Wyświetlono wiadomości wyszukane dla słów: projekty domów jednorodzinnych drewnianych





Temat: Projekt domu Promyk
Projektu domu Promyk

Projekt domu jednorodzinnego dla 4-5 osób, mogący pełnić funkcję domu całorocznego jak i letniskowego. Pracownia posiada projekt w wersji murowanej oraz szkieletowej drewnianej. Dom jest bardzo prosty i funkcjonalny. Prostokątna bryła parteru przekryta została dwuspadowym dachem. Mimo ascezy formy dom prezentuje się bardzo sympatycznie. Bryła ma właściwe proporcje, a wnętrze jest funkcjonalnie rozwiązane. Prócz salonu połączonego z kuchnią i holem mamy trzy sypialnie i łazienkę - odseparowane korytarzem od części dziennej, oraz garaż z pomieszczeniem gospodarczym - kotłownią. Dom można ogrzewać gazem ziemnym, ale również paliwem stałym. Pracownia posiada projekt w odbiciu lustrzanym.



Temat: Sprzedam projekt domu WB 3489
Witam . Mam do sprzedania projekt domu jednorodzinnego z garażem WB 3489, o pow. użytk. 138 mkw. Projekt jest w 3 egzemplarzach (tyle było w komplecie przysłanym przez pracownię "AGROPISP" KRAKÓW), zakupiony w 2000r. Sprzedaję, bo stawiamy dom drewniany. Cena nowego to ok. 2000zł. Cena do uzgodnienia(nie więcej niż 1000zł).





Temat: Technologia fińska ?
Studiuję budownictwo, jestem na V roku. Temat mojej pracy dyplomowej brzmi: "Projekt domu jednorodzinnego w technologii fińskiej". Panie Wojciechu, czy dom, w technologii fińskiej jest to dom z bala pełnego wykonanego z litego drewna?
Mam jeszcze pytanie, a mianowicie w jakich książkach mogę znaleść dokładne (przykładowe) sposoby obliczania konstrukcji budowlanych z bali?
Serdecznie dziekuję także za to, że ukazał się Katalog Budownictwa Drewnianego 2005. Jest to chyba jedyna pozycja na polskim rynku, która w tak szczegółowy i dokładny sposób opisuje to zagadnienie. Jeżeli istnieją inne, równie dobre pozycje na temat budownictwa z bali, to proszę o podanie.
Gorąco pozdrawiam, Edyta



Temat: DZIAŁKA KAMIEROWSKIE PIECE K. POSTOŁOWA, okolice Starogardu
CENA DO NEGOCJACJI !!! SPRZEDAŻ PILNA!!!
Działka w kształcie zbliżonym do prostokąta, zlokalizowana w malowniczo położonej okolicy, ok. 30 km od centrum Gdańska, sąsiadująca z polem golfowym w Postołowie. Cisza, spokój. W okolicy las i jezioro, niedaleko głównej trasy na Gdańsk. Działka ogrodzona. GRATIS !!! dodaję projekt domu jednorodzinnego o konstrukcji drewnianej, wolnostojący z poddaszem użytkowym i wolnostojącą wiatą użytkową (może być pod dom z bali) . OGRODZENIE: deski sosnowe nieobrzynane, malowane dwukrotnie, umocowane na kotwach stalowych ocynkowanych zabetonowanych w gruncie. CENA DO NEGOCJACJI !!! SPRZEDAŻ PILNA!!! dodatkowe informacje: zdjęcia, opisy, mapki - możliwość przesłania na maila itp.

# Cena 110 000 zł [ 118 zł / m2 ]
# Powierzchnia 936 m2

proszę o mail: marta-chmielowiec@wp.pl
lub tel. 509 424 033

pozdrawiam,



Temat: Układanie przewodów na strychu.
Witam!

Wszystko ładnie a jeżeli na strychu są tylko elementy drewniane i 2 kominy systemowe o sciankach 2,5cm i co wtedy, są jeszcze 3 słupy drewniane na których wsparty jest dach.

Ciężko mi całość wypowiedzi rozczytać, więc odpowiem na tę część zacytowaną, a reszta jest w innych tematach o instalacjach na poddaszu czy strychu.
-Jeśli dobrze zrozumiałem, to sufit podwieszany będzie na niższej kondygnacji, a na strychu jętki będą nie zabudowane.
-Wykonałem kiedyś oświetlenie strychu, gdzie dwie lampy (na świetlówki 2x18W) podwiesiłem na łańcuszkach (haki wkręcone w jętki).
[-Całą instalację wykonujemy po drewnie w rurkach i z osprzętem natynkowym samogasnącym.]
P.S.
Poprawiło sie na rynku materiałowym i takie w/w elementy instalacji elektrycznej można już zakupić.
Szkoda, że nadal nie ma oświetlenia strychów w gotowych projektach domków jednorodzinnych.
-Instalacja elektryczna zazwyczaj kończy się na zagospodarowanym poddaszu.



Temat: Z czego budować 24 cm ?


Witam,

Mam już przygotowany projekt domu jednorodzinnego (2 pietra + piwnica z
garażem). Sciany beda 24cm + 12cm styropianu (i to sie raczej nie zmieni)

Zastanawiam sie z czego budowac ?


ja zbudowałem z Porotonu 24 i pokryłem styropianem (12cm). ponieważ część
elewacji mam drewnianej więc pod to dałem wełnę. kompletnie olałem kwestię
oddychania ścian i kruchości Porotonu.

wojtek





Temat: Łączenie ścian nośnych murow. ze ścianą nośną szkieletową
Witam!
Jestem na etapie projektu domu jednorodzinnego. Ogólnie całość będzie murowana. Jeden z pomysłów jest taki aby wykonać "dobudówkę" będącą inną bryłą w konstrukcji szkieletowej. Taki "design" Rzut 3d. (ta z płaskim dachem). Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób połączyć obie ściany (w różnych konstrukcjach). Chodzi mi o łączenie wytrzymałościowe oraz izolacyjne. Takie aby było wykonane zgodnie z kunsztem budowlanym oraz nie generowało mostków termicznych. Konstrukcje taką z zewnątrz wykończyłbym np. elewacją drewnianą.
Będę wdzięczny za porady.
Pozdrawiam



Temat: Projekt domu Pogodnyd
Projektu domu Pogodnyd

Mały i ekonomiczny dom z bali drewnianych. Parterowy, nie podpiwniczony, o prostej i wyważonej bryle, dla cztero osobowej rodziny. Może być traktowany zarówno jako dom jednorodzinny, jak i letniskowy. Czytelny i funkcjonalny rozkład pomieszczeń oraz wyraźny ich podział na strefy: dzienną i nocną daje poczucie komfortu i wygody. Obszerny zadaszony taras zapewnia możliwość korzystania z zewnętrznego kominka (grila) bez względu na warunki atmosferyczne. Kominek, zlokalizowany w salonie umożliwia rozprowadzenie ciepła po całym domu. Projekt dostępny jest w technologii drewnianej oraz murowanej. Posiadamy wersję z poddaszem użytkowym. Każda wersja projektu dostępna jest również w odbiciu lustrzanym. Komplet czterech egzemplarzy zawiera: projekt architektury, konstrukcji oraz schematy instalacji wewnętrznych. Na prośbę inwestora, do projektu dołączamy zgodę na dokonanie zmian wg życzenia klienta.



Temat: Projekt domu Oliwia
Projektu domu Oliwia

Oliwia to piękny parterowy dom jednorodzinny dla wymagającego inwestora. Architekt położył duży nacisk na dobór kolowystyki elewacji, która dobrze będzie wyglądać w każdym krajobrazie. Dom przeznaczony jest dla 4-5 osobowej rodziny i posiada podział na strefę wspólną i prywatną. Centralną część domu zajmują pomieszczenia nie wymagające oświetlenia. Dom składa się z trzech wygodnych sypialni, salonu, kuchni z jadalnią komunikacji , pom. sanitarnych i garażu. Strop drewniany obniża koszty budowy, poddasze nieużytkowe można przeznaczyć na cele magazynowe... Sprawdź inne projekty domów - Zapraszamy !



Temat: Projekt domu Dorotka
Projektu domu Dorotka

Skromny dom jednorodzinny, parterowy dla 4-5cio osobowej rodziny o praktycznej funkcji. Na małej powierzchni rozwiązano podział na strefę nocną i dzienną. Centralną część domu zajmuje pomieszczenie techniczne nie wymagające oświetlenia światłem dziennym. Budynek posiada strop drewniany a poddasze można indywidualnie zagospodarowania w dalszym etapie budowy... Sprawdź inne projekty domów - Zapraszamy !



Temat: Dom z bala w jakiej odległosci od granicy sasiada
Witam

Chcę zbudować dom z bali (ewentualnie szkieletowy) i właściwie raczkuję w temacie. Szczególnie interesują mnie domy drewniane firmy Wasco.

Kupiłem niedawno działkę szer. 18x dł. 30 m w osiedlu domków jednorodzinnych. Czy na taką działkę "wejdzie" dom z bali?
Po prawo mam dom sąsiada ze ślepą ścianą i odległością od siatki na moje oko 3 m, a po lewo sąsiada z oknami klatki schodowej też 3 m od siatki. Razem powiedzmy, że to 6 m.
Biorąc pod uwage wyżej wspomniane odległości, to 6 m + moje 18 m działki daje razem 24 m między budynkami sasiadów więc wygląda na to, że muszę się pożegnać z domkiem z bali bo po środku mam równe 0 miejsca!?

Czy może będzie to musiał byc projekt domu o szerokości góra 8 metrów? Tu już nie byłoby problemu bo podobają mi się we Wasco 2 domki: jeden podłuzny projekt o szer.domu 6 m i drugi o szer. 7,5 m.

Czy są jakieś szanse?

Pozdrawiam



Temat: Projekt domu D03grzes
Projektu domu D03grzes

Dom jednorodzinny lub komfortowy dom letniskowy o prostej bryle, przekryty dwuspadowym dachem. Idealnie pasuje na działkę z ogrodem z tyłu domu - od strony elewacji tylnej zaprojektowano duży taras, częściowo zadaszony przez obszerny balkon. Front domu zaakcentowany jest ścianą szczytową i wystającą bryłą ganku wejściowego. Mimo małej powierzchni budynek prezentuje się okazale. Elewacja drewniana z bali może być zastąpiona tynkiem, możliwe jest również wykonanie elewacji mieszanej: parter tynkowany, poddasze drewniane. Wnętrze: na parterze zaprojektowano duży pokój dzienny z kominkiem, otwarty na kuchnię i holl ze schodami. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie i łazienkę. Dwa pokoje mają wyjście na balkon.



Temat: Projekt domu Zacisze2
Projektu domu Zacisze2

Dom jednorodzinny dla rodziny pięcioosobowej, o atrakcyjnej, rozłożystej bryle z łagodnym wielospadowym dachem, w który wkomponowano duże lukarny. Obszerny podcień frontowy i zadaszony taras z kominkiem od strony ogrodu chronią przed deszczem lub zbyt ostrym słońcem. Wykusze w kuchni i jadalni, kolumny i drewniane belkowania - nadają architekturze przysadzisty, stateczny charakter. Atutem projektu jest duża jadalnia z wyjściem na ogród oraz garaż z dodatkową przestrzenią z boku. Pracownia posiada wersję projektu w odbiciu lustrzanym.



Temat: Projekt domu Tukan
Projektu domu Tukan

Dom jednorodzinny, niepodpiwniczony z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze ulokowano czę?ć dzienn? i gospodarcz? oraz sypialnię rodziców z wyj?ciem do ogrodu. Na poddaszu znajduje się czę?ć nocna z 3 sypialniami i przestronn? łazienk?. Atrakcj? domu powinny stać się drewniane schody, otwarte na jadalnię i pokój dzienny.!



Temat: Projekt domu Zagajnik
Projektu domu Zagajnik

Mały i ekonomiczny dom z bali drewnianych. Może być traktowany zarówno jako dom jednorodzinny, jak i letniskowy. Wnętrze ukształtowano z podziałem na część ogólną, dzienną - z salonem oraz część prywatną, nocną z trzema sypialniami i łazienką. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego, ponadto wersje z poddaszem użytkowym.



Temat: Projekt domu Neptun
Projektu domu Neptun

Dom jednorodzinny, niepodpiwniczony, z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze ulokowano czę?ć dzienn? i gospodarcz? oraz sypialni? rodziców z osobist? łazienk? i wyj?ciem do ogrodu. Na poddaszu znajduje się czę?ć nocna z 3 sypialniami i przestronn? łazienk?. Atrakcj? domu powinny stać się drewniane schody, otwarte na jadalnie i pokój dzienny. W ramach adaptacji można wydzielić ?ciank? działow? pokój dzienny.!



Temat: Projekt domu Prosty
Projektu domu Prosty

Prosty i tani w budowie dom jednorodzinny, który może z powodzeniem pomie?cić czteroosobow? rodzinę. Budynek jest parterowy, więc wszystkie pomieszczenia maj? zapewniony kontakt z otoczeniem. Zawarta bryła i centralnie umieszczony kominek ułatwiaj? ogrzewanie. Brak stropu i widoczna konstrukcja dachu w pokojach nadaj? im wyj?tkowy charakter.
Budynek podzielony jest funkcjonalnie na dwie strefy: dzienna i nocna. Strefa dzienna to wiatrołap, hall, pokój dzienny i kuchnia. Czę?ć nocna to trzy sypialnie, łazienka i pomieszczenie gospodarcze z WC. Nad pomieszczeniem gospodarczym przewidziano strop drewniany i mały stryszek pełni?cy funkcje magazynowe. Z pokoju dziennego zaprojektowano wyj?cie na taras.!



Temat: Projekt domu Przepiorka
Projektu domu Przepiorka

Domek jednorodzinny mogący służyć również jako letniskowy. Niewielki, o prostej konstrukcji, tani w budowie. Dom składa się z pokoju dziennego na parterze,oraz łazienki, pomieszczenia gospodarczego i kuchni. Na poddaszu natomiast - z dwóch pokoi sypialnych. Atutem domu jest wielka zadaszona weranda, gdzie można schronić się przed słońcem lub deszczem. Weranda połączona jest z salonem podwójnymi balkonowymi drzwiami, oraz drzwiami wejściowymi. Domek został zaprojektowany w drewnianej konstrukcji szkieletowej. Jego murowanym odpowiednikiem jest projekt "Sosenka 2" znajdujący się w ofercie MG Projekt. Pracownia posiada projekt w odbiciu lustrzanym.



Temat: Strop w domu drewnianym o konstrukcji szkieletowej
Mam pytanie do ekspertów z branży oraz osób, których dotknęła podobna sytuacja.
Czy kupując dom (w trakcie budowy) deweloper może nie wykonać stropu? Mam na myśli pozostawienie jedynie desek przybitych od strony poddasza, które są jednocześnie podłogą dla piętra. Czy taki budynek może zostać odebrany i dostanie pozwolenia na użytkowanie?
Dodam, że Poddasze jest użytkowe, znajdują się tam dwa pokoje i łazienka.
Do umowy dołączony jest załącznik "Standard wykończenia domu jednorodzinnego w stanie deweloperskim podstawowym", gdzie jest napisane m.in., że: "Stan wykończenia zgodnie z projektem budowlanym zawiera: (...)" i dalej kilka ogólnych punktów odnoszących się do robót budowlanych. Projekt otrzymałem i jest w nim mowa o (od góry): podłoga drewniana 2 cm, belki stropowe 10 x 20 cm, wełna 14 cm, paroizolacja, wełna 5 cm, płyty g-k ognioodporne.
Pytanie czy są jakieś normy albo przepisy, które spowodują, że deweloper będzie musiał wykonać taki strop np. normy dotyczące akustyki (oczywiście własnym kosztem, a nie za moją dodatkową opłatą)?
Proszę o pomoc,
bruno



Temat: Czy się nadaje ?


Nadaje się
Bezproblemowo.
Większość ludzi nie ma bladego pojęcia, że można zbudowac samemu
drewniany domek
nawet bez żadnych planów o ile stosuje sie podstawowe zasady
obowiązujące w ciesielstwie.
80 letnie drewniane domy, kupowane obecnie dosyć powszechnie
budowane były przez ludzi którzy planów na oczy w życiu nie widzieli
nie dość że domy stoją (czasem w bardzo dobrym stanie są)
to jeszcze mają swój urok i klimat.


dodam tylko że spora część starych domów na wsiach to też bezplanówki
budowane przez majstra murarskiego i też stoją do dzisiaj.
zaś palny kamienic w maistach skąłdały się zwykle z jendej kartki.

W budownictwie jednorodzinnym doszliśmy obecnie do absurdu jeśli idzie o
wymagania co do dokumentacji projektowej.

Do pozwolenia na budowę powinno sie wymagac tylko projektu
architektonicznego i planu zagospodarowania terenu. Reszta wymagań to
kompletne bzdury.

warunki dostawy mediów...   jak ktoś chce meić dom bez mediów to chyba jego
problem, czemu dobry wujek pańśtwo nei daje sobei wybudować domu bez mediów.

projekt konstrukcyjny...  jak sie chałpa zawali to odpowiada właściciel,
sady i prokuratura zdaje się działają.

projekty instalacji...  to tez jest problem właściciela?

powinno sie tylko wprowadzić zasadę że przy odsprzedaży nalezy przekazać
komplet istniejacej dokumentacji, wtedy kupujący oceni czy chce zapłacić za
dom zrobiony na pałe czy woli taki któy został w szczegółach zaplanowany
przez specjalistów z dyplomami.





Temat: Gotowe Energooszczedne Domy Szkieletowe na Warmii i Mazurach
Danwood Warmia jest regionalnym przedstawicielstwem firmy BUDIMEX DANWOOD Sp. z o.o. (dawniej UNIBUD) - największego w Polsce producenta energooszczędnych domów jednorodzinnych w nowoczesnym systemie masywnego szkieletu drewnianego.
Oferujemy domy jedno- i wielorodzinne w drewnianej konstrukcji szkieletowej, które można nabyć pod klucz lub na różnych etapach wykończenia w trzech liniach projektowych.
Seria City - to idealne rozwiązanie dla klientów szukających atrakcyjnych, niedrogich domów o wysokiej jakości.
Seria Vision - to wille dla wymagających klientów, oczekujących komfortu, przestrzeni i luksusu.
Seria LIVING - to idealne rozwiązanie dla osób szukających niedrogich domów o wysokiej jakości i prostej architekturze.
Nasi Klienci mają możliwość wprowadzania indywidualnych rozwiązań architektonicznych i modyfikacji – zarówno w układzie ścian i wystroju wnętrz, jak również w wyglądzie zewnętrznym domów zgodnnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i gustami. Realizujemy również projekty indywidualne.
Zapraszam wszystkich inwestorow do wspolpracy.



Temat: Wytypuj "IDIOTYZM 2008"

Zdjęcie z budżetu gminy na rok 2008 dokumentacji na basen kryty przez grupę radnych pana Okrasy.

Basen przydał by się nowy ale z nieco większą niecką (pisałem o tym w innym wątku). Wydać kasę na kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny to nie sztuka - ważne aby taką inwestycję przemyśleć (nie wszystko co zostało przedstawione na wizualizacji wydało mi się trafione, ale część rekreacyjna jest za to strzałem w dziesiątkę - i piszę to serio). Boję się że żywotność tego nowego basenu będzie dużo krótsza od starego, a oszczędności będą pozorne. Obawy po części wynikają z tego iż na wizualizacji basenu w oczy rzucały się drewniane elementy, a wiadomo co dzieje się ze stosunkowo nową drewnianą konstrukcją zadaszenia trybun basenu - jest w stanie gorszym niż ta stalowa, dwudziestoletnia nad niecką.

Odnoszę wrażenie że burmistrz forsuje projekty łatwe w realizacji i przy tym widowiskowe (jego prawo). Mam tu na np ten basen i uliczki z obustronnymi chodnikami na niezabudowanych "przyszłych osiedlach" domków jednorodzinnych (ulica Skrzetuskiego lub Macka z Bogdańca), zamiast zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami.

Nie twierdzę że to co zrobił jest nic nie warte. Spora część tych łatwych inwestycji jest bardzo ważna.

Ale czas chyba na to najwyższy, aby skończył z asekurowaniem się i na serio wziął się za realizację jakiegoś bardziej skomplikowanego zadania ... czego w nadchodzącym roku Mu życzę.



Temat: Nowy typ stropu

Opracowałem nowy typ stropu.Wykonałem i sprawdziłem prototyp.
Strop został wykonany z belek typu TERIVA.Przestrzeń między belkami została
wypełniona styropianem.Całość została przykryta siatką zbrojeniową i
zabetonowana.
Na strop 9x11m zużyłem 97,8mb belek,ok 13m3 styropianu EPS70 i ok 50 kg drutu
3,5 mm.
Według projektu do zasklepienia takiej powierzchni trzeba 139 mb belek i
ponad 480 pustaków.
Cechą szczególną stropu jest łatwa regulacja rozstawu belek: można zmieniać
rozstaw od 0 do96 cm(sprawdzone do 86).Dzięki temu strop nadaje się do
remontów połączonych z wymianą starych,drewnianych stropów.Do 80% użytego
styropianu można odzyskać.
Zalety:niski koszt budowy,mały ciężar,pracochłonność porównywalna ze stropami
gęstożebrowymi,małe zużycie drewna .
Gotów jestem przekazać swoje prawa i doświadczenia firmie(osobie),która
chciałaby je wykorzystać.Zależy mi też na opini fachowców:opis budowy prześlę
na życzenie.

--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -http://www.gazeta.pl/usenet/


Dzień dobry. Na wstępie: niech Pan nie zraża  się trudnościami.
Drugie, z checią dowiem  się czegoś więcej  na temat przez Pana poruszony.
Zajmuję  się budownictwem (a w szcególności mieszkaniówką z preferencją domków
jednorodzinnych i remont tychże) i "od zawsze" starałem się nie zamykać na nowe
spojrzene w tej dziedzine. Więcej o mnie na stronie: www.normalnykerownik.pl
Tam też może Pan pozostawić więcej informacji na ten temat. I jeszcze jedno
gdzie Pan użył ten system. Pozdrawiam





Temat: problemy z architektem
Prosze!!!! może ktoś ma podobny problem z architektem i może mi pomóc? Równo rok temu spotkałam się z architektem w celu zaprojektowania domku jednorodzinnego w technologii drewnianej na istniejacym już fundamencie. Musze dodac,ze wszystkie mapy, pozwolenia na budwe, i ksiazka budowy jest aktualna. Niby prosta sprawa, ale minal wlasnie rok a ja wciaz nie mam projektu. Oczywiscie na swoje nieszczescie nie podpisalam zadnej umowy i dalam zaliczke. Jesienia podpisałam tez umowe z wykonawca domu, poniewaz architekt powiedzial, ze projekt bedzie na koniec listopada gotowy. Pozniej termin przesunal sie na polowe grudnia, koniec grudnia, koniec stycznia itd. Umowa z wykonawca gwarantowala zaliczke do konca stycznia, co mialam wyplacic z kredytu. Tego z kolei nie dostane bez projektu. Po tym terminie musze placic karne odsetki, a projektu dalej nie mam, chociaz wszystkie pozostale dokumenty do banku sa juz gotowe. Wczoraj wlasnie dowiedziałam sie, ze po niedzieli przyjedzie do mnie na działke konstruktor w celu zrobienia odpowiednich pomiarów. Załamałam sie, bo teraz wiem, że pewnie potrwa to jeszcze miesiac albo dluzej, a budowa planowo ma rozpoczac sie w kwietniu. Wpakowałam sie w niezłw bagno i nie wiem jak moge dochodzic swoich praw. Oczywiscie sądy - tak, tylko to wszystko kosztuje i pezedłuzy sprawe nie wiadomo jak dlugo. Zadne argumenty nie skutkuja, architekt po prostu ma mnie gdzies. Proszę o rade



Temat: Budowa na działce letniskowej
Witam

Posiadam działkę z MPZP mówiącym o jednorodzinnej zabudowie mieszkaniowej letniskowej do 150m2. Problemu z uzyskaniem pozwolenia na budowę raczej nie powinno być, ale chciałbym zaoszczędzić parę tysięcy na tych formalnościach i projekcie i ciekawy jestem czy jest to możliwe? Chciałbym postawić domek letniskowy, drewniany pow. >100m2. Posiadając duże doświadczenie przy budowie tego typu domów (zdobyte w USA) chciałbym sam sobie go zaprojektować i postawić na wbetonowanych w ziemie "stopach". Teoretycznie dom nie będzie dotykał ziemi i nie będzie z nią związany na stałe. Czy uda mi się to zrobić z moim projektem i bez występowania o pozwolenie? Ewentualnie jakie niezbędne minimum muszę zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam



Temat: Działka na terenie Parku Krajobrazowego
Wielkie dzięki za pomoc

odpowiadając thor'owi66 - las (sosnowy) jest prawie na całości, bez drzew jest ok 5-metrowy pasek i dalej już pole, to jest graniczna działka. Nie jest gęsty, więc tylko kilka drzew musiałabym wyciąć, tym bardziej, że miałby to być mały, drewniany domek...

Na działce obok, w otulinie, są pobudowane dwa wielkie domy, a druga działka granicząca z moją, w nowym studium ma przeznaczenie - zabudowa jednorodzinna... Z żadną z nich nie mam niestety wspólnej drogi.

Też lubię tereny nie dotknięte ludzką ręką, dlatego z blokowiska mnie ciągnie do lasu. Chcę zbudować dom proekologiczny, z naturalnych surowców i z jak najmniejsza ingerencją w przyrodę. A jeśli nie całoroczny to chociaż chatkę na kurzej stopce, żeby móc się cieszyć tą ciszą.

Dokopałam się do Projektu planu z 2006 r., nic świeższego nie ma w necie...
zrobię, więc tak jak radzi Jaźwiec.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Na pewno jeszcze nie raz tu zagoszczę
Pozdrawiam wszystkich!



Temat: wykonam rysunki i obliczenia konstrukcji
Witam!

Podejmę współpracę z architektem/przyjmę zlecenia na wykonanie projektów (rysunki, obliczenia) np. domów jednorodzinnych , konstrukcji drewnianych, inne.
Woj. lubuskie.
PZDR




Temat: koszty budowy domu - Malopolska
w mnie wygląda to tak: domek 150 m parterowy (w tym garaz) do tej pory
(budowa: bez projektów, kosztów działki, wpisów itp) kosztował mnie ok. 100
tys.
z czego :
fundament i rownaniem terenu i wypełnieniem pospólką ok 18 tys
sciany parteru z fortisa (drogi, ale wspolczynnik k=0,18) ok. 23 tys
strop lany ok. 10 tys
scianki działowe 6 tys
więzba 7 tys
dachówka + rynny+blachy, kominy itp (bez ocieplenia) ok. 22 tys (Roben
ceramiczna kasztanowa - tez z tych drozszych)
zaliczka na okna 5 tys (w sumie ma byc 13 drewniane, dobre z udziwnieniami -
najtansze możnabyło za ok. 8 tys)
zaliczka na drzwi wewnetrzne i zewnętrzne 2 tys (ma byc 3,5 tys) + malowanie
samodzielne
reszta to juz pomniejsze kwoty za drenaż , kanalizacje, podbitki itp,
przyłacza wodne i elektryczne

Ceny z robocizną i w większosci na rachunki

do tego spodziewam sie jeszcze:
- wod-kan i ogrzewanie podłogowe ins gazowa 28 tys
- elektryka , kable telefoniczne, pod głosniki itp 5 tys
- kominek z rozprowadzaniem 10 tys
- tynki wewnetrzne 6 tys
- brama garazowa 1,5
- ocieplenie stropu ok 2,5 tys

może jeszce cos, ale nie pamiętam

no a potem zabawa w wykonczenówke - płytki, łazienki, malowanie, kuchnia,
meble, lampy - ale tego juz nie da sie znormalizowac - wszystko zalezy od
standardu

|   Chce wybudowac dosc prosty, jednorodzinny dom, jednopoziomowy o
malej
| powierzchni ( ok 120-140 m)  w okolicy Krakowa. Czy ktos ma
doswiadczenie w
| robieniu kosztorysu czegos takiego ? Moze ktos budowal ? Zakladam, ze
czesc
| lekkich robot wykonam sam.
| Chcialbym, zeby dom byl nowoczesny ale jednoczesnie ekonomiczny, czli
| planuje materialy o srednich kosztach. Mam do wyboru kilka projektow
ale nie
| podano mi kosztow. ( mam juz gotowa dzialke)

| dziekuje
| pozdrawiam
| LL

ja mam 150 m parter, brakuje mi: c.o., gaz, docieplenie i elewacja,
wylewka zerowa i wykonczenia, calosc zamknie mi sie w kwocie (bez mebli
of course) ok. 180-200 tys. PLN (mam zrobione stan surowy zamkniety,
pokryty blachodachowka sciany siporeks, wnetrze sciany i sufity z plyt
k-g, kominek parapet drzwi wew i zew okna PVC-AL prad i woda suma 130
tys PLN) A ha wszystkie prace wykonane przez grupy zero wlasnej pracy.

jabolo





Temat: Czy do odbioru inst. elekt. potrzebne Uprawnienia Budowlane?
Witam Kolegę Krzysztofa i wszystkich Kolegów na FORUM.

Rozumiem że chce pan trochę pogadać, budowa domku jednorodzinnego specjalnie nie różni się od tej wielkiej poza...
Kolega ma rację. Chcę sobie pogadać, podzielić się wiedzą i nauczyć się coś od innych.

Dlaczego tak rozdzieliłem obiekty?
Jak wspomniałem na większych obiektach przeważnie jest inspektor nadzoru, który pilnuje roboty od początku do końca. Przy budowie domków jednorodzinnych bardzo często tak nie jest. Zapewne inni Koledzy to potwierdzą.
Podam przykład z mojego życia. Wiele lat temu budowałem dom w zabudowie szeregowej. Było nas 9-ciu. Projekty i plany wszystkie były. Po postawieniu jednej czy dwóch kondygnacji lub stanu surowego, ZE podłączył zasilanie i koniec. Po czym samowola. Każdy robi sobie elewacje jak chce, dach jedne z blach a inne z dachówki, ogrodzenia drewniane lub z cegły itd.
Co najważniejsze, każdy robił sobie instalację elektr. jak chciał, ja również i nikt nigdy tego nie sprawdzał, kto ją wykonywał i jakie miał uprawnienia.

Odnośnie postu Kolegi to wszystko się zgadza, gdyż odnosi się to do obiektów w których jest wymagane pozwolenie na budowę.

Więc może zadam drugie pytanie:
Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną...
a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2...
d) obiektów do neutralizacji ścieków o wydajności do 5 m3 na dobę,
2) obiektów budowlanych piętrzących wodę...,
3) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót...,
4) obiektów małej architektury,
5) tymczasowych obiektów budowlanych stanowiących wyłącznie eksponaty wystawowe...,
6) altan i obiektów gospodarczych na działkach w pracowniczych...,
itd.

Czy do ww. obiektów, które posiadają instalację i urządzenia elektryczne do odbioru są potrzebne uprawnienia budowlane?



Temat: co do pozwolenia na budowe?



praca na 2 etatach + budowa + wszystkie kłopoty życiowe
spowodowały, że pod względem czytelnictwa zbliżam się
do średniej krajowej :-(((


Fakt, budowanie pożera czas.


| Zalety - mieszka się. Sarny, zające pod domem, las tu i tam (dziś
bażant
| mi mało szyby w samochodzie nie wybił).
Samiec czy samica?


Samiec (OIMW ;-), spłoszyłem go i wystartował mi nad samochód.


[...]
| Opał - poszło 11m3 drewna niesezonowanego (dąb, olcha, brzoza, ale
luty
| nie palony!).
Jaki masz koinek? Jakie rozprowadzenie?


Murowany, bez wkładu, rozprowadzenie z kanałowych 'pleców' kominka w
płytę podłogową, małym wentylatorem. Ale nie bardzo działa, jak się nie
pali cały dzień, albo będę dogrzewał elektrycznie, albo dołożę kawałek
'normalnego' c.o.


[...]
| Ogrzewanie a la legalett od kominka nie zdaje egzaminu jw., musiałoby
| być ciągłe źródło ciepła a nie - palenie od przypadku do przypadku.
Czyli, że po pół dniu już było zimno, tak?


Tak. Przy -20 po pół dnia potrafiło spaść do 15. Po całym lutym spadło
do 9-10 (chodził bojler z którego zdjąłem wełnę i średnie akwarium, jako
antyzamrażacze ;-)


| Plan na sezon - wykończyć wnętrza na tiptop / na ile starczy kasy ;-),
| siding drewniany, brama garażowa, taras, ogród, coś z tematu
ogrodzenia.
Zaczynam rozumieć, czemu ten dom kosztował Cię NA RAZIE tak mało :-)


Eee tam ;-) Wykończenie jest może i drogie, ale to najprzyjemniejsze. Tu
z każdym wydanym 1tys widzisz od razu efekt, 1tys wydany na szambo czy
fundament widocznych efektów IMHO nie daje ;-P


Gorzej, że nastąpił klincz kompencyjny między organami. Działka
gminna, droga powiatowa i okazało się, że nie wiadomo, kto ma
wydać WZiZT i pozwolenie na budowę. Gmina (Niepołomice)
odsyłała mnie do powiatu (Wieliczka), a powiat do gminy. Ten
projekt pewnie był po to, by mnie spławić i zyskać na czasie.


Dlatego się dziwiłem, bo OIMW zjazdy _projektuje się_ dla supermarketów
itp, dla działki i domu jednorodzinnego to raczej niecodzienne.


Andrzej Garapich


--
Boni





Temat: Czy ten projekt jest rozsądny ekonomicznie?


sypialnie i salonik, a poza tym nie mają to być żadne hangary, tylko
niewielki domek jednorodzinny.Oprócz tego garaż, który zostanie
przerobiony na gabinet i... ;-) minimum okien połaciowych. Znalazłem coś


A co zlego w oknach polaciowych ? Taniej wyjda niz te dwie mansardy, o
klopotach dekarskich nie wspominam.


http://www.dobredomy.pl/?id_project=109&infopage=1

I przyznam, że był to ostatni krok przed zrobieniem projektu
indywidualnego. Ale zarówno mnie jak i żonie odpowiada on jak
najbardziej - mamy dwoje małych, póki co dzieci, a budować będziemy w
miejscu odległym od rodzinki, więc i dla gości miejsce musi się znaleźć.
Projektantowi też byśmy mniej więcej to samo zaproponowali i myślę, że o
to właśnie nam chodzi.


Ale co konkretnie Wam sie podoba w tym projekcie ? Bryla, uklad
pomieszczen ? Moze lepiej pojsc do projektanta pokazac mu projekt i
powiedzec: podoba nam sie taki rozklad pomieszczen, aledach za drogi, i
dwa poziomy, zatem prosimy projektanta o zrobienie, zeby byl taki sam
uklad pomieszczen, ale dach byl prostrzy.


Mam teraz pytanie. Czy zaproponowany projekt jest raczej tani w
realizacji? Myślę, że trochę go okroję w kwesti wszelkiego rodzaju
ozdobników - cokoły [wystarczą proste], wykończeń drewnianych dachu


Ale caly czas garaz jest na innym poziomieniz reszta domu co powoduje
pewne komplikacje. Garaz, ktory chcesz przerobic na pokoj :o)
To moze wez dwuspadowy dach, bryle na planie prostokata i daj takie
pomieszczenia jak w tym tu.


Wejście na działkę mam od strony południowo-zachodniej, ale domek
ustawię tak, żeby wejście było od zachodu.


Mnie sie nie podoba kuchnia od ogrodu. Malo to praktyczne jak ktos idzie
droga albo dzwoni do drzwi leciec przez caly dom.
Kuchnia od strony furtki dla mnie obowiazkowa.


Co sądzicie o tym projekcie, o ile komuś zechce się zerknąć. Czy


Te mansardy komplikuja sytuacje, za male, zeby z nich byl pozytek, a
klopot z wykonaniem bedzie.


wykonanie 2000zł/m2 jest realne przy wykonawstwie systemem gospodarczym?
- rejon: woj. małopolskie, powiat gorlicki, górska miejscowość - Wysowa.


Az tak dobrze to cen nie znam,ale mysle, ze bez wykonczenia (plytki,
szafy, umywalki, wanny itp zlewy) OK

Pozdrawiam
Igus'





Temat: Zaczynam na wiosnę – dużo pytań.


- Ile miejsca trzeba przeznaczyć na przydomowa oczyszczalnie ścieków?
Potrzebuje tej informacji w celu zrobienia mapki zagospodarowania działki.
Dodam, że na działce jest studnia ale jeśli będzie wykorzystana (a raczej nie
będzie bo podobno wysycha w lato) to tylko w celu podlewania ogródka lub mycia
samochodu.


Zgodnie z projektem oczyszczalni. U mnie przyjmują zgłoszenia na
oczyszczalnie tylko jak oczyszczalnia ma projekt z warunkami gruntowymi.
Jak robisz na tzw lewo to jest Ci chyba obojętne ;o)


- Zakład energetyczny wydał mi warunki do przyłącza. Problem jest w tym, że
chcą mi wrąbać słup. Czy można złożyć jakiś wniosek o zmianę tych warunków na
kabel? Czy taki wniosek ma szans na pozytywne rozpatrzenie?


Przypadek mojego kolegi.
Dom stoi po drugiej stronie ulicy niż słup zasilający. Warunki dostał,
ale w warunkach taka "sztyca" na dachu i kabel od słupa do tej sztycy.
Kolega nie chciał drutów na dachu więc poprosił o zmianę i żeby kabel
szedł ziemią pod ulicą.
ZE powiedział, że nie bo to za dużo kosztuje (za przyłącze płacisz
ryczałtem a robi je ZE) i stanęło na tym, że skrzynka z licznikiem jest
na słupie po drugiej stronie ulicy, a od skrzynki kolega za własną kasę
pociągnął kabel do domu.


- Myślę nad rezygnacją z balkonu ze względu na oszczędności związane z budową
i ewentualne straty ciepła. Poza tym jakoś nie bardzo widzę sens posiadania
balkonu w małym domku jednorodzinnym (no chyba żeby dzieciaki palić gdzieś
miały :-) ). Może przesadzam?


Zależy. Moja żona trochę biadoli bo pościel z sypialni na górze taskać
musi do ogrodu, a tak wywiesiła by na balkonie.
Innych zastosowań przez te kilka lat nie znaleźliśmy.
Ale zamiast balkonu można dać drzwi balkonowe i zaraz za nimi barierki -
do pościeli idealne ;o)


- W projekcie jest taras murowany ale mi chodzi po głowie taras z drewna. Może


Pierwszy pomysł jest drogi i pracochłonny, a drugi bardzo drogi.
Ja teraz bym się już nie bawił w wylewanie tarasów (a potem walkę w
obklejanie klinkierami czy gresem), a po prostu wybrukowałbym taras z
kostki betonowej lub granitu. Połowa kosztów.
Taras drewniany jest dosyć drogi jeśli ma być trwały.

Powodzenia
Igus'





Temat: Praca, projektantow do bud. mieszkaniowego, szkieletowka
Grupa projektowa COHABITAT ( http://www.cohabitat.net ), nawiąże współpracę ze studentami lub absolwentami kierunków budownictwo i architektura. Poszukujemy osób na stanowisko ASYSTENT PROJEKTANTA.
Tematyką podejmowaną przez grupę jest budownictwo mieszkaniowe, jednorodzinne w technologii konstrukcji drewnianych, szkieletowych z wykorzystaniem materiałów naturalnych.

W zależności od zlecenia praca będzie w zakresie:
- kreślenie w AutoCAD projektu budowlanego gotowej koncepcji
- kompletowanie dokumentów tj. składanie dokumentacji
- koordynacja międzybranżowa

Oferujemy:
- swobodny system pracy zorientowany na efekt (możliwość pracy w domu + konsultacje + skype)
- motywacyjny system wynagrodzeń tj. rozliczenie za wykonaną pracą (nie za czas) oraz premie (% od kontraktu)
- indywidualne precyzowanie warunków umowy
- ciekawe i innowacyjne tematy
- możliwość podniesienia kwalifikacji w zakresie konstrukcji drewnianych
- możliwość związania się z grupą na stałe (koordynator projektów)

Mile widziane będzie:
- doświadczenie w zakresie projektowania lub kreślenia ustrojów konstrukcji drewnianych
- praktyczna znajomość prawa budowlanego
- przepisów szczegółowych
- obeznanie w przebiegu procesu budowlanego
- znajomość oprogramowania 3D Studio Max, Maya, Vray, SketchUP, ArchiCAD
- znajomość środowiska AutoCAD 3D

Wymagania:
- Zaawansowana znajomość środowiska AutoCAD
- Doświadczenie w rysowaniu dokumentacji budowlano-wykonawczej
- Otwartość, kreatywność i umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, których nie rozwiązano w żadnej książce
- chęć uczenia się nowych rzeczy
- poczucie humoru

Aplikacje prosimy przesyłać na adres: biuro @ cohabitat.net załączając:
- CV (wymagane)
- PORTFOLIO (opcjonalne ale mile widziane)
- 3 PROJ. BUDOWLANE (.dwg v.ACAD 2000) (lub inny sposób poświadczenia doświadczenia w rysunku budowlano-wykonawczym)



Temat: Zaczynam na wiosnę – dużo pytań.


- Zakład energetyczny wydał mi warunki do przyłącza. Problem jest w tym, że
chcą mi wrąbać słup. Czy można złożyć jakiś wniosek o zmianę tych warunków na
kabel? Czy taki wniosek ma szans na pozytywne rozpatrzenie?


        Chcą Ci wrąbać słup na działkę czy w granicę ? Pytam, bo niektóre ZE
uzależniały przyłączenie od zgody na przeprowadzenie przez działkę linii
na potrzeby innych działek.


- W projekcie mam wentylację grawitacyjną ale ja dużo dobrego przeczytałem
(m.in. na tej grupie) o wentylacji mechanicznej z GWC. Taką chcę zrobić –
głównie ze względu na komfort (darmowa klima, lepsze powietrze). W archiwum
grupy przeczytałem, że kominek może być pewnym problemem (tzn. musi mieć
grawitacyjną) . Da się to pogodzić? Jaki może być orientacyjny koszt
wentylacji mech. dla takiego domu?


        Koledzy Ci już odpowiedzieli. GWC sobie odpuść, wystarczy Ci
rekuperator. O "darmowej" klimie zapomnij, to mit - nie ma nic za darmo,
szczególnie w budowlance. Jak chcesz mieć klimę, to sobie do wybranych
pomieszczeń ją zamontuj. Albo kilka splitów albo jeden multisplit.


- Myślę nad rezygnacją z balkonu ze względu na oszczędności związane z budową
i ewentualne straty ciepła. Poza tym jakoś nie bardzo widzę sens posiadania
balkonu w małym domku jednorodzinnym (no chyba żeby dzieciaki palić gdzieś
miały :-) ). Może przesadzam?


        Kwestia gustu. Ja balkonu nie potrzebuję, natomiast nie obraziłbym się
na piwnicę. Jak chcę wyjść przed dom, to idę na taras - więcej
przestrzeni i od razu zieleń wokół. Nie palę, więc to zastosowanie
balkonu odpada. Jeśli masz ładny widok wokół, balkon może być fajny.
Jeśli w pokoju z balkonem planujesz urządzać imprezy, balkon się przyda.
Pranie suszę w domu, wygodniej i lepiej.


- W projekcie jest taras murowany ale mi chodzi po głowie taras z drewna. Może


        Taras drewniany jest OK, jeśli jest dobrze wykonany i z dobrego drewna.
Generalnie warto go jednak osadzić na betonowej, zbrojonej podstawie
(fundament lub płyta).





Temat: instalacja odgromowa
Nie wiem czy mogę coś zepsuć ,ale zamierzam  zrobić coś takiego.
Osądźcie to sami i proszę podpowiedzcie coś jak nie tak.

- zwody niskie (min odstęp od dachu 2cm) na dachu drewnianym pokrytym
  papą maksymalny bok "oczka" 20m.
- dwa przewody odprowadzające z taśmy stalowej cynkowanej wymiary
  min. szerokość 20mm grubość 3mm, podpórki co 1,5m
- uziemiające też z tej taśmy lub linki stalowej min. 7 żył 2,5mm2,
- uziom  otokowy też z  taśmy lub pręta d min. 6mm na głębok. 0,7m plus
  rura  zimnej wody wchodząca na zewnątrz budynku
- w domu zrobić połączenia wyrównawcze: do szyny uziemiającej przewód
   ochronny, instalacja odgromowa, wszelkie rury gazowe(tu nie jestem
   pewien) i ciepłownicze.

Pozdr. Paweł

| Witam.

| Muszę zrobić u znajomego instalację odgromową w domku jednorodzinnym.
| Czy macie może jakieś przykładowe projekty z tego? Albo czy w ogóle
| potrzebny jest do tego projekt ? Chodzi mi o jakieś wzorki do obliczeń i
| doboru uziemień zwodów, przewodów odprowadzających itp.

pelno... i raczej sie poradz jakiegos instalatora z doswiadczeniem, bo sa
spore szanse na klopoty...

moze to nie to samo, ale postanowilismy z kolegami uziemic szafe rack, bo
kopala... no to jak ja uziemilismy, to sie dopiero zaczelo :), zwis
modemow
co 1h, zwis switchy i hubow co czas jakis... nawet ups durnial i po padzie
zasilania czasami nie wstawal ...

poradzilismy sie speca... (koles obejrzal, pomierzyl, posmial sie i
podlaczyl sie do innego druta na budynku i zaczelo dzialac...)

okazalo sie ze jakas petle czy cos zesmy zrobili, bo do modemu byla
podpieta
antena zewnetrzna, ktora byla gdzies uziemiona i stad klopoty :)

a wracajac do ciebie, to szkoda by bylo komus krzywde zrobic... nawet
nieumyslnie :)

a co do projektu, to powinien byc zalaczony do dokumentacji projektowej
domku (u mojego ojca jest, sprawdzilem,). Powinien byc rozrysowany
przebieg
kabli na dachu, podlaczenia urzadzen typu wanna (noo... tez sie na
poczatku
zdziwilem), baterie (znaczy krany) i jeszcze inne dziwne rzeczy... i
oczywiscie miejsce sprowadzenia do ziemi. a do tego przy odbiorze budynku
(chyba) byl koles i sprawdzal megaomomierzem opor uziomu... (no bo i uziom
i
odgrom sie u mnie w jednym miejscu styka i do ziemi idzie), ale na bank
pewien nie jestem, bo elektryke robila ekpia i nie wiem na czym polegal
ten
odbior przez ?energetyke?) :)

pozdrawiam i powodzenia zycze

--
Tomek





Temat: Zaczynam na wiosnę – dużo pytań.


Na wiosnę startuje z budową domu. Wybraliśmy projekt W 7.12a z „Dobre
projekty”. Teraz załatwiam papiery i … już pojawiło mi się parę pytań:
- Ile miejsca trzeba przeznaczyć na przydomowa oczyszczalnie ścieków?
Potrzebuje tej informacji w celu zrobienia mapki zagospodarowania działki.


To najlepiej powie ci dostawca oczyszczalni.


Dodam, że na działce jest studnia ale jeśli będzie wykorzystana (a raczej nie
będzie bo podobno wysycha w lato) to tylko w celu podlewania ogródka lub mycia
samochodu.


Czy okresowo wyschnieta, czy nie - studnia jest studnia i odleglosci od
oczyszczalni sa dosc twardo okreslone. Najlepiej idz do dostawcy
oczyszczalni ze szkicem sytuacyjnym.


- Myślę nad rezygnacją z balkonu ze względu na oszczędności związane z budową
i ewentualne straty ciepła. Poza tym jakoś nie bardzo widzę sens posiadania
balkonu w małym domku jednorodzinnym (no chyba żeby dzieciaki palić gdzieś
miały :-) ). Może przesadzam?


Moze przesadzasz w aspekcie oszczednosci budowlanych. Na pewno ma to
wieksze znaczenie przy stratach ciepla. Za to z cala stanowczoscia
potwierdze twoje odczucia co do sensu uzytkowego takiego balkonu :)
Z kilkunastoletniego doswiadczenia wiem, ze latem i tak "mieszka sie" na
dworze, wiec balkon sie kurzy nieuzywany. Za to zima nie chce sie nawet
myslec o otwarciu okna balkonowego i balkon znow sie kurzy nieuzywany :)


- W projekcie jest taras murowany ale mi chodzi po głowie taras z drewna. Może


Moze i drogi i upierdliwy ale zdecydowanie sympatyczniejszy. Moze pojsc
na kompromis i zrobic taras betonowy z wykonczeniem drewnianym? :)


Wszelkie inne uwagi i rady mile widziane. Ja tu jeszcze wrócę i to nie raz :-)


Juz ktos powiedzial, ze na pewno wrocisz. I to nie raz. ;)
Powodzenia!





Temat: Pokój

W lipcu mam zamiar się przeprowadzić z bloku do domku jednorodzinnego, i mam pewien problem, nie wiem w jaki sposób urządzić własny pokój. Konkretnie chodzi mi o farbe, panele, sofe i inne tego typu pierdółki (jak mi się coś podoba to wychodzi na to że jest zbyt drogie , a w planie mam kupno średnioformatowego aparatu więć musze zaciskać pasa)


temat dla mnie.
wiem coś o tym, sama projektowałam swoj pokój w maju.
wiesz ... jak dla mnie, cąły dom mógłby zakykać się w kolorze wrzosowym z elementami zgnitej zieleni (podobnie, jak na moim avatarze).
taki też mam pokoj. problem był w tym,że 2 ściany mam spadziste, a wazną rzecza są ramku (megaważną), więc jedną ścianę poświęciłam w zupełności na zdjęcia. ojciec do tej pory mam uraz do wiercenia dziur w ścianie, ramek zawisło ok. 60, a to jeszcze nie wszystkie.

z racji spadzistych ścian trzeba było pomyśleć nad czyms, co uzupełniłoby pokoj, co dałoby mozliwosc zapełnienia go... lubię otwartą przestrzeń, ale co za duzo, to wiadomo.
mam dziadka stolarza, który zrobił drewniany segment wg mojego projektu: przechodzi przez połowe pokoju i stanowi odgrodzenie małej sypialny od biurka. Dodatkowo na 4 ścianie, prostej, jest zabudowa- szafa na całą długość, zakonczona wycięciem spadzistym. projekt mamy, za co ją ubóstwiam

ścianę chciałam bardzo pomalować w sytlu wiadomych znakow i kolorów The Music - ale ojciec stwierdził,że wyjdzie coś na kształt reklamy z Plusa - mazy,a nic, co związane z jego pracą, w domu znajdoweć się nie może.
Namowiłam malarza na pionowe, nieroznomiene paski: kolor jasno brzybrudzonego fioletu, szerokosci: 5,10,15 cm... im blizej drzwi tym bardziej zanikają.

gdzies zapodziałam zdjęcie. moze wkleję poźniej[/img




Temat: Cena instalacji elektrycznej
Witam,
wiem że temat sie powtarza ale chciałbym przytoczyć kilka przykładów i zobaczyć za ile koledzy zrobiliby takie instalacje.

I wariant:
domek jednorodzinny wykonany z suporeksu wszędzie będzie suchy tynk a sufit podwieszany my wykonujemy projekt instalacji, wyprowadzenia, puszki i biały montaż, materiały na koszt inwestora ale my kupujemy.
gniazd 1-fazowych: 24
gniazd 3-fazowych: 2
gniazd komputerowych:3
gniazd tel.: 1
gniazd tv: 3
punktów świetlnych: 23 (czy jest jakaś różnica w cenie gdy używa się łączników schodowych i krzyżowych?)
Rozdzielnia: 1xFR, 2xRCD3faz, 10xEs
Doprowadzenie przewodu zasilającego do licznika na ścianę budynku oraz wbicie uziemienia 7x1,5m
Ogólnie inwestor nie dotyka się do instalacji na koniec robimy pomiary i załatwiamy sprawy z ZE.
Jak koledzy wycenili by taką instalację.

II wariant
domek drewniany a wiec wszystko w peszlu, sytuacja tak jak poprzednio inwestor nie dotyka się do instalacji z tym że zasilanie ok 30m od domu(takze trzeba kopać) w ziemi razem(oczywiscie w odstępach) prowadzimy zasilanie bramy i przewód sygnałowy, uziemienie wyprowadzone z ławy fundamentowej, dodatkowo robimy jeden obwód awaryjny z agregatu i podłaczenie pompy w studni
gniazd 1-fazowych: 21
gniazd 3-fazowych: 1
gniazd tv: 4
punktów świetlnych: 20
Rozdzielnia: 1xFR, 1xRCD3faz, 12xEs
W przyszłości montujemy odgromówke ale to moze oddzielnie(dach drewniany a z 4 stron wyprowadzenia uziomu). Jak wyceniać to ze inwestor w trakcie się rozmyśla np ze schody bedą gdzie indziej i trzeba przerabiać instalację?

III wariant

blaszany garaż ok 2m od rozdzielni w środku 2 gniazdka i 2 swietlówki + halogen na zewnątrz, wstawiamy małą rozdzielenkę i 2 Esy.

III wariant

blok wymiana 2 gniazdek i 2 kinkietów

VI wariant

awaria wybija Esa okazuje sie, iż przepaliły sie tylko przewody w gniazdku lub jest zwarcie naprawa ok 30min
Powyższe przykłady i odpowiedzi kolegów mogłyby posłużyć za wzór dla nowych elektryków
jak i inwestorów odwiedzajacych te forum. Sam osobiście instalacje wykonuję dopiero od
roku i chciałbym wiedzieć czy np nie zaniżam cen bo to byłoby niezdrowe
Pozdrawiam.



Temat: czy moge tutaj? (troche dlugie)
Witaj Fater


fajne masz nazwisko .........


tez je lubie :-) od ladnych paru lat


To moze mi poradzisz ....


w zwiazku z nazwiskiem czy moim zawodem ? :-)


1)Wlasnie przymierzam sie do tynkowania na zewnątrz i chodzi mi po glowie
 taki pomysl zeby wokol okien i w rogach domu zostawic (zaznaczyc) takie
pasy
o innej wysokosci tynku.Bardzo popularne w Austrii.
Bryla domu jest prosta, dach dwuspadowy 45 stopni.
Dachowka czerwona (naturalna) dom ma być bialy a pasy jasno-bezowe.
Co o tym myslisz ?


Pierwsza rzecz to prawdopodobnie masz projekt domu wykonany przez kogos i
zatwierdzony przez odpowiedni urzad w zwiazku z tym zmiany w elewacji bez
uzgodnienia z projektantem naruszeniem praw autorskich :-). Wiem ze to brzmi
smiesznie ale i nam czasami nie latwo z tym zyc. W kazdym razie wypadaloby
najpierw uzgodnic to z nim. Nie znam /no moze oprocz jednego/ architekta,
ktory mialby cos przeciwko pomocy inwestorowi w dopasowaniu wygladu do jego
potrzeb /w koncu to twoj dom :-) /. Jezeli zmiany beda istotne to on tez
naniesie je na projekt jako zmiany autorskie co uchroni cie przed
ewentualnymi klopotami z urzedem. Ot to tyle formalnosci.
    A tak swobodniej to musialbym chciaz jakies zdjecie zobaczyc tej bryly.
Zaznaczanie obramowan okien i naraznikow domu bylo swojego czsu dosc
popularne i czesto daje naprawde rewelacyjne efekty. Sam czesto stosuje
obramowania okien co pozwala uzyskac efekt optycznie wiekszych otworow i
czesto rozbicie monotonii elewacji. Trzeba tylko umiejetnie dobrac
szerokosci obramowan do calej bryly i otworow. Jezeli chodzi o wyciagniecie
naroznikow to jest to element typowo polskich przypor stosowanych juz od
szasow budownictwa drewnianego /czesto bradzo bogato zdobiony element/. W
murowanej tradycji stosowano wystajace przypory /patrz kamieniczki w
Kazimierzu Dolnym/. Mozna zastosowac malowanie naroznikow ale mysle ze
ciekawszym rozwiazaniem byloby oblozenie ich jakims szlachetniejszym
materialem /moze piaskowiec lub cegla klinkierowa/ i nadanie im charakteru
boniowania /cos co udaje duze bloki kamienne fazowane na brzegach/. No to
sie chyba rozpisalem. Pracujac 1,5 w biurze projektowym na poludniu Francji
zakochalem sie natomiast w okiennicach. Nie wiem jaki charakter chcesz nadac
swojemu domowi, ale pomysl troche o tego typu rozwiazaniach /okiennice moga
przy okazji byc dobrym elementem zabezpieczenia antywlamaniowego/.


ps.
dostosowac sie do otoczenia nie mam jak bo obok mnie stoi dom z klinkieru
w
stylu jakby holenderskim
( o ile takie jest , w kazdym razie takie domy są popukarne w Holandii), a
z
drugiej strony stary polski (komunistyczny) "kwadrat. "


He he
typowe dla naszej zabudowy dzielnic domkow jednorodzinnych. Indywidualne
popisy architektow poparte potrzebami inwestorow. Coz "...taka to juz chyba
nasza rodzinna tradycja..." ze zacytuje fragment filmu. Nie ocenia tylko
stwierdzam.


2)Jak powinno wg. Ciebie wygladać rozplanowanie zieleni wokol domu.
Nie mam na mysli konkretnych odmian roslin tylko ich bryly i wysokosc.

np. Czy sadzic wysokie drzewo kolo domu albo tylko jakies niskie krzaczki?


No na ten temat to juz naprawde bez wizji lokalnej az strach odpowiadac. Z
moich doswiadczen wynika ze najlepiej wposcic do ogrodu zone :-) i poczekac
na efekt.
Naprawde nie ma takich zasad ogolnych jak czy wysokie blizej domu czy dalej
czy z produ czy z tylu. Przykro mi. Ale z drugiej strony jak by byly to poco
projektanci zieleni :-) ?
Wszystko tak naprawde zalezy od wielu czynnikow i tylko twoja wizja oraz
doswiadczenie projektanta oraz warunki dzialki moga to rozwiazac /a zona
zalatwia to raz dwa :-) /


Moze znasz jakies linki ,ciekawe strony w Inecie.
Ten temat chyba jeszcze nie byl na grupie ...... :-)


Ach z tymi likami to jest bardzo cienko bo ja raczej szukam stron
poswieconych sprawom technicznym oraz wydazeniom projektowym dotyczacym
architektury.
Zajzyj jednak do kilku czasopism np "Dom i ogrod" Muratora /jaki by nie byl
moj stosunek do warstwy technicznej tych wydawnict to obrazki sa tam czesto
swietne/. Poza tym powazniejsze firmy zajmujace sie ogrodami zatrudniaja
projektantow zieleni, ktorzy czasto w ramach porady przy zakupie roslin sa w
stanie wiele pomoc /ewentualnie mozna zamowic u nich wykonanie calego
ogrodu/.

pozdrawiam
Jurek Hungendorfer





Temat: [Pasikurowice k/Wrocławia] Osiedle domków jednorodzinnych
Wizualizacje: http://www.nieruchomosci.tvk.pl/.tpl/wi ... php?id=826

Nowopowstające osiedle domów jednorodzinnych, wolnostojących, dwulokalowych, które powstanie w północnych okolicach Wrocławia w sąsiedztwie pól, łąk, lasów, stawów i pola golfowego oraz niskiej zabudowy jednorodzinnej. Osiedle położone zaledwie 15 km od Centrum Wrocławia, zaledwie 20 minut samochodem. W przyszłości w dogodnej odległości dla mieszkańców osiedla powstanie droga dojazdowa do powstającej obwodnicy autostradowej i śródmiejskiej co umożliwi szybki dojazd do Centrum Wrocławia oraz do innych dzielnic Dolnego Śląska, a także do autostrady A4 i A8. proponujemy 6 domów na kameralnym - zamkniętym osiedlu.
Termin realizacji inwestycji: sierpień 2009r. Domy zostaną oddane w stanie deweloperskim wraz z zagospodarowaną działką.

Opis techniczny:
1. Fundamenty: ławy żelbetowe, ściany fundamentowe murowane z bloczków betonowych.
2. Ściany konstrukcyjne: zewnętrzne – POROTHERM 25;wewnętrzne – POROTHERM 25;
3. Stropy: strop monolityczny lany ZBROJONY;
4. Dach: czterospadowy o konstrukcji drewnianej krokwiowej. Pokrycie dachu – dachówka betonowa lub ceramiczna.Wyjście na dach - wyłaz dachowy zimny. Rynny i rury spustowe PCV.
5. Kominy: spalinowe i wentylacje systemowe, wentylacyjne murowane z ceramiki.
6. Elewacja: tynk zewnętrzny – mineralny kolorowy; parapety zewnętrzne - podokienniki ceramiczne w kolorze dachówki.
7. Ściany działowe – POROTHERM 12
8. Tynki wewnętrzne: tynk gipsowy nakładany mechanicznie.
9. Podłoża i posadzki:
- na gruncie: podsypka piaskowa zagęszczona, podkład betonowy, izolacja przeciwwilgociowa, izolacja termiczna – styropian, warstwa dociskowa – wylewka cementowa;
- na stropie: izolacja przeciwwilgociowa, izolacja termiczna – styropian, warstwa dociskowa;
- przewidywana grubość warstw podłogowych 2 cm – do własnego wykończenia
10. Schody wewnętrzne: żelbetowe – stan surowy.
11. Stolarka drzwiowa: drzwi wejściowe do budynku - wzmocnione; drzwi wejściowe lokalu - wzmocnione; drzwi łączące pomieszczenie gospodarcze z ogrodem – wzmocnione.
12. Stolarka okienna: PCV – okna 5-cio komorowe z okleiną;
Roleta nasadkowa podtynkowa – bez płaszcza i prowadnic - tylko na parterze budynku.
13. Balkon, taras:
Balkon – płyta żelbetowa. Taras – wylewka betonowa – stan surowy.
14. Instalacje centralnego ogrzewania: CO ekogroszek: parter – grzejniki, piętro - grzejniki. Kotłownia: kocioł ze stojącym zasobnikiem 100 l.
15. Instalacje wodno-kanalizacyjna: rury wodne miedziane w otulinie, rury kanalizacyjne z PCV. Instalacja do montażu armatury łazienkowej podtynkowa (stelaż).
16. Instalacje elektryczne wewnętrzne:
→ Instalacja domofonowa – kompletna (słuchawka na parterze i na piętrze)
→ Instalacja telewizyjna – gniazda i włączniki wg projektu (z osprzętem)
→ Instalacja telefoniczna – gniazda wg projektu (z osprzętem)
→ Instalacja do podłączenia systemu alarmowego – okablowanie wg projektu
→ Instalacja elektryczna bez gniazd i włączników;
17. Instalacje zewnętrzne: zawór wodny czerpalny od strony ogrodu, oświetlenie zewnętrzne od strony wejścia, gniazdo wtykowe od strony ogrodu.
18. Zagospodarowanie działki przynależnej: ogrodzenie domu – cała nieruchomość ogrodzona siatką metalową. Jedna brama centralna z wjazdem na teren całej nieruchomości. Chodnik do wejścia frontowego– kostka betonowa. Podjazd do wiaty garażowej – kostka betonowa.

Zagospodarowanie terenu osiedla:
→ Droga dojazdowa między domami z kostki betonowej.
→ Pozostałe miejsca – zieleń.
Media:
→ Przyłącze wodne zasilane z wodociągu wiejskiego
→ Przyłącze elektryczne (12kW) z sieci z ZE rejon Oleśnica – licznik w granicy działki
→ Przyłącze kanalizacyjne do budynku z odprowadzeniem ścieków do szamba. Instalacja kompletna.

Każdy lokal mieszkalny posiada zaprojektowane indywidualne opomiarowanie mediów: CO, woda, energia elektryczna.

Polecamy! Naprawdę bardzo atrakcyjna oferta. Dom w cenie mieszkania!

Kontakt:
Katarzyna Sobolewska, tel. 500 156 012.
Marta Tkaczyk, tel. 500 156 011.

http://www.nieruchomosci.tvk.pl/.tpl/wi ... php?id=826



Temat: Płyta wiórowa bez kleju - poszukuję
Na wstępie:
Przyznaję post pisany był szybko ze względu na brak czasu i raczej miał na celu szybką ripostę co do zatrzymywania powietrza i z takim zamysłem go pisałem, co faktycznie spowodowało błąd w postaci paronieprzepuszczalne -> paroprzepuszczalne. Natomiast mówiąc o paroprzepuszczalności zastosowałem może chybiony skrót myślowy mówiąc o wodzie zamiast pary wodnej. I tu ma Pan słuszną i niezawisłą.
Zacznijmy od domysłów na temat kompleksów. Na prawdę śmieszne i dziecinne zachowanie z Pana strony i więcej komentować nie zamierzam tych słów.

Po drugie nie maiłem zamiaru zbijać tej rozmowy na ten tor. W odpowiedzi na Pański post odpowiem linkami.
http://www.isover.pl/prod...rent=77&level=4
Czytamy:
Opór dyfuzyjny: Sd 600 [m2 x godz x Hpa/g]
Przepuszczalność pary wodnej:
0,60 g/(m2 x 24h)
Odporność na rozdzieranie przez gwóźdź:
- wzdłuż: 45 N
- w poprzek: 50 N
Odporność na UV = 10 lat
Max. temperatura użytkowa:

Folia wiatroizolacyjna Wiatrostop - http://www.mgid.com.pl/of.../wiatrostop.htm

I komentować linków powyżej nie zamierzam każdy widzi.

Tak ma Pan rację że to ja zacząłęm podawać cyferki, ale może nie zuważył Pan subtelnej różnicy w jakości podania wyżej wymienionych cyferek. Jeśli już zdecyduje sie Pan takowe podawać niech Pan będzie łaskaw opisać conieco te dane w sposób zrozumiały dla ludzi nie mających zbytniego pojęcia, a chcących po prostu wybudować sobie wymażony dom.

Dalej czytając Pana post czytam i nie wierzę:

Pragnę Pana zapewnić, że mimo iż skonsultowałem już grubo ponad 1600 projektów budowlanych i odwiedziłem tyleż zrealizowanych budów (od domów jednorodzinnych po kolosy 122 tys. m3 kubatury), to ani razu nie spotkałem bez błędów! Ba, nie znalazłem mniej niż kilkanaście na każdym obiekcie! O czym to świadczy? Ano o niezwykłej Pana głupocie jedynie!
W jaki sposób ilość skonsultowanych projektów ma się do mojej "głupoty", a w dodatku powiem, że podziwiam Pana kunszt w uprawianiu populizmu.

Jakby raczył Pan prześledzić moje wcześniejsze wypowiedzi dotyczące radośnej twórczości przy samodzielnym budowaniu domów nie pisałby Pan, że ja nie próbuję z tym walczyć. I pragnę zauważyć, że nigdy nie napisałem i nie mam zamiaru napisać iż doradztwo nie jest potrzebne. Zatem jeśli ma Pan zamiar pisać takie głupoty na temat mojej osoby lub kogokolwiek innego proszę Pana uprzejmie, aby poświęcił Pan chwilę czasu i to sprawdził. Rozumiem, że w momencie gdy napisałem, że niejedna osoba może udzielić informacji za darmo (informacji za które każe Pan sobie płacić) zagroziłem Panu bardzo i pragnie Pan jakoś zbić mnie z toru, jak również podważyć te słowa. Nawet nie mam o to żalu, gdyż każdy chce z czegoś utrzymać rodzinę. Zatem powtórzę ROZUMIEM Pana postępowanie.

Z chęcią co do Pańskiej pracy zobaczyłbym jak wbija Pan gwoździe w deskę lecz raczej nie zabrało by mi to tchu i wybaczy Pan, ale na kolana bym raczej nie padł i nie uprawiał czołobitności. Proszę wybaczyć to stwierdzenie lecz nie mogłem się oprzeć.

A co do pisani bdzur to zainteresowani forumowicze z pewnością odszukają Pana niezwykle celne spostrzeżenia na tym Forum na temat domów drewnianych i ich mieszkańców.

Pragnę w tym miejscu również przeprosić autora tego wątku, że w tym momencie skręcił on w odpowiedniej drogi na koszt potyczek między mną i Panem Zembrowskim. Pragnę zapewnić iż ze swojej strony postaram się powstrzymać od dalszych rozmów nie dotyczących istoty tego wątku.

Pozdrawiam[/quote]



Temat: Rak daje przerzuty..
Witam,
Od razu przyznaję się, że niedługo będę mgr inż. budownictwa.
Więc będziecie mogli napisać, że wypisuję na Waszym - architektonicznym forum - TRWOGI itp itd.
Piszecie o kulturze i klasie zawodowej, a jak na razie nie doszukałem się użytkownika, który się tymi cechami wykazał. Tylko krzyczycie i oskarżacie.

Inicjatywa ta jest dość daleko idącym naruszeniem obowiązków inż. a co za tym idzie pozwala architektom na dużo więcej niż teraz mogą.

Musimy zacząć od tego, że młodzi architekci kończący studia na Politechnice Krakowskiej za dwa lata będą wychodzić z tytułem mgr arch. - bez inż.
Pada pytanie czy ci architekci po zrobieniu 4 lat praktyk nauczą się w stopniu pozwalającym na zrozumienie i przekazanie wiedzy dalej innym, co to jest zwichrzenie, wyboczenie, skurcz, pełzanie, straty reologiczne itp. czego konstruktorzy uczą się na co dzień i zostaje im to wyłożone dość dokładnie i teoretycznie na wykładach?? A wszsytkie te zjawiska przecież wykorzystujemy w projektowaniu byle hali, płyty żelbetowej itp itd...

Druga sprawa - projektowanie domków jednorodzinnych - Czy po zaprojektowaniu 10 domków architekt nauczy się i będzie umiał wyjaśnić statykę płyty, skonstruować zbrojenie przy otworach, zazbroić słupy mimośrodowo dwukierunkowo ściskane??

W inicjatywie tej jest zapis, który pozwala architektom rozwiązywać konstrukcję typową i o nieskomplikowanej statyce. Co to jest konstrukcja typowa? Czy schemat belki wolnopodpartej, 40-metrowej, sprężonej jest nieskomplikowaną statyką, ktoś umie to rozwiązać? Po ilu latach praktyk się tego architekci nauczą jak nikt tej wiedzy w biurze im nie przekaże? Kto z Was się pod tym podpisze?

Jak bardzo konstrukcja podrożeje jak będziecie rozpatrywać ją jako wyznaczalną?

Tak zgadzam się z TUPTEK'em, że konstruktorzy nie powinni mieć uprawnień architektonicznych, ale czy architekt będzie się kalał projektowaniem garażu??

Chciałbym zaznaczyć, że w obecnym czasie architekt do procesu projektowego jest niezbędny ponieważ konstruktor nie ma prawa sporządzać planu zagospodarowania terenu.

Jeżeli chodzi o ambitnych studentów architektury, którzy mają ITN i uczą się wszystkiego z danej dziedziny.
To niech skończą TEŻ studia budownictwa na lądówce. Uprawnienia konstrukcyjne nie są podzielone na kategorie tylko obejmują projektowanie. Co się stanie jak wspomniane w tej dyskusji konstrukcje drewniane przestaną przynosić dochody? Przerzucimy się na żelbet i stal bez podstaw??

Senmil skoro w inicjatywie napisane jest, że będziemy się zajmować fundamentami i układami o niewyznaczalnej statyce to usługi nasze bardzo pójdą w górę. A jak konstruktorzy nie będą mieli pracy to nie będzie tanich fundamentów.

Wydaję mi się, że ta inicjatywa ma na celu zacieśnić współpracę między architektem a konstruktorem. Architekt stanie się kimś na wzór koordynatora projektu i będzie musiał zatrudnić konstruktorów bo sam nie będzie umiał, nie będzie miał czasu się tym zająć.

Z drugiej strony jest możliwość taka, że architekt chcąc się dorobić zapomni o konstruktorze, a wtedy albo się uda albo nie?

Innym rozwiązaniem jest zmienić program studiów. Ale czy 5 lat architektury i 5 lat Lądówki da się opanować w 5-7 lat?? i kto będzie tyle studiował??
Wtedy dopiero będzie selekcja i architektami-konstruktorami będą naprawdę wybitni ludzie.

Inicjatywa z tego co mi się obiło o uszy ma być wstępem do zlikwidowania Izby Architektów. Nie będzie ubezpieczenia, a architekci sami będą się musieli bronić - Ale to mogą być plotki...



Temat: Projekt Rebeca z pracowni horyzont


"Igor Kotlicki"

| Twoj wybor. Koszt m2 garazu jest taki sam jak m2 kazdej innej czesci
| domu. Bo garaz tez potrzebuje fundamentow, pokrycia dachu itp, bo w
| garazu tez masz podlogi, sciany, instalacje elektryczna, no i wrota
| garazowe.

Ale możesz sobie spokojnie odpuścić jakieś fikuśne wykończenie wnętrza (na
podłogę najtańsze płytki), okno wstawić też można byle jakie, instalacji
grzewczej nie puszczasz w ogóle, za to garaż w przypadku domku


Hmmm ... i tak i nie. Na najtanszych plytkach na mokrej podlodze (a
wierz mi, ze zima w garazu jest mokra i jest masa blota) to ciezko sie
jezdzi, zwlaszcza hamuje.
Jesli nad garazem ma sypialnie, to troche ogrzewac musi, a jak chce cos
grzebac przy ucie to wrecz obowiazkowo.
W garazu powinno byc ogrzewania, chocby po to, zeby nie  bylo wilgoci.
Oswietlenie jakies musi byc ... itd


jednorodzinnego pełni rolę przechowalni takich rzeczy jak: kosiarka do
trawy, narzędzia (grabie, łopata), można tam wstawić rowery, motocykl,
cokolwiek, co pod wiatą drewnianą jak postoi tydzień to będzie sukces...


Bez przesady. Nie mowie, zeby pod wiata trzymac lekkie i drogie rzeczy
(kosiarka, rowery),  ale motocykl, czy tez grabie i szpadle ...
(byle nie Fiskarsa :o)


Dlatego ja osobiście nie wyobrażam sobie domku jednorodzinnego bez garażu,
nawet jednostanowiskowego.


Ja tez, ale ja czesto w garazu rozwijam sie intelektualnie np
naprawiajac auto ;o)


| Jesli m2 budowy domu bedzie Cie kosztowal np 3000zl, a garaz ma np 40m2
| to oznacza, ze koszt tego garazu to 120 000zl. Stac Cie ? Buduj garaz.
| Jesli nie masz zamiaru wykonywac napraw itp fiku-miku, oraz masz miejsce
| na dzialce to za wiate drewnian, z zabdowanymi scianami zaplacsz circa
| 2000zl.

Tak i pozwiedzanie takiej wiaty przez osobę postronną polega na mocniejszym
przywaleniu siekierą w ścianę... A co do kosztów - porównaj sobie koszt
projektów, które obejmują dokładnie taki sam dom w wersji z garażem i w
wersji bez garażu.
Pierwszy z brzegu:
http://www.archigraph.pl/projekt/rimini.html - bez garażu 285520 szacunkowo
za stan pod klucz
http://www.archigraph.pl/projekt/nicosia.html - z garażem 1-stanowiskowym -
299340 pod klucz
http://www.archigraph.pl/projekt/gavardo.html - z garażem 2-stanowiskowym -
337887 pod klucz

To masz 50 tysięcy (a nie 120) różnicy za dom z garażem 2-stanowiskowym.


Zbudowales te projekty ? Jesli nie to wrocimy do dyskusji jak juz je
zbudujesz za te pieniadze :o)
Pytanie jest takie: czy budowac w bryle budynku garaz 35m2, czy zamiast
tego garazu dwie dodatkowe sypialnie.


| Funcjonalnie to przewaga garazu nad wiata jest taka, ze jak na dworze
| jest -10C, to w samochodzie, ktory stoi w garazu jest no ... +5C (chyba,
| ze grzejesz garaz, a to juz jest kilkaset zloty miesiecznie wiecej).
| Te -10C to w Polsce wcale nie jest tak czesto.

powyżej.


To nie musi byc garaz, moze byc spore pomieszczenie gopodarczy, np
kotlownia.

Nie mniej ja mam garaz, garaz ma 25m2 i nad nim jest taki sam strych.

BR
Igus'





Temat: Zaczynam na wiosnę – dużo pytań.

[...]


- W projekcie mam wentylację grawitacyjną ale ja dużo dobrego przeczytałem
(m.in. na tej grupie) o wentylacji mechanicznej z GWC. Taką chcę zrobić –
głównie ze względu na komfort (darmowa klima, lepsze powietrze). W archiwum


Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem - OK! GWC tez bardzo dobrze,
tylko nie licz na darmowa klime! Porzadnie ocieplij dom, a wentylacja
z rekuperatorem nawet bez GWC pozwoli utrzymac nizsza temperature niz
z wentylacja grawitacyjna i pootwieranymi na osciez wszystkimi
oknami :-) Na klime to sie nie nadaje ze wzgledu na male przekroje
kanalow - zeby rzeczywiscie to dzialalo jak normalna klima, przekroje
musialyby byc ze 3-4 x wieksze :)


grupy przeczytałem, że kominek może być pewnym problemem (tzn. musi mieć
grawitacyjną) . Da się to pogodzić?


Pewnie. Nie zapomnij pociagnac do kominka rury z zewnatrz. Najlepiej
kupic wklad, ktory ma bezposrednie krocce przylaczeniowe do takiej
rury. Wtedy caly kominek jest wzglednie szczelny, ciagnie sobie
powietrze z zewnatrz i nie przeszkadza wentylacji mechanicznej!


Jaki może być orientacyjny koszt wentylacji mech. dla takiego domu?


Jak robisz sam - 5-10k pln (w zaleznosci od wielkosci domu). Jak
zlecasz firmie - 15-50k pln :) Przy ekstremalnie nieudanym projekcie
(w ktorym sa np trzy kominy), po rezygnacji z kominow moze wyjsc, ze
wentylacje mechaniczna masz za darmo ;-)


- Myślę nad rezygnacją z balkonu ze względu na oszczędności związane z budową
i ewentualne straty ciepła. Poza tym jakoś nie bardzo widzę sens posiadania
balkonu w małym domku jednorodzinnym (no chyba żeby dzieciaki palić gdzieś
miały :-) ). Może przesadzam?


Moj sasiad ma dach kopertowy i zrobil na nim trzy balkony!! No coz..
Ja nie mam zadnego.


- W projekcie jest taras murowany ale mi chodzi po głowie taras z drewna. Może


Bardzo dobry. Z tarasem betonowym i plytkami bedziesz mial wiecznie
problemy (woda / mroz / odpadanie). Ja tez zrezygnowalem z tarasu
betonowego - mialem miec go polaczony z wiencem. Ale to tez mostek (i
to bardzo duzy) cieplny :-) Jezeli juz bys robil betonowy to
samonosny, oparty na lawach, koniecznie polaczonych z lawami
"domowymi" - trzebaby je razem wylac :) Inaczej z czasem moze odjechac
od domu o jakies milimetry czy centymetry ;) O estetyce nie bede sie
wypowiadal bo kazdy lubi co woli. Ja po obejrzeniu kilku tarasow
drewnianych z drewna egzotycznego - zakochalem sie w nich ;-) Poza
estetyka - drewno jest naturalnie "cieple", w zime az tak nie ziabi, a
w lato nie parzy. Ja mam zamiar miec taras na rowno z poziomem podlogi
w domu + okno tarasowe z mozliwie jak najnizszym progiem, wiec w lato
taras bedzie niejako przedluzeniem pokoju (jest zadaszony :)


Wszelkie inne uwagi i rady mile widziane. Ja tu jeszcze wrócę i to nie raz :-)


Nie watpie :D
pozdr.





Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Chojnów Plan inwestycji na lata 2007-2012

- budowa nowych ulic;
- modernizacja ciągów pieszych i nawierzchni ulic;
- budowa i renowacja oświetlenia ulicznego;
- remont elewacji Muzeum Regionalnego;
- budowa infrastruktury technicznej koniecznej do funkcjonowania zakładów w ramach specjalnej strefy ekonomicznej;
- budowa nowoczesnego basenu kąpielowego;
- dalsza modernizacja stadionu miejskiego KS Chojnowianka;
- budowa i modernizacja bazy dydaktyczno-sportowej przy Gimnazjum nr 2;
- modernizacja bazy dydaktycznej w placówkach oświatowych;
- modernizacja bazy Miejskiego Domu Kultury;
- rewitalizacja parku Śródmiejskiego i parku Piastowskiego;
- rewitalizacja otoczenia Rynku;

Aktualnie w mieście realizuje się następujące inwestycje:

Modernizacja kaplicy na Cmentarzu Komunalnym - trwają procedury przetargowe

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rewitalizacji Rynku w Chojnowie.
Wykonawcą robót będzie: Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu PRZESTRZEŃ z Warszawy - za cenę 141.520 zł.

Adaptacja Domu Szrama (Domu Chemika) na Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji - trwają procedury przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej

Prowadzone są prace przy organizacji terenu rekreacyjno-sportowego przy Miejskim Domu Kultury. Obecnie budowane jest ogrodzenie kompleksu - montowane są słupki i cokół - oraz trwają prace przy wyrównywaniu nawierzchni wraz z uzupełnieniem ziemi humusowej pod boisko treningowe na placu zielonym


Budowa ulicy Łużyckiej - trwają procedury przetargowe (VII-IX.2007)

Trwają prace przy budowie ulicy Tuwima i Broniewskiego. Zakończono już budowę sieci kanalizacyjnej, wkrótce ulice i chodniki pokryte zostaną nową nawierzchnią.
Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe HEMIZ Sp. z o.o. z Prochowic.


Na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie trwają prace przy budowie sieci kanalizacyjnej i wymianie sieci wodociągowej. Wykonawca prowadzi obecnie roboty przy montażu rurociągu z rur PE.


Remont nawierzchni chodników przy ul. Kilińskiego
Wzdłuż Parku Piastowskiego i dalej - na odcinku od ul. Wolności do Wojska Polskiego - wymieniana jest nawierzchnia chodnika. Stare płytki betonowe wymieniane są na kostkę polbrukową.


Wymiana starych opraw oświetlenia ulicznego na nowe energooszczędne lampy sodowe - jest to kontynuacja rozpoczętych w poprzednich latach prac związanych z oszczędną gospodarką energetyczną

Budowa trybun ziemnych na stadionie sportowym w Chojnowie
Wykonawcą robót będzie: PCG-CEBULA, GRATKOWSKI Spółka Jawna z Chojnowa za cenę 449.936 zł.

Zaawansowane są prace projektowe uzbrojenia terenów w rejonie ulic Asnyka, Południowej i Złotoryjskiej w sieć wodociągową, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Projekt zakłada dwa etapy wykonania uzbrojenia - w pierwszym poprowadzona zostanie sieć w rejon budynków zamieszkałych, w drugim - uzbrojenie terenów przewidzianych pod budownictwo jednorodzinne.

Inwestycje zrealizowane w IV i V kadencji:

Wymiana stolarki okiennej (z drewnianej na PCV) w Gimnazjum Nr 1 (VIII.2007)
Remont pokrycia dachów budynków A i B w SP Nr 4 (VIII.2007)
Remont budynku kasy biletowej przy stadionie (V-VI.2007)
Wymiana nawierzchni jezdni i chodników ul. Żeromskiego (VII.2007)
Przebudowa dojścia do budynku Przychodni Rejonowej przy ul. Szpitalnej z zamontowaniem platformy dla osób niepełnosprawnych (V.2007)
Boisko wielofunkcyjne z oświetleniem i odwodnieniem przy ul. Małachowskiego - na terenie stadionu
Wybudowano dojazd i parking przy Przychodni Rejonowej
Budowa oświetlenia ulicznego na ulicach Tuwima, Broniewskiego, Matejki, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Konopnickiej
Remont kładki dla pieszych nad rzeką Skorą pomiędzy ulicami Grodzką i Paderewskiego
Budowa budynku wielorodzinnego o charakterze socjalnym przy ul. Złotoryjskiej 13 A
Wymiana nawierzchni chodnika łączącego ulicę Piotra Skargi z Chmielną
Remont nawierzchni chodnika na rogu ulic Reja - Szpitalna
Budowę oświetlenia oraz drogi w ulicy Kazimierza Wielkiego
Budowa ulicy Spacerowej
Zakup samochodu do bezpyłowego wywozu nieczystości stałych (śmieciarka)
Asfaltowanie ciągu pieszo-jezdnego pomiędzy ulicami Łokietka i Gen. Maczka
Asfaltowanie jezdni w ulicy Spacerowej pomiędzy aleją parkową a Pl. Zamkowym
Remont nawierzchni chodników przy ul. Kilińskiego i Poźniaków
Remont elewacji budynków północnej strony Rynku
Kanalizacja ogólnospławna oraz sieć wodociągowa w ul. Żeromskiego
Adaptacja budynku administracji szkół przy pl. Zamkowym 2 na Centrum Edukacyjne (Miejska Biblioteka Publiczna)
Chodniki przy ul. B. Chrobrego oraz przy ul. Kilińskiego
Budowa ul. Samorządowej wraz z odwodnieniem
Boisko przy Gimnazjum nr 2
Remont szatni oraz renowacja nawierzchni boiska piłkarskiego na stadionie KS „Chojnowianka”

UM Chojnów
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alternate.pev.pl



  • Strona 1 z 2 • Znaleziono 50 wyników • 1, 2