 osób i liczy ona obecnie 65 urzędników.
Dr Tadeusz Gardziel, politolog: - Urzędy pracy były potrzebne na pewnym etapie transformacji ustrojowej i ekonomicznej. Obecnie ich skuteczność w zwalczaniu bezrobocia jest jednak niewielka i dotychczasowej, rozbudowanej formie nie są potrzebne. Fakt, że zwiększają zatrudnienie mimo spadku bezrobocia, mnie nie dziwi, bo większość biurokracji żyje własnym życiem i się rozrasta. Bez względu, czy jest to konieczne, czy nie.
Wojciech Malicki
Źródło
Temat: Lotnisko w Pyrzowicach
Wklejam tu ale chciałbym zasugerować otworzenie tematu dotyczącego linii kolejowej do Pyrzowic
Bytomskie sukcesy
dziś
Skoro będzie szybka kolej do Pyrzowic, to być może będzie dworzec zintegrowany w Bytomiu
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pozostawiło na liście najważniejszych inwestycji połączenie kolejowe z Pyrzowicami. Dzięki temu, Unia Europejska przeznaczy na ten cel 30 milionów euro. - Bardzo cieszymy się z decyzji ministerstwa. Istniała bowiem obawa, że zabraknie pieniędzy na połączenie z Pyrzowicami - mówi prezydent Bytomia Piotr Koj. Niepokój, o którym mówi prezydent, zrodził się w chwili, w której stało się jasne, że na Górnym Śląsku nie będą rozgrywane mecze Euro 2012.
Szybka kolej ma jeździć po dwóch torach. Jej trasa ma prowadzić z Katowic-Załęża, przez Chorzów, Bytom, Piekary Śląskie, Bobrowniki, Dobieszowice, aż do lotniska w Przyrzowicach. Długość całej trasy to 38 km. Przejazd nią, razem z postojami na pięciu przystankach, zajmie 29 min. Od granicy Bytomia do
- Teraz, nasze działania będą się koncentrowały na forsowaniu pomysłu utworzenia w Bytomiu dworca zintegrowanego - zapowiada Piotr Koj. Dworzec zintegrowany to taki, na którym pasażerowie mogliby przesiadać się z jednego środka transportu na drugi. - Na przykład z autobusu na pociąg lub z jednego pociągu na drugi - tłumaczył w roku ubiegłym prof. Sylwester Markusik, szef Katedry Transportu Przemysłowego Politechniki Śląskiej. Dworzec mógłby stanąć w Bytomiu, między obwodnicą prowadzącą do Piekar Śląskich a ulicą Chorzowską.
Oprócz dobrej wiadomości z ministerstwa, pozytywne wieści napłynęły do Bytomia również z redakcji Gazety Prawnej, według której Bytom już po raz drugi jest najlepszym miastem na Śląsku w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu funduszy unijnych. - To nie tylko sukces władz miasta, ale nasz wspólny. W rankingu "Europejska Gmina - Europejskie Miasto" uwzględnione są wszystkie programy unijne, których beneficjentami są nie tylko władze samorządowe i podległe im jednostki organizacyjne, ale także przedsiębiorcy i organizacje społeczne - cieszy się prezydent Koj. Entuzjazm prezydenta studzi fakt, że mimo wielu sukcesów w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych miasto musi się zapożyczyć na finansowanie przebudowy ulic Świętochłowickiej i Łagiewnickiej.
Bartłomiej Wnuk - POLSKA Dziennik Zachodni
http://bytom.naszemiasto....ia/1016108.html
Temat: Rodziny grihastów na terenie Świątyni w Wa-wie - realny plan
Przytoczę tutaj swoją wypowiedź na ten sam temat z vrindy:
Pomysł może okazać się bardzo dobry, ale pod warunkiem, ze wpisany będzie w bardziej dalekosiężną strategię. Bez tego będzie to jedynie lokum do mieszkania jak każde inne, tyle że do świątyni będzie bliżej.
Poza rozwiązaniami formalno prawnymi dobrze by było rozważyć jeszcze inne kwestie.
MTŚK kojarzone jest jako organizacja religijna (czyt. sekta), a powininno stanowić w oczach ludzi postronnych i samych bhaktów coś na kształt społeczności, a więc grupy z funkcjonującym systemem varnaśrama.
Oprócz mieszkań można by wygospodarować jeszcze trochę pomieszczeń na inne cele. Na przykład hotelik dla przyjezdnych bhaktów, jakąś salę wykładową.
Poza tym nie zaszkodziłoby, żeby w takim miejscu mieszkały przede wszystkim osoby będące głową i ramionami Pana Wisznu.
Stworzony w taki sposób ośrodek mógłby być centrum gromadzenia wiedzy i informacji z różnych dziedzin, użytecznych dla rozwoju MTŚK. I chodzi mi tutaj o wiedzę niekoniecznie z zakresu wzniosłej filozofii, ale bardziej praktyczną, między innymi: medycyna, astrologia, psychologia, joga, nowoczesne jak i tradycyjne rozwiązania w rolnictwie, ekologii, ekonomii, programy unijne i inne programy pomocowe, itd, itp. Najlepiej, by osoby tym się zajmujące były w jakiś sposób obeznane z odnośnymi tematami, ale do pewnego stopnia zadowalające byłyby także umiejętności gromadzenia informacji i zdolności organizacyjne. Taki ośrodek mógłby być miejscem nauczania nie tylko z zakresu bhakti yogi ale także i z innych pomocniczym w stosunku do niej dziedzin.
Wiedza rozwijana w ten sposób rozchodziłaby się także na inne ośrodki i dostępna byłaby również dla osób nie związanych bezpośrednie z MTŚK, co poprawiłoby nie tylko sytuację w Polsce, ale także zmieniłoby na bardziej pozytywny sposób patrzenia ogółu społeczeństwa na MTŚK.
Oczywiście taka strategia wymaga szerokiej, niefanatycznego wizji, otwartych umysłów. Do niedawna realizacja czegoś takiego byłaby niemożliwa, ale teraz może tak.
Jeśli taki ośrodek miałby się rozwijać, to powstaje pytanie o jego finansowanie. Jeśli odpowiedzialne za to osoby miałyby po prostu po swojej normalnej pracy jeszcze zajmować się dodatkowaymi czynnościami dotyczącymi rozwoju ośrodka, to możliwe, że jakoś to będzie funkcjonowało. Lepiej by jednak było, aby wielbiciele w całej Polsce wpłacali regularnie niewielkie dotacje, aby niektóre przynajmniej osoby mogły zaangażować się w "cele statutowe" pełną parą.
Temat: XIII Sesja Rady Gminy 09.11.2007
Scenariusz sesji dostępny pod adresem:
http://www.miedzno.pl/ind...20&y=5&n_id=303
Sesja można by rzec podatkowa. Rada uchwaliła podatki na rok 2008. Jak zwykle w większości przypadków zostały one ustalone na poziomie niższym niż ustawowe, za wyjątkiem kilku obszarów, gdzie nie ma uzasadnienia obniżenia stawki, jak np. działalność gospodarcza w zakresie usług zdrowotnych
Nasza gmina uczestniczyć będzie (bo i musi to zrobić) w projekcie "System elektronicznej komunikacji dla Powiatu Kłobuckiego „E-usługi dla Powiatu Kłobuckiego”. Projekt dofinansowany ze środków unijnych, będzie sprowadzał sie do tego, że większość spraw docelowo będzie można załatwić z urzędem "na odległość", składając różnego rodzaju wnioski itp. drogą elektroniczną.
Rada podjęła uchwałę w sprawie przekazania do stosownego ministerstwa dokumentów wraz z uzasadnieniem w celu kontynuacji procedury przywrócenia nazwy „Ostrowy nad Okszą”
Rada odrzuciła projekt uchwały Wójta wprowadzającej opłaty od posiadania psów. Sprawa wbrew pozorom nie jest śmieszna. Na chwilę obecną uznaliśmy, że przepisy prawa nadrzędnego (ustawa o opłatach lokalnych) pomimo, iż mówią o wprowadzeniu takiego podatku (gmina może ale nie musi), to jednak są w wielu kwestiach bardzo nieprecyzyjne. Sprawa w przyszłości prawdopodobnie będzie miała dalszy ciąg.
Rada podjęła kilka uchwał dotyczących kolejnych przesunięć budżetowych, głównie związanych z dalszą realizacją zadania: wymiana chodników i nawierzchni na osiedlu ul. Słonejczna w Miedźnie (szkoda tylko, że nie ruszyły w tym roku programy unijne z których ta inwestycja miała być dofinansowywana:( przez to całość zostanie wykonana ze środków własnych gminy)
to z grubsza tyle....
Temat: nowe projekty Lyncha
...Skoro mówimy o Davidzie Lynchu, to chciałem zapytać na jakim etapie jest plan stworzenia w Łodzi jego studia filmowego?
Plany mamy ambitne, ale nie wszystko zależy od nas. Miejscem naszych wspólnych spotkań powinno być wielkie centrum kulturalne, w którym odbywałyby się projekcje filmowe, zarówno wielkich premier jak i małych pokazów. Jednocześnie byłoby to miejsce, gdzie mogłyby się obywać wszelkiego rodzaju przedstawienia teatralne i koncerty. W takim centrum swoje wystawy mógłby prezentować również Atlas Sztuki, a w utworzonym miejscu wystawienniczym przedstawialibyśmy nowe technologie filmowe, sprzęt filmowy, związane z festiwalem Camerimage. Byłoby wspaniale, gdyby udało nam się zrealizować projekt budowy tego centrum kulturalnego na terenie elektrociepłowni EC1, której zabytkowe budynki dają nam szansę na realizację takiego pomysłu. Jeżeli miasto Łódź i Urząd Marszałkowski zdecydowanie poprą nasz pomysł i będą konsekwentnie dotrzymywać składanych obietnic oraz wyznaczanych przez programy unijne terminów, jest szansa na uzyskanie pomocy finansowej z tych środków unijnych dla tego projektu. Jednak powtarzam - potrzebne jest zdecydowanie w działaniu i nadanie projektowi budowy centrum charakteru nadzwyczajnego, który pozwoli na błyskawiczne pozyskiwanie wszystkich niezbędnych dokumentów prawnych, uchwał i orzeczeń potrzebnych do jego realizacji. Pan Prezydent Kropiwnicki i Pan Marszałek Witaszczyk obiecali, że tak się stanie, ale naprawdę wszystko będzie zależało od pracowników urzędów. Takie centrum kulturalne jest potrzebne Łodzi i Łodzianie mają tego świadomość. Dzięki temu projektowi Łódź uzyskałaby wyjątkowy status zarówno w Polsce, jaki w Europie, bowiem niewiele jest tego typu miejsc na świecie.
David Lynch ma tuż po festiwalu Camerimage zakończyć w Łodzi zdjęcia do swojego najnowszego filmu "INLAND EMPIRE". Jak idą przygotowania?
Mieliśmy ambitny plan żeby realizować końcówkę zdjęć tuż po festiwalu, ale po konsultacjach doszliśmy do wniosku, że sensowniej będzie jeśli przesuniemy termin zdjęć na połowę stycznia. Przecież musimy mieć czas żeby trochę odpocząć. Ostatni klaps na planie "INLAND EMPIRE" z pewnością nie kończy naszej współpracy z Davidem Lynchem.
Temat: Rekordowe plany budżetu 2009
Myślisz, że większość odrzuciła wnioski na Łętownię? A może większość nie zgodziła się na zabranie z dwóch inwestycji w Nowej Sarzynie i na niegospodarność, polegającą na robieniu dróg i chodników tuż przed rozkopaniem wsi pod wymianę wodociągu?
Jeszce wrócę do tego co napisałeś. Brzmi ładnie i hasło gospodarność nośne. Zróbmy bilans Wola, Tarnogóra drogi mają. Skupmy się więc na Łętowni i Sarzynie. Dwóch miejscowości najbardziej zaniedbanych inwestycyjnie w naszej gminie. Drogi asfaltowe, Łętownia 130m, Sarzyna pewnie kilka kilometrów. Kanalizacja w Sarzynie jest, w Łętowni Bóg jeden raczy wiedzieć kiedy. Wodociąg w Łętowni 40 letni, którego nie robiła gmina Nowa Sarzyna. W Sarzynie dokładnie nie wiem, ale pewnie kilku letni. Dlaczego nikt nie liczył ile wtedy szło pieniędzy na te inwestycje, a ile do Łętowni. Teraz się liczy bo to ma ładnie wyglądać 5 milionów.
Przyjrzyjmy się naszej gospodarności. Drogi nie, bo będzie rozkopane. Ok, ale to ja jestem inwestorem i to ja stawiam warunki jak ma być to zaprojektowane, bo ja za to płacę i wymagam. Proszę nie ruszać dróg! A co robi projektant tnie wszystkie drogi bo to łatwa i szybka kasa. Pomijam to, że gmina spartoliła projekt (może wiesz ile to kosztowało?) uciekły programy unijne i cenny czas. Gmina jest inwestorem kilku budynków w Jelnej i Łętowni. Powiesz, to nie my to poprzednicy, a ja się pytam, ilu radnych poprzednich i obecnej kadencji podnosiło za tym ręce. Nie kończy się tego, bo to jest władzom i niektórym radnym na rękę. Oszukuje się strażaków i mieszkańców. Jest dużo okien, było i będzie gdzie wieszać plakaty przedwyborcze. Kupuje się głosy radnych za kawałek drogi, albo nikomu niepotrzebną kuchnie dla gospodyń wiejskich za kilkadziesiąt tysięcy. Budujecie ronda, kuchnie, remizy, a pieniędzy brakuje na zaspokojenie elementarnych potrzeb mieszkańców. Takich jak edukacja dzieci i młodzieży. Język angileski w Łętowni, brak sal gimnastycznych. Brak dróg, wodociągów, kanalizacji. Woła o pomstę do nieba.
Trwonicie panie, panowie publiczne pieniądze na prawo i lewo i nie mów mi proszę o gospodarności. Gospodarność polega na tym, że jak się coś zacznie to należy skończyć i pieniądze z dziwnych pomysłów przeznaczyć na pozyskiwanie pieniędzy z Unii. To jest proste, ale trzeba mieć wnioski i wkład własny.
W chwili obecnej dają nawet zaliczki. To nie jest rekordowy budżet tylko próba nadrobienia zaległości i błędów. Nie ma się czym chwalić. Drepczemy w miejscu, podczas gdy gminy sąsiednie szybko się rozwijają.
[ Dodano: 2009-03-15, 17:37 ]
Temat: Idiotyczne programy unijne...
Domyślnie.
Tak, już parę razy o takich cudach pisałem, ale to co ostatnio na
potęgę lansuje Tok FM, to juz przechodzi pojęcie ludzkie.
Łunia sobie wymyśliła że gospodarki krajów unijnych, że cały region nie
jest tak innowacyjny jak gospodarki Stanów, a już szczególnie tych
wschodnich tygrysów.
W ich genialnych umysłach powstał pomysł - wydajmy trochę kasy żeby się
bardziej innowacyjnymi zrobić.
Pomysł niegłupi, gorzej z realizacją, jak zwykle.
Otóż uznali że najrozsądniej będzie dofinansować przedsiębiorcom
ochronę patentową. Bo to drogie, więc niech mają.
Zdaje się że sądzą że ten brak innowacyjności wynika z tego, że ludzie
się boją, że im te superduper wynalazki inni ukradną.
Trochę bzdurne. Ale o tym potem.
Jak wspierają? ano jak masz jakiś wynalazek, "własność intelektualną",
to złóż projekt my ci dopłacimy 40% albo 70% kosztów tej ochrony
patentowej.
MUSISZ ten wynalazek mieć już gotowy. A oni ci może coś dorzucą. Aha,
jest działanie gdzie finansują 100%. Popularyzowanie wiedzy o tej
ochronie własności. Konferencje, spotkania. Znowu się kurrr... przewali
trochę kasy na durnowatych imprezach, z których g. wynika. Bo nikt
poważny tam nie jeździ.
Jak to ma zachęcać do rozwoju innowacyjności, to nie mam pojęcia. Koszt
tej ochrony i tak przy poważnych rzeczach nie ma dużego znaczenia.
Ważniejsze czy ten wynalazek uda się nam sprzedać - i takie działania
to owszem, organizowanie targów itp. miałyby sens.
Ale jeszcze cała ta idea...
Opatentujmy kufa wszystko. Wszyściutko.
Już widzę ten rozwój, jak użycie każdej najdrobniejszej pierdułki grozi
procesami o naruszenie własności.
Geniusze.
Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
“Piaski” mogą być atrakcyjne
dodano: 17.05.2007
Burmistrz Oławy Franciszek Październik przychylił się do pomysłu oławskich wędkarzy, aby zagospodarować zwierzynieckie “Piaski”. Do pracy przystąpili studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pod opieką oławianina prof. Andrzeja Drabińskiego.
Przygotowali dwie koncepcje stworzenia z zaniedbanego zalewu atrakcyjnego miejsca wypoczynku. Przedstawili je 15 maja na spotkaniu w urzędzie miejskim. - Zobowiązuję się do wykonania projektu technicznego, potrzebujemy około 3 tygodni na szczegółowe uzgodnienia - mówił Franciszek Październik. - Taki kompleks wypoczynkowy jest w naszym krajobrazie niezbędny. Pod względem rozwoju gospodarczego jest dobrze - kończą się tereny dla przemysłu, dlatego trzeba pomyśleć o elementach rozrywkowych i rekreacyjnych. Zainwestujmy w to pieniądze z budżetu miasta.
Pierwszy pomysł studentów zakłada utworzenie na terenie “Piasków” pięciu stref: dla wędkarzy, rowerzystów, spacerowiczów oraz strefy “naturalnej” i aktywnego wypoczynku. W projekcie są m.in. altany, pomosty, ścieżki spacerowe, drewniany taras widokowy, przebiegający wśród rosnących tam brzóz i trzcinowisk, plac zabaw, miejsce do grillowania, toalety i parking.
Druga koncepcja przewiduje utworzenie dwóch stref - aktywnego oraz spokojnego wypoczynku. W pierwszej znalazłyby się place sportowe z bieżnią, placem zabaw i dużą plażą. Druga strefa byłaby enklawą dla wędkarzy. Studenci podkreślali, że “Piaski” leżą w obszarze objętym programem “Natura 2000”, na tzw. grądach odrzańskich. Żyje tam ponad 100 gatunków ptaków, woda jest czysta, sprzyjająca rozwojowi ryb. Ciekawa rzeźba terenu oraz zabytki architektury hydrotechnicznej - wyeksponowane i opisane - mogą się stać nie lada atrakcją turystyczną. Studenci wskazywali też programy unijne, z których można się starać o pieniądze na dofinansowanie tej inwestycji.
Jak zapewnia burmistrz Październik, miasto jest zainteresowanie przywróceniem “Piasków” oławianom, aby korzystali z nich nie tylko wędkarze.
Po rozwiązaniu problemu kto jest ojcem pomysłu i zakończeniu politycznych przepychanek w tej sprawie - wypada czekać na efekty pracy urzędników i projektantów.
Monika Gałuszka-Sucharska
http://www.gazeta.olawa.pl/aktualnosci,wiecej,721.htm
Strona 1 z 3 • Znaleziono 103 wyników • 1, 2, 3