Wyświetlono wiadomości wyszukane dla słów: projekty profilaktyczne w szkołach





Temat: Wypowiadam wojnę "szkolnym bandytom"
"Bardzo niepokojące jest drastyczne obniżenie wieku osób, które usiłują targnąć się na własne życie" - mówi Ewa Domagalska- Kurdziel, pedagog, dyrektor XXXIV LO w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie i członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. "Jeszcze do niedawna tak poważne kryzysy emocjonalne dotyczyły głównie 15-16-latków. Teraz problemy mają już 12-letnie dzieci" - dodaje.

Jak twierdzi Ewa Domagalska-Kurdziel, nauczyciele nie potrafią radzić sobie z tymi problemami. "Co więcej, wcale nie chcą zgłębiać tej wiedzy. Na początku tego roku nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu dla nauczycieli z całej Małopolski +Wiedza zmniejsza lęk - zdrowie psychiczne w szkole - profilaktyka zaburzeń+" - mówi dyrektorka. W jego ramach szkoła zaproponowała pomoc w przygotowaniu scenariuszy przykładowych lekcji, konsultacje z psychiatrami, psychologami czy pedagogami specjalnymi, pracującymi z młodzieżą z zaburzeniami psychicznymi. Wszystko gratis.

"Odzew był niewielki. Chęć skorzystania z naszej wiedzy zgłosiło zaledwie kilku nauczycieli. Nauczyciele nie chcą o tym rozmawiać, boją się samego słowa psychiatria" - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Domagalska-Kurdziel.



Temat: Przemoc i agresja
Drodzy uczestnicy Forum Dyskusyjnego, opowiedzcie jak funkcjonują w Waszych szkołach słynne "Trójki" podczas kontroli? Jakie podejmujecie działania przeciwdziałające przemocy?
W mojej szkole przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy", nie mamy wprawdzie przypadków drastycznej przemocy, niemniej jednak podejmujemy działąnia profilaktyczne: realizacja projektów szkolnych, szkolenia dla rodziców, nauczycieli i wiele innych [/url]





Temat: Czy chesz zostac trenerem! Bezplatne szkolenia dla I roku
Stowarzyszenie Epsilon oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zapraszają studentów pierwszego roku socjologii do udziału w warsztatach szkoleniowych programu
„SIEć ARIADNY”

Celem programu jest:
· Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych
· Kształtowanie podstawowych umiejętności trenerskich
· Stworzenie projektu nowatorskiego programu profilaktyki antynarkotykowej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, którego animatorami i trenerami będą uczestnicy programu „SIEć ARIADNY”

Udział w projekcie jest nieodpłatny!
Każdy z uczestników trwającego 15 godzin programu otrzyma certyfikat sygnowany przez Stowarzyszenie Epsilon oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Warsztaty będą realizowane przez psychologów i pedagogów Stowarzyszenia Epsilon dla
22 osobowych grup studentów w sekwencjach popołudniowych w tygodniu (3 popołudnia)
lub weekendowych (sobota-niedziela).
Zapraszamy do szerszego zaznajomienia się z projektem na stronie
www.centrum-edukacji.com
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie na adres

stempus@gmail.com

następujących danych:

Imię; Nazwisko; Telefon kontaktowy; E-mail. Proszę również o zaznaczenie preferencji odnośnie terminu (tydzień / weekend).
O zakwalifikowaniu do projektu decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń!
Zapisy do 30 listopada (czwartek) !!!




Temat: Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego ogłasza konkurs
Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony zdrowia.

Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873) oraz uchwały Rady Powiatu Zgorzeleckiego z dnia 25 sierpnia 2005 r. w sprawie programu współpracy Powiatu Zgorzeleckiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2006.

I. Przedmiot konkursu
Działania w zakresie profilaktyki oraz badań HCV.

II. Wysokość środków przeznaczonych na ten cel – 4.000zł (cztery tysiące zł)
Maksymalna kwota dotacji – 80% kosztów całego przedsięwzięcia.

III. Zasady realizacji zadania.
Zadanie powinno spełniać następujące priorytety:
1. Propagowanie wiedzy na temat HCV:
- ulotki,
- pogadanki w szkołach,
- artykuły w prasie lokalnej

2. Badania na nosicielstwo HCV dla wybranej grupy osób, których sytuacja materialna i społeczna utrudnia jego samodzielne sfinansowanie.

IV. Termin i miejsce realizacji zadania.
Zadanie powinno być zrealizowane w 2006 r. na terenie powiatu zgorzeleckiego.

V. Termin składania ofert.
30 dni od daty ogłoszenia konkursu.

VI. Kryteria oceny ofert.
1. Merytoryczna wartość projektu oraz wymierne korzyści dla mieszkańców powiatu.
2 Koszty projektu oraz planowany udział własny.
3. Przygotowanie i możliwości organizacji do realizacji projektu.
4. Wyniki dotychczasowej współpracy z jst. – terminowość, rzetelność, referencje.

Bogdan Walczak
Wydział Spraw Obywatelskich i Społecznych / Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu



Temat: Egzamin zawodowy (Ochrona)
Witam wszystkich lesników

Szanowy prof. z mojej szkoły kazał nam ułożyć zadanie egzaminacyjne z ochrony lasu dotyczące jesiennych poszukiwań szkodników So lub badania stanu szkodników glebowych.

W necie znalazłem, ze projekt realizacji prac powinien zawierać w swojej strukturze:
1. Założenia (dane do projektu realizacji prac, które odnaleźć należy w treści zadania
i ewentualnie w dokumentacji, która stanowi jej uzupełnienie).
2. Wykaz działań związanych z oceną zagrożeń drzewostanów występujących
w kompleksach leśnych.
3. Wykaz określonych prac związanych z prowadzeniem działań profilaktycznych
z zakresu zagospodarowania lasu i zapobiegania powstawaniu zagrożeń.
4. Opis sposobów realizacji prac z zakresu zagospodarowania lasu i zapobieganiu
powstawaniu zagrożeń.
5. Dobór środków chemicznych, sprzętu i urządzeń do zwalczania szkodników lasu.
6. Harmonogramy prac lub projekty działań związanych z użytkowaniem, odnawianiem,
pielęgnowaniem i ochroną lasu

Gdyby była to hodowla to nie miał bym problemu z zadankiem ale tutaj nie wiem jak sie za to zabrać.

Prosze o jakies podpowiedzi, sugestie, porady-musze z tym uporac sie do poniedziałku.

Darz Bór!



Temat: ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ
Zakończyła się siódma edycja ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy umysł” pod Honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki. W projekcie tym uczestniczyło aktywnie miasto Zgorzelec. Za główny cel, skierowanej do gimnazjalistów, kampanii obrano "budowanie tożsamości człowieka sukcesu" poprzez rozwijanie umiejętności wytyczania sobie celów prowadzących do zadowolenia z życia, rozwijanie umiejętności realizacji zadań pozwalających osiągnąć założone cele oraz cech dojrzałej osobowości pozwalającej na bycie otwartym na innych ludzi.

Dzięki materiałom edukacyjnym (ulotki profilaktyczno-edukacyjne) dostarczonym do szkół oraz zajęciom z uczniami kampania zakończyła się sukcesem, świadczy o tym, otrzymana przez Piotra Sosnę - absolwenta Gimnazjum Nr 1 w Zgorzelcu, nagroda oraz dyplom Fundacji „Trzeźwy Umysł" oraz Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych za projekt ulotki dotyczącej profilaktyki uzależnień. Wyróżnionemu pogratulował osobiście Pan Rafał Granicz Burmistrz Miasta Zgorzelec.



Temat: O służbie w policji
Na zaproszenie Szkolnego Doradcy Zawodowego przy Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu Andrzeja Kozaka, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu: asp. Cezary Kalis - specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Sekcji Prewencji oraz Magdalena Gotthardt - specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia, w ramach projektu przygotowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Otwarta Firma, wzięli udział w 2 godzinnym spotkaniu z uczniami klas trzecich.
W trakcie prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacją o funkcjonowaniu Policji jak również ze specyfiką zawodów przydanych do późniejszej służby w Policji. Ponadto szczegółowo omówione zostały wymagania formalne stawiane kandydatom do służby oraz proces rekrutacji do Policji, po to aby każdy z uczestników mógł zweryfikować wyobrażenia związane ze służbą i pracą w Policji. W spotkaniu wzięło udział ponad 80 gimnazjalistów, ich wychowawcy oraz zastępca dyrektora szkoły.
Drugim etapem projektu będą odwiedziny w tutejszej Komendzie kliku uczniów gimnazjum, w celu bezpośredniego zapoznania się z funkcjonowaniem Policji oraz poznaniem specyfiki zawodu policjanta.

Na podstawie: http://www.gazetaregionalna.pl



Temat: "Wega" MCKiS, LKS "Ciężkowianka"

LKS „Ciężkowianka”, „Wega” MCKiS

KLUBOWY KOMBAJN

Na początku kwietnia Ludowy Klub Sportowy „Ciężkowianka” we współpracy z klubem środowiskowym „Wega” MCKiS oraz Szkoła Podstawową nr 18 i Gimnazjum nr 11 rozpoczął realizację całorocznego zadania publicznego, związanego z organizacją przedsięwzięć uwzględniających profilaktykę uzależnień, zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży oraz promujących zdrowy styl życia pn. „Klubowy kombajn”. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z budżetu miasta Jaworzna w ramach konkursu ogłoszonego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem jest zapewnienie opieki, zabawy, rekreacji i edukacji prozdrowotnej przy szczególnym uwzględnieniu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych poprzez zorganizowanie warsztatów, wycieczek, zajęć sportowo-rekreacyjnych, konkursów i turniejów, olimpiad oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, z uwzględnieniem dorosłych członków społeczności lokalnej z terenu Jaworzna również z rodzin patologicznych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Projekt zainaugurował 2 kwietnia wyjazd do katowickiego kina „Helios” na film opowiadający o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, najwybitniejszego humanisty, intelektualisty, orędownika cywilizacji miłości i największego moralnego autorytetu XX wieku, honorowego obywatela miasta Jaworzna.

Wanda Ciołczyk
koordynator projektu




Temat: Wielki sukces MDK
(...)Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie dostał środki na realizację wszystkich 3 projektów zgłoszonych do konkursu:

1. „Lubin – miasto bezpieczne dla każdego”;
2. „Bezpieczni w sieci”
3. „Żyj bezpiecznie – podziwiaj świat”.

Programy obejmują liczne akcje wychowawcze i profilaktyczne połączone z warsztatami pracowni: ceramicznej, informatycznej oraz plastycznej. Działania te obejmą ponad 2 000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Lubina oraz szkół powiatu lubińskiego.

Program będzie trwał od 02.11.2007 do 31.12.2007 r.(...)

Myślę, że w listopadowym harmonogramie MDK pojawią się szczegóły działań...



Temat: Narada z Dyrektorami
28 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu odbyła się narada z Dyrektorami podległych jednostek oświatowych, w której uczestniczyli także przedstawiciele szpitala SP ZOZ w Zgorzelcu oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Podczas spotkania została przedstawiona oferta badań profilaktycznych dla dzieci ze szkół z terenu powiatu zgorzeleckiego. Ponadto poruszono problematykę dotyczącą agresji wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W związku z coraz częściej pojawiającym się tematem agresji podjęto inicjatywę zdiagnozowania problemu na terenie powiatu zgorzeleckiego poprzez przeprowadzenie ankiet wśród uczniów. Ważnym tematem spotkania były sprawy organizacyjne dotyczące bieżącego roku szkolnego, a co za tym idzie założenia do projektu budżetu na rok 2007 oraz realizacja planów finansowych do końca 2006 r.

Bogdan Walczak
Wydział Spraw Obywatelskich i Społecznych / Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu



Temat: Nidzica złapana w internecie
http://serwis.ro.com.pl/article/wiadomo ... 8e520c2aa6


Konferencja

Wspomaganie szkół i placówek przez poradnie psychologiczno - pedagogiczne w wychowaniu i profilaktyce - to temat wojewódzkiej konferencji, któa trwa w Gminnym Ośrodku Kultury w Kozłowie k. Nidzicy.
W spotkaniu będącym częścią programu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty w Olsztynie uczestniczy m.in. 60 nauczycieli, psychologów i pedagogów. Dr Krzysztof Wojcieszek redaktor naczelny "Świata Problemów" opowie o agresji, jak sobie z nią radzić i czym zastąpić. Zaplanowano też prezentację projektu "Działania uczniów, rodziców i nauczycieli szansą na sukces edukacyjny". To wspólne przedsięwzięcie, opracowane i realizowane przez nidzicką Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i szkoły w Kozłowie, Rączkach, Janowie i Rogożu. Swoimi doświadczeniami i dokonaniami podzielą się przedstawiciele Poradni z Kętrzyna, Nowego Miasta Lubawskiego, Mrągowa, Olsztyna, Pasłęka i Szczytna. Konferencja jest również okazją do promocji gminy Kozłowo, której wizytówkę przedstawi wójt Jacek Jankowski.
24-11-2007




Temat: Myślowy eksperyment
boli ta świadomość..

w ramach taniego państwa kilka lat temu zamkniety zostal m.in ośrodek profilaktyki uzaleznień (chyba tak sie nazywał) w Gdańsku na Suchaninie (ul. Sobieskiego, budynek Zespołu Szkół Metalowych i LO nr 17- na "strychu" )tory przez wiele lat prowadzil grupy mlodziezowe-mialam przyjemnosc chodzic na ostatnią, która byla tam prowadzona..."stare" czasy za którymi tęsknie...)

szkoda... komus zabraklo chęci by o niego zawalczyć...

ale mam nadzieje ze Łódzki projekt ruszy z miejsca. trzymam kciuki...



Temat: FIO 2006

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Małopolskiej Szkole Obronności - Ambasador MuayThai przeciw narkotykom 2006. Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Rozpocznie się on 14 dniowym obozem od 21.08-02.09.2006. Później wybrani uczestnicy będą mogli ćwiczyć MuayThai przez 2 miesiące gratis oraz wezmą udział w zajęciach z profilaktyki uzależnień. W programie obozu będzie m.in.: MuayThai, paintball, gry wojennne na sprzęcie wodnym, gra nocna, orientacja w terenie, strzelanie z pistoletu, strzelanie z łuku, jazda konna, zajęcia "na linach", pierwsz pomoc oraz wiele innych atrakcji:).

Chętnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 0606 119 345




Temat: 13 dni z muaythai
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Małopolskiej Szkole Obronności - Ambasador MuayThai przeciw narkotykom 2006. Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Rozpocznie się on 14 dniowym obozem od 21.08-02.09.2006. Później wybrani uczestnicy będą mogli ćwiczyć MuayThai przez 2 miesiące gratis oraz wezmą udział w zajęciach z profilaktyki uzależnień. W programie obozu będzie m.in.: MuayThai (prowadzi Rafał Szlachta oraz Maciek Skupiński - mistrz świata MuayThai), paintball, gry wojennne na sprzęcie wodnym, gra nocna, orientacja w terenie, strzelanie z pistoletu, strzelanie z łuku, jazda konna, zajęcia "na linach", pierwsz pomoc oraz wiele innych atrakcji .

Chętnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 0606 119 345.



Temat: "Wygraj z rakiem"
Kilka osób z mojej szkoły przyłączyło się do projektu "Mam haka na raka" i część swojej kampanii prowadzą w internecie. Zostałem poproszony o przekazanie informacji na temat tej wśród znajomych więc postanowiłem umieścić też link tutaj. Oto adres ich strony http://www.wygrajzrakiem.pl/ oraz link do krótkiego filmu propagującego profilaktykę przeciwko nowotworom http://pl.youtube.com/watch?v=TfsKCXrQSuc



Temat: tematy prac dyplomowych

Projekt systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy w przedsiębiorstwie XXXX
ja mialem taki


dzięki wszystkim, chciałem się zorientować właśnie, jaki zakres tematyczny wrzucić do pracy.
Zdecydowałem przedstawić tematy zakresu oceny ryzyka stanowiska ślusarza na uczelni, analizę wypadkowości i działań profilaktycznych związanych z nimi, a za głosem kolegi, projekt systemu zarzadzania na uczelni. Jestem z racji musu ograniczony do tematyki uczelni, aby było to przydatne dla mojej szkoły. W każdym razie dziękuję za info, zarówno na forum jak i PW.

pozdrawiam



Temat: Konkurs ofert na realizacje zadań publicznych w roku 2008

UM nie wesprze finansowo projektów malborskich szkół, klubu sportowego "Nogat" oraz stowarzyszenia o statusie organizacji pożytku publicznego "Tu i Teraz".
CPU dofinansuje Fides, Caritas i Młodzieżową Pomezanię, a bez wsparcia obejdzie się Fundacja "Zdążyć z Pomocą" oraz jak wyżej "Tu i Teraz"

Tu i Teraz zajmuje się profilaktyką i rehabilitacją osób uzależnionych oraz wspiera ich rodziny. Prowadzi Klub Abstynenta i Świetlicę Internetową dla dzieci. Znaczy zamkną!? Komisja doszła do wniosku, że niepotrzebne?To ciekawe...



Temat: Pytanie do kandydata
By w naszej dzielnicy było bezpieczniej został zakupiony sprzęt dla służb porządkowych, oraz sfinansowane patrole straży miejskiej, tam gdzie według informacji od mieszkańców było to niezbędne. Została również doświetlone ulice w naszej Dzielnicy. Działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa są również ważne, dlatego istotną sprawą były fundusze przyznawane na konkurs „Prawo i my”, a także współpraca w ramach zintegrowanej polityki bezpieczeństwa w programie „Bezpieczny Gimnazjum”. Finansowaliśmy materiały edukacyjno-profilaktyczne, organizowaliśmy konferencje z udziałem przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, krakowskich szkół, spółdzielni mieszkaniowych, na których analizowano współpracę w zakresie bezpieczeństwa pomiędzy powyższymi organami. Uczestniczyliśmy w pilotażowym projekcie „Secured by desing” realizowanym wspólnie z holenderską policją. Powyższy opis jest tyko wycinkiem prac, jakimi zajmowaliśmy się w ramach rady dzielnicy.



Temat: Nauczyciele nie mają pojęcia jak pomóc swoim uczniom
W 14-letnia uczennica gimnazjum w Bochni popełniła samobójstwo, tego samego dnia 12-letnia Sandra z Przeciszowa wyskoczyła z okna szkoły na II piętrze. Nauczyciele nie mają pojęcia, jak pomóc swoim uczniom z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi. Co więcej, zdaniem ekspertów, nie są zainteresowani szkoleniami na ten temat - zauważa "Dziennik Polski".

W ubiegłym roku szkolnym w Małopolsce życie odebrało sobie 5 uczniów. Kolejni czterej podjęli nieudane próby samobójcze. W Polsce statystyczny uczeń, który popełnia samobójstwo ma 12 lat. Właśnie tyle, ile Sandra ze szkoły podstawowej w Przeciszowie.

Bardzo niepokojące jest drastyczne obniżenie wieku osób, które usiłują targnąć się na własne życie - mówi Ewa Domagalska-Kurdziel, pedagog, dyrektor XXXIV LO w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie i członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jeszcze do niedawna tak poważne kryzysy emocjonalne dotyczyły głównie 15-16-latków. Teraz problemy mają już 12-letnie dzieci - dodaje.

Jak twierdzi Ewa Domagalska-Kurdziel, nauczyciele nie potrafią radzić sobie z tymi problemami. Co więcej, wcale nie chcą zgłębiać tej wiedzy. Na początku tego roku nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu dla nauczycieli z całej Małopolski "Wiedza zmniejsza lęk - zdrowie psychiczne w szkole - profilaktyka zaburzeń" - mówi dyrektorka. W jego ramach szkoła zaproponowała pomoc w przygotowaniu scenariuszy przykładowych lekcji, konsultacje z psychiatrami, psychologami czy pedagogami specjalnymi, pracującymi z młodzieżą z zaburzeniami psychicznymi. Wszystko gratis.

Odzew był niewielki. Chęć skorzystania z naszej wiedzy zgłosiło zaledwie kilku nauczycieli. Nauczyciele nie chcą o tym rozmawiać, boją się samego słowa psychiatria - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Domagalska-Kurdziel.

Z pomocą nauczycielom przyszło ostatnio Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niemal do wszystkich szkół, za pośrednictwem kuratoriów oświaty, dotarły poradniki zatytułowane "Jak zapobiegać samobójstwom". Wydano je w nakładzie około 30 tys. egzemplarzy. Do Małopolskich szkół trafiło 2,5 tys. broszur. Specjaliści są nastawieni sceptycznie do pomysłu MEN. Trudno jest rozpoznać, że dziecko rzeczywiście ma jakieś problemy i chce popełnić samobójstwo. Do tego potrzebna jest ugruntowana wiedza, a nie taka, którą można znaleźć w poradniku - twierdzi Ewa Domagalska-Kurdziel.

W małopolskim kuratorium oświaty publikacja nie wywołała entuzjazmu. Brakuje mi w tej broszurze odpowiedzi na pytanie, jak radzić sobie z tym problem. Myślę, że więcej dobrego zrobiłyby szkolenia z tego zakresu dla nauczycieli, ale także rodziców - uważa Henryk Szostak, wizytator z małopolskiego kuratorium oświaty. (PAP)



Temat: zawyło


Tak na marginesie to przed 1939r Rosjanie troche szukali porozumienia ?


Z Niemcami owszem.


na Czechoslowacje chcieli przeciw Niemcom przejsc przez nasze tereny ?


Nie przejść, tylko UPRZEDZIĆ Afolfa, co do którego nie było wątpliwości, że
ma ochotę i na CS i na PL.
Józio chciał go uprzedzić i wcześniej samemu zrobić zabór.


Nie jestem mocny z historii ale cos takiego chyba bylo ?


Było jeszcze coś lepszego: Pod koniec swego żywota, marszałek Piłsudski nie
miał już wątpliwości, co jest intencją Hitlera i że należy go spacyfikować.
Wyszedł z projektem profilaktycznego uderzenia na Niemcy, wówczas jeszcze
zdecydowanie nie będące potęgą. Nie chodziło tu o zabór ziem czy
rozrachunki ale sprzątnięcie pana malarza, aby przypadkiem nie zdążył
nawywijać. Niestety nie znalazł osób podzielających jego przewidujące
poglądy. Gdyby wówczas F i UK posłuchali się, to pokonanie go w tamtym
okresie było b. łatwe i nie było by II WŚ. Ciężko to sobie wyobrazić ale to
prawda. Jest tylko jeden duży minus: Polska na wieki była by uznana za
okupanta, który śmiał zaatakować agresywnie wolny, suwerenny i rozbrojony
traktatami kraj i obalił jego demokratycznie wybraną władzę. Tak by w
szkołach uczyli, bo zwykli ludzie nigdy nie przekonali by się, czemu to
zapobiegło. Do dziś, jeśli duży i silny kraj chce rozbić jakiegoś lokalnego
tyrana, co wygraża sąsiadom i innym krajom, to zaraz lewactwo się burzy, że
jakim prawem taka haniebna napaść i okupacja.


Czesi tez mogli by mowic o naszym wspolnym z Hitlerem napadzie
gdy "odbieralismy" Zaolzie ?


Oni właśnie się tego uczą. Doskonale nam pamiętają i Zaolzie, gdy
najechaliśmy na nich wraz z Niemcami i Praską Wiosnę, gdy robiliśmy obok
sowietów za okupantów. To są haniebne karty polskiej historii najnowszej a
niestety wielu jest przeciwnych nagłaśnianiu tej kwestii a szkoda, może
trzeba popatrzeć nieco inaczej, niż przez szkołę, wedle której Polska była
zawsze ofiarą.





Temat: Gimnazjum nr 28
Gimnazjum Nr 28

ul. Kopcińskiego 54, 90-032 Łódź

tel. 674 77 78

e-mail: gim28@edu.lodz.pl

www: gim28.edu.lodz.pl

Klasy: z rozszerzonym angielskim, z rozszerzonym niemieckim, francuskim, matematyczno-informatyczna, z rozszerzoną nauką matematyki i języka polskiego

Języki obce: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski

Średnia szkolna z ubiegłorocznego egzaminu końcowego:

część humanistyczna - 33,96 pkt

część matematyczno-przyrodnicza - 26,1 pkt.

Liczba uczniów w szkole: 560

Średnia liczba uczniów w klasie: od 28 do 31

Godziny zajęć: 8.15-14.45

Komunikacja: w pobliżu gimnazjum zatrzymują się tramwaje linii: 7, 8, 9, 10, 13 i autobusy: 54, 55, 70, 74, 75, 80, 83, 85, 96.

Liczba ubiegłorocznych absolwentów: 195

W liceach ogólnokształcących naukę kontynuuje: 142

W liceach profilowanych: 11

W technikach: 35

W zawodówkach: 7

Imprezy cykliczne: międzygimnazjalny konkurs sozologiczny (o ochronie przyrody), projekt „Czy wiem dokąd idę” - pomaga uczniom zaplanować drogę zawodową, konkurs wiedzy o regionie, konkurs na szybkie wyszukiwanie wiadomości z internetu, dzień patrona, piknik językowy, konkurs mitologiczny, dzień sportu, egzamin z angielskiego dla trzecioklasistow wzorowany na certyfikatach językowych

Zajęcia pozalekcyjne: zajęcia sportowe, komputerowe i plastyczne w świetlicy profilaktycznej, koła: dziennikarskie, teatralne, matematyczno-informatyczne, historyczne, regionalne, geograficzne, fizyczne, biologiczne, wiedzy o sztuce, języka francuskiego, taneczne, unihokeja, turystyczne, zespół wokalny, Klub Miłośników Komunikacji, Klub Europejski, Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze, zajęcia wyrównawcze.

W szkole są 44 komputery i 3 pracownie informatyczne.

Obiekty sportowe: trzy sale gimnastyczne (jedna z lustrami do aerobiku) plus siłownia. Boisko do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i koszykówki. Uczniowie odpłatnie mogą pływać w basenie Anilany

Szkoła chwali się: laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych, tytułami: „Szkoły z klasą”, „Szkoły bez przemocy i narkotyków”, „Szkoły promującej zdrowie”; pomocą niesioną rówieśnikom z Afryki, udziałem w europejskim projekcie o globalizacji, edukacją regionalną, udziałem w projekcie „Skarby w śmieciach” i akcji „Zwierzakom pod choinkę”; lekcjami w NBP, Sejmie i Senacie, gazetką szkolną

Jest stołówka, obiad - 3 zł

Opieka medyczna: pielęgniarka trzy razy w tygodniu

Spośród kandydatów spoza rejonu pierwszeństwo mają ci, którzy najlepsze świadectwa i największe osiągnięcia.



Temat: KIM SĄ?
Po raz kolejny spotkałam się z zarzutem wobec "Liderów", że nic nie robią w hufcu. Jest to oczywiście błędne przekonanie.
Dla tych, którzy kompletnie nie wiedzą, co robią uczestnicy projektu "Nasze wspólne wędrowanie" przedstawiam jego cele i założenia.
Głównym celem (pierwotnym) projektu było wyselekcjonowanie i przygotowanie harcerzy starszych do pracy (w charakterze liderów młodzieżowych ) profilaktycznej z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym.
Skoro mamy już liderów z I i II edycji, w III oni sami pracują. A co robią? Oto zadania i cele, które zrealizowaliśmy w tym roku:
ZADANIA:
1. prowadzenie zajęć warsztatowych z zakresu profilaktyki uzależnień dla harcerzy z wszystkich drużyn hufca Starogard Gdański oraz uczniów wybranych szkół z terenu Gminy Miejskiej Starogard Gdański,
2. organizacja zajęć doradczo- wspierających dla grupy liderów młodzieżowych,
3. organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży z PLU.

CELE:
 poszerzenie wiedzy harcerzy hufca Starogard oraz uczniów wybranych szkół z terenu Gminy Miejskiej Starogard Gdański z zakresu profilaktyki uzależnień,
 wykorzystanie umiejętności i wiedzy zdobytej przez harcerzy uczestniczących w I i II edycji projektu do pracy z dziećmi i młodzieżą z PLU oraz uczniami wybranych szkół z terenu Gminy Miejskiej Starogard Gdański ,
 organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z PLU,
 wyposażenie młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające szerzenie zdrowego stylu życia oraz propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego,
 poszerzenie samoświadomości i doskonalenie umiejętności harcerzy pozwalających na skuteczną aktywizację środowiska rówieśniczego,
 podnoszenie odpowiedzialności za aktywne współtworzenie zdrowego środowiska wychowawczego,
 kształtowanie samodzielnych, odpowiedzialnych jednostek,
 wykorzystywanie umiejętności porozumiewania się i współpracy z rówieśnikami,
 wspieranie harcerzy w pełnieniu funkcji młodzieżowego lidera ds. profilaktyki uzależnień.
Spotkania liderów odbywają się średnio raz na 2 tygodnie, przeważnie częściej. Wymagają perfekcyjnego przygotowania merytorycznego do zajęć. Poza tym oczywiście nie jest tak, że "liderzy" nie kalają się ciężką pracą fizyczną. To kolejny mit. Zapraszam plotkarzy do bezpośredniej konfrontacji. A no i do przyszłej edycji "Naszego wspólnego wędrowania". Zawsze potrzebni są ludzie chcący pomóc potrzebującym.




Temat: Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 3

ul. Zacisze 7/9, 90-228 Łódź

tel. 678 93 54

e-mail: gim3@edu.lodz.pl

www: gim3.lodz.pl

Klasy: informatyczno-ekonomiczna, sportowa- lekkoatletyczna, sportowa-siatkarska, językowa - z angielskim i niemieckim, z autorskim programem ścieżki edukacyjnej „Ekonomia przyrody”, kulturoznawcza

Języki obce: angielski i niemiecki

Średnia szkolna z ubiegłorocznego egzaminu końcowego:

część humanistyczna - 33,2 pkt.

część matematyczno-przyrodnicza - 24,7 pkt.

Liczba uczniów w szkole: 485

Średnia liczba uczniów w klasie: 29

Godziny zajęć: 8-16.10

Komunikacja: w pobliżu gimnazjum zatrzymują się tramwaje linii: 15, 43 i autobusy: 57, 85, 96.

Liczba ubiegłorocznych absolwentów: 151

W liceach ogólnokształcących naukę kontynuuje: 108

W liceach profilowanych: 11

W technikach: 24

W zawodówkach: 8

Imprezy cykliczne: Festiwal Bibliotek Szkolnych, „Chopin w poezji, muzyce i plastyce” - z udziałem artystów Filharmonii Łódzkiej; Festiwal Tolerancji, Gimnazjada Sportowa, wieczór wigilijny dla rodziców, „Dzieci - dzieciom” dla uczniów z domu dziecka

Zajęcia pozalekcyjne: koła języka angielskiego, niemieckiego, fizyczne, historyczne, chemiczne, polonistyczne, matematyczne, informatyczne, teatralne, kluby: europejski, turystyczny, dziennikarski i filozoficzny, zajęcia sportowe, zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, zajęcia wyrównawcze, Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze, świetlica profilaktyczna, kawiarenka internetowa, chór

W szkole jest 28 komputerów i 2 pracownie informatyczne

Obiekty sportowe: sala gimnastyczna, boisko do kosza i siatkówki, bieżnia do sprintów, skocznia w dal, lekkoatletyka w obiekcie AZS, a treningi siatkarskie w Centrum Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych przy ul. Małachowskiego 5/7

Szkoła chwali się: certyfikatem ,,Szkoły z klasą”, uczestnictwem w programie „Moja szkoła w UE”, szkolnym ośrodkiem kariery, udziałem w projekcie „Szkolna ekonomia” finansowanym przez NBP, stypendiami dla uczniów, wymianą zagraniczną młodzieży z gimnazjum w Stuttgardzie

W szkole jest stołówka, obiad kosztuje 4,5 zł

Opieka medyczna: pielęgniarka dwa razy w tygodniu

Spośród kandydatów spoza rejonu pierwszeństwo mają ci, którzy mają średnią minimum 4,0 i zachowanie co najmniej dobre, są laureatami konkursów wojewódzkich



Temat: Kapitał Ludzki
Marszałek Janusz Moszyński podpisał porozumienie z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego w sprawie realizacji komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Program obejmuje swoim zasięgiem obszary rynku pracy, edukacji, integracji społecznej, profilaktyki oraz promocji zdrowia.

W Województwie Śląskim realizowane będą m.in. projekty:
szkoleniowe z zakresu przekwalifikowania zawodowego, staże i przygotowania zawodowe, poradnictwo i pośrednictwo pracy, wsparcie i doradztwo dla rozpoczynających działalność gospodarczą, wsparcie dla działań i instytucji w obszarze szeroko pojętej integracji społecznej,
szkolenia i doradztwo dla mikroprzedsiębiorstw oraz MŚP skierowane do kadr zarządzających i pracowników, z zakresu innowacji i transferu technologii dla przedsiębiorstw i jednostek badawczo-rozwojowych,
pomocy stypendialnej, rozwoju oferty edukacyjnej szkół, kształcenia ustawicznego.
W latach 2007 – 2013 Województwo Śląskie otrzyma na ten cel 738 062 125 euro.

Wsparcie finansowe będą mogły otrzymać: osoby bezrobotne, niepełnosprawne, wykluczone społecznie oraz zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą. Na pieniądze te mogą także liczyć partnerzy społeczno-gospodarczy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje rynku pracy, uczelnie oraz przedsiębiorcy. Projekty będą mogły realizować m.in.: instytucje rynku pracy, ośrodki szkoleniowe, otoczenia biznesu, systemu oświaty i szkolnictwa wyższego, jednostki administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki finansowany będzie w 85 % ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Społecznego) oraz w 15 % ze środków krajowych. Dla porównania w latach 2004-2006 region wdrażał samodzielnie projekty o wartości 171 306 220 zł. czyli ok. 45 mln euro. Pieniądze przeznaczono m.in. na stypendia dla uczniów i studentów, z których skorzystało 21 tysięcy stypendystów. Część dofinansowanych projektów dotyczyła rozwoju sieci wymiany informacji o innowacjach, technologii teleinformatycznych i objęła jednostki sektora badawczo-rozwojowego, instytuty techniczne i naukowe oraz agencje rozwoju lokalnego. Ponad 27 tysięcy osób objęto programami kształcenia ustawicznego i reorientacji zawodowej. Realizowane są również projekty z zakresu promocji przedsiębiorczości.



Temat: PODSUMOWAIE PRACY WOLONTARIUSZY
Wraz z końcem roku 2007 wolontariusze ECWC dokonali podsumowania swojej działalności wolontarystycznej z ostatniego półrocza. Przejrzyjcie sami czego dokonaliśmy:

SIERPIEŃ
1) Tornister Pełen Uśmiechu, przygotowywanie wyprawek szkolnych

WRZESIEŃ
1) 01.09. : korepetycje, wolontariusze rozpoczęli akcję całoroczną polegającą na udzielaniu pomocy uczniom mającym problemy z nauką
2) 08.09. : szkolenie wolontariuszy, członkowie ECWC zostali przeszkoleni z zakresu działalności wolontarystycznej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu

PAŹDZIERNIK
1) 05 - 07. 10. : szkolenie wolontariuszy, wolontariusze ECWC uczestniczyli w 3 - dniowym szkoleniu w Krynicy Morskiej dotyczącym pisania projektów na własne cele
2) 08 - 16.10. : warsztaty Szkolnych Kół Caritas, działające w szkołach naszej diecezji SKC spotkały się w celu wymiany doświadczeń oraz nabraniu nowych sił i pomysłów na dalszą pracę
3) 28.10. : "Jestem Przyjacielem", akcja charytatywna na rzecz dzieci niepełnosprawnych

LISTOPAD
1) 01.11. : Litania Miast, wolontariusze wszystkich miast w Polsce, również w Ełku, sptkali się o określonej godzinie, w określonym miejscu aby wspólnie modlić się i śpiewać
2) powstanie FORUM Ełckiego Centrum Wolontariatu Caritas - miejsce wirtualnych spotkań i dyskusji wolontariuszy
www.ecwc.fora.pl
3) 15.11. : ognisko, wolontariusze ECWC wraz z pracownikami Caritas Diecezji Ełckiej integrowali się podczas wspólnej zabawy ogniskowej przy pysznych kiełbaskach, bigosie oraz rozgrzewających rytmach muzyki
4) 16-17.11. : Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności, wolontariusze zbierali żywność potrzebującym w ełckich sklepach

GRUDZIEŃ
1) 01.12. : Andrzejki, w wieczór poświęcony wróżbom, wolontariusze ECWC postanowili połączyć swoje siły oraz dać początek wspólnej pracy wraz z wolontariuszami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ełku
2) 05.12. : Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, słodkie świętowanie
3) 07.12. : kino, w podziękowaniu wolontariuszom ECWC Caritas Ełcka zaprosiła swoich pomocników do kina na film pt." Sztuczki"
4) sianko: wolontariusze pamiętając o tradycji Bożych Narodzin zadbali o sianko pod wigilijnym stołem
5) 13 - 16.12. : II Młodzieżowe Forum Profilaktyczne, wolontariusze ECWC wraz z wolontariuszami z całego województwa pracowali nad własną aktywnością i kreatywnością
6) 20.12. : Wigilia, wolontariusze modlili się, dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy razem z ks. Dyrektorem Caritas Diecezji Ełckiej

Przyszedł Nowy Roczek 2008 i wraz z nim nowe pomysły i energia do dalszego działania. Ze swojej strony dziękuję wszystkim za wspólną pracę a także zapraszam do podejmowania nowych inicjatyw.[/b




Temat: Wojtycha

Słuchaj Kubełku. Proponuję Ci, abyś dokładniej rozeznał systuację jeśli masz zamaiar pisać peany na cześć swojego idola. Prowokujesz, więc napisze jak było. Festyn w Wisniowej jest cześcia wiekszego projektu dotyczącego przeiwdziałaniu narkotykom.
Festyn profilaktyczny:
Organizatorzy:
Urząd Miasta i Gminy w Staszowie,
Powiatowa Komenda Policji w Staszowie,
Artur Garbacki
zapraszają na
FESTYN PROFILAKTYCZNY
ŻYJĘ ZDROWO - CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNY
8 października 2006 r. (niedziela)
godz. 14.00
miejsce: park przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wiśniowej
Sponsorzy: UM i G w Staszowie, Artur Garbacki, Gillette
Patronat medialny: Radio Kielce, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański

Kubełku, czy widzisz tu nazwisko swojego idola, czy dał chociaz złotówke na jakis dobroczynny cel? Wręczenie nagród przez p. Wojtyche było związane z warsztatmi prowadzanymi przez PRO CIVITAS (stowarzyszenie) - w Golejowie. PRO CIVITAS pieniadze na warsztaty dostało z UMiG. Podejrzewam ze nagrody zostały zakupione z tej własnie gminnej kasy, a nie za prywatne piniadze kogokolwiek. Nota bene, PRO CIVITAS juz kilkakrotnie organizowało takie warsztaty (i chwała im za to), ale państwo Wojtychowie nigdy sie w takie bzdety nie angazowali. Prowadzącymi zajecia plastyczne byli profesjonali plastycy z terenu staszowa. A teraz nagle amator palstyk?. Utalentowany amator, owszem. Sympatyczny i miły. Ale niestety zbyt grubymi nićmi to szyte.
Więc nie wyśmiewaj sie z breloczków tylko spójrz na swoich idoli chłodnym okiem. I jeszce jedno. Kultura nakazuje spytac się organizatora czy mozna skorzytać z jego pracy i wreczyc nagrody podczas imprezy przez niego organizowanej. Nic takiego nie miało miejsca. Towarzystwo wlazło na scene jakby byli u siebie. Konkluzja. Organizacja warsztatów - super sprawa, nieudolne wykorzystanie tej sytuavji do promocji własnej osoby - targedia. Ale nie wyszło i bardzo dobrze!


Skoro p. Wojtychowa wreczala jakies nagrody to pewnie miala jakies upowaznienie chocby od stowarzyszenia PRO CIVITAS a na zaproszeniu nie widze nikogo wymienionego jako persona non grata czyli wszyscy mogli z tego festynu skorzystac "prezesie dyrektorow" masz pretensje do garbatego ze ma dzieci proste? za to te 3 breloczki od twojego idola to faktycznie policzek dla tych dzieci i wspanialej szkoly z tradycjami



Temat: Czy będzie jak za dawnych lat ?
Witam wszystkich Kolegów na FORUM.

Egzaminy niech sobie będą, ale przy okazji egzaminów każdy z uczestników powinien otrzymać zestaw norm po kosztach druku dotyczących ochrony przeciwporażeniowej i pomiarów.
Ja również jestem podobnego zdania.
Jednak nie jest to możliwe. Gdy ktoś dokładnie zapozna się z normą 60364, to dojdzie do wniosku iż ilość odnośników do innych norm oraz słynne cytaty "dany temat - w opracowaniu" wymagać będzie posiadania kolejnych norm, rozporządzeń czy ustaw.
Odnośnie pomiarów, to do dnia dzisiejszego żadna norma nie sprecyzowała dokładnie jak ma być sporządzony protokół lub wykonane pomiary okresowe.
Ale może nie narzekajmy na nasz kraj. Nasi normotwórcy (czy normotłumacze) opierają się na normach z prawej strony naszej ziemi i czasami sami nie wiedzą co piszą.
Tylko czasami aby patrzeć na prawą stronę ziemi trzeba również znać ich język i odpowiednio tłumaczyć.

To akurat nie chodziło o prawo budowlane ale projekt rozporządzenia w sprawie stwierdzania kwalifikacji...
Ja niestety projektów nie archiwizuję, ale jest on na Forum tu ...
Zgadza się. Nie dotyczyło to PB lecz rozporz. Niestety na wskazanej stronie nic nie znalazłem. Wiem, że mam to w moim kompie, lecz mam większy bur... niż w naszych normach. Od trzech dni robię porządki aby TROJAN mnie nie zaatakował.

Oj, marzyciele, marzyciele, romantycy. Toż książki do szkoły podstawowej trzeba kupić (obowiążek nauki !), chorować na swój koszt (lekarzowi trzeba zapłacić, lekarstwa płatne 100 % ) a marzycie o tanich czy darmowych normach?
Niestety takie mamy nasze nowe "demokratyczne" prawo. Nasi posłowie nie interesują się: wydatkami na książki, na leczenie czy lekarstwa profilaktyce dla dzieci czy młodzieży, gó... ich obchodzi lecznictwo i szpitale gdy mają swój prywatny (opłacany przez podatników) szpital.

Oj, marzyciele, marzyciele, romantycy...
To jest prawda. Nie wiem ile wiosen jeszcze doczekam, ale chyba jednoznacznych i precyzyjnych norm to chyba nie. Moje marzenie ( podatek od marzeń lub głupoty) opiera się na graniu w LOTTO gdy jest kumulacja.



Temat: Wojtycha
Słuchaj Kubełku. Proponuję Ci, abyś dokładniej rozeznał systuację jeśli masz zamaiar pisać peany na cześć swojego idola. Prowokujesz, więc napisze jak było. Festyn w Wisniowej jest cześcia wiekszego projektu dotyczącego przeiwdziałaniu narkotykom.
Festyn profilaktyczny:
Organizatorzy:
Urząd Miasta i Gminy w Staszowie,
Powiatowa Komenda Policji w Staszowie,
Artur Garbacki
zapraszają na
FESTYN PROFILAKTYCZNY
ŻYJĘ ZDROWO - CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNY
8 października 2006 r. (niedziela)
godz. 14.00
miejsce: park przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wiśniowej
Sponsorzy: UM i G w Staszowie, Artur Garbacki, Gillette
Patronat medialny: Radio Kielce, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański

Kubełku, czy widzisz tu nazwisko swojego idola, czy dał chociaz złotówke na jakis dobroczynny cel? Wręczenie nagród przez p. Wojtyche było związane z warsztatmi prowadzanymi przez PRO CIVITAS (stowarzyszenie) - w Golejowie. PRO CIVITAS pieniadze na warsztaty dostało z UMiG. Podejrzewam ze nagrody zostały zakupione z tej własnie gminnej kasy, a nie za prywatne piniadze kogokolwiek. Nota bene, PRO CIVITAS juz kilkakrotnie organizowało takie warsztaty (i chwała im za to), ale państwo Wojtychowie nigdy sie w takie bzdety nie angazowali. Prowadzącymi zajecia plastyczne byli profesjonali plastycy z terenu staszowa. A teraz nagle amator palstyk?. Utalentowany amator, owszem. Sympatyczny i miły. Ale niestety zbyt grubymi nićmi to szyte.
Więc nie wyśmiewaj sie z breloczków tylko spójrz na swoich idoli chłodnym okiem. I jeszce jedno. Kultura nakazuje spytac się organizatora czy mozna skorzytać z jego pracy i wreczyc nagrody podczas imprezy przez niego organizowanej. Nic takiego nie miało miejsca. Towarzystwo wlazło na scene jakby byli u siebie. Konkluzja. Organizacja warsztatów - super sprawa, nieudolne wykorzystanie tej sytuavji do promocji własnej osoby - targedia. Ale nie wyszło i bardzo dobrze!



Temat: Sprawozdanie z posiedzenia Zespołu Burmistrza Miasta
Podczas posiedzenia w dniu 29 marca 2007r. Burmistrz podjął:

Inicjatywy uchwałodawcze w sprawach:
v przyjęcia sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zgorzelcu za 2006 rok.

Zarządzenia w sprawach:
v zmian w budżecie miasta na 2007 rok.
v zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu.
v zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Miejskiego Domu Kultury.
v zmian do Zarządzenia dot. imiennego powołania Rady Sportu w Zgorzelcu.
v określenia sposobu gospodarowania składnikami majątku ruchomego powierzonego przedszkolom, szkołom podstawowym i gimnazjom dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Zgorzelec.

Postanowił:
v Dokonać podziału środków finansowych GFOŚiGW w zakresie dofinansowania kosztów działania organizacji społecznych oraz zakupu kosiarek do utrzymania terenów zielonych.
v Zatwierdzić Specyfikację IWZ i udzielić zamówienia publicznego na wykonywanie prac pielęgnacyjnych na terenach zieleni miejskiej w 2007 roku.
v Zatwierdzić Specyfikację i udzielić zamówienia publicznego na budowę oświetlenia drogowego ul. Przechodniej.
v Zatwierdzić Specyfikację i udzielić zamówienia publicznego na budowę oświetlenia drogowego łącznika ul. Modrzewiowej z ul. Struga.
v Udzielić zamówienia publicznego na wykonanie monitoringu „starego” składowiska odpadów komunalnych w Jędrzychowicach w 2007 roku.
v Udzielić zamówienia publicznego na wykonanie prac porządkowych związanych z likwidacją „dzikich” wysypisk na terenie miasta.
v Udzielić zamówienia publicznego na pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad robotami związanymi z oczyszczeniem z osadów dużego stawu w parku im. Błachańca.
v Udzielić zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią syntetyczną przy Szkole Podstawowej Nr 5.
v Udzielić zamówienia publicznego na opracowanie projektu elektrycznego zabudowy nowych punktów oświetleniowych przy przebudowie ul. Tuwima.
v Udzielić zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej zabudowy słupa oświetleniowego przy Przedszkolu Nr 2.
v Udzielić zamówienia publicznego na wykonanie remontu łazienki w Żłobku Miejskim.

Roman Latosiński
Naczelnik Wydziału Promocji i Informacji UM



Temat: Autyzm ciągle mało znany...- Gazeta Lubuska, 1 grudnia 200
Autyzm ciągle za mało znany
W sobotę rusza Europejski Tydzień Autyzmu. To zaburzenie i jego pochodne występują raz na pięćset osób.

Rozmowa z Sebastianem Cycułą ze Stowarzyszenia Dalej Razem, współorganizatorem Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

- Co ma przynieść taki tydzeń?
- Zwrócić uwagę władz na dyskryminację osób z autyzmem w Polsce. W Europie Tydzień ten organizowany jest od dość dawna. U nas dopiero od lat 90. Zajmują się tym organizacje pozarządowe.

- Na czym polega ta dyskryminacja?
- Na ograniczeniu dostępu osób autystycznych do opieki medycznej, edukacji, pracy, opieki społecznej. O ich problemach trzeba myśleć całościowo. W Polsce nie ma choćby żadnych form aktywizacji zawodowej osób z autyzmem. Podczas Tygodnia będzie można podpisać się pod petycją do władz, w której będziemy się domagać poważnego podejścia do problemu. Przekażemy ją zarówno lubuskim, jak i krajowym decydentom.

- Macie sojuszników?
- Współorganizatorem Tygodnia jest zielonogórska Fundacja Komunikacji Pozytywnej. Współpracują też z nami uczniowie szkół średnich z Zielonej Góry, Nowej Soli, Lubska, Gubina i Brodów, którzy brali udzial w projekcie "Autystycznie uzdolnieni. Fala solidarności”. Będą zbierać podpisy, rozdawać ulotki. Zaangażowani w sprawę są też studenci i naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ub. roku na uczelni w ramach Tygodnia odbyła się konferencja o autyzmie. W tym roku nasze stowarzyszenie wraz z Zakładem Opieki, Terapii i Profilaktyki Społecznej UZ organizuje seminarium, w którym udział weźmie jedna z największych w Polsce specjalistek w dziedzinie autyzmu prof. dr hab. Joanna Kruk-Lasocka z Wrocławia.

- Specjalistów od autyzmu jest chyba wciąż za mało...
- To prawda. Niewielu nauczycieli i pedagogów zna też odpowiednio dobrze istotę tego zaburzenia. Dlatego tak cenna jest współpraca z uniwersytetem. Dzięki niej grono studentów, mających kontakt z tym problemem, ma szansę się powiększyć.

- Dziękuję.

Co się zdarzy w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu przewidziano m.in.
# Joanna Brodzik, aktorka od lat pomagająca dzieciom specjalnej troski, będzie w niedzielę o 19.00 w Kawiarni Teatralnej w Nowej Soli czytać teksty autystycznego Damiana. Obejrzeć tam też będzie można fotografie osób z autyzmem, wykonane przez Marka Józwę.
# 4 bm., 17.00 - spotkanie w zielonogórskiej kawiarni Pod Aniołami na Zaciszu, gdzie będzie można wysłuchać opowiadania "Huśtawka” napisanego przez matkę autystycznej córki
# 18 bm., 18.00 - otwarcie wystawy "Portrety” w BWA w Zielonej Górze
Szczegóły imprez na stronie: www.tydzien.zgora.pl



Temat: nowe egaminy na prawko
http://moto.onet.pl/1391836,2217,artykul.html

Nowe egzaminy na prawo jazdy
"Rzeczpospolita": Ministerstwo Transportu przygotowało rewolucję w szkoleniu i egzaminowaniu przyszłych kierowców. Egzamin w nowej formie ma obowiązywać już pod koniec tego roku.
mh, PAP/ 2007-02-14 09:51
"Rzeczpospolita" dotarła do najnowszej propozycji resortu, która ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

Podczas egzaminu teoretycznego kursanci będą odpowiadali, jak zachowają się w konkretnej sytuacji na drodze, a nie na znane wcześniej testowe pytania. Powód zmian? Krytyka dzisiejszego poziomu nauki jazdy oraz policyjne statystyki, które potwierdzają, że kierowcy w wieku 18-24 lata, powodują najwięcej tragicznych wypadków.

Jak się nieoficjalnie dowiedział dziennik, egzamin w nowej formie ma obowiązywać już pod koniec tego roku. Będzie wprowadzany stopniowo. Z czasem symulacje komputerowe zdarzeń na drodze mają całkowicie zastąpić pytania teoretyczne. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się przygotowaniem nowej formy egzaminów. Ministerstwo nie przewiduje podwyżki opłat za przeprowadzenie egzaminu - pisze "Rzeczpospolita".

Czy egzamin będzie trudniejszy? Tomasz Piętka, główny specjalista w Departamencie Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu uważa, że nie. Zmienią się ponadto pytania z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej. Powodem są wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji, ustalającej standardy pierwszej pomocy. Podczas egzaminu trzeba będzie zmierzyć się z konkretnymi przypadkami, gdy potrzebne jest udzielenie pomocy medycznej.

Według "Rzeczpospolitej", dalsze zmiany mają nastąpić na początku przyszłego roku. Stanie się tak za sprawą przyjętego niedawno przez rząd projektu ustawy o kierujących pojazdami. Będzie ona surowsza dla obecnych kierowców. Po zebraniu 24 punktów karnych pójdą na egzamin reedukacyjny. Cofnięcie prawa jazdy grozi kierowcy, który w ciągu 5 lat od takiego kursu zbierze ponownie 24 pkt. Jeśli zaś został złapany na jeździe "na gazie", to czeka go kurs z zakresu profilaktyki przeciwalkoholowej.

Ustawa przewiduje też obowiązek posiadania karty rowerowej i przygotowujących do jej uzyskania obowiązkowych zajęć szkolnych dla dzieci - informuje "Rzeczpospolita"



Temat: Znów te narkotyki...
Witam.

Przeczytałem Wasze posty, mam kilka przemyśleń na ten temat:

cytat 1:

Może powinno się zakazać także i w tym przypadku sprzedawanie tego typu rzeczy młodziezy do lat 18?

cytat 2:

Mało to da...

Myślę, że nie należałoby wykluczać takiego rozwiązania, ale zgadzam się, że na efekty trzeba by dłużej poczekać.

cytat 1:

- o wiele skuteczniejszą formą byłaby profilaktyka

cytat 2:

- A ja nie lubie żadnego rodzaju akcji tzw zapobiegawczych...

Odrzucamy zatem kolejną możliwość. W konsekwencji mamy:

Ale co do narkotyków to albo nic konkretnego nie robi się w tym kierunku albo ja jestem nie z tego świata

Jakieś działania trzeba zatem podjąć:

cytat:

raczej trzeba uwrażliwiać rodziców na to co robią ich dzieci. żeby zwrócili uwagę co robi ich dziecko...

cytat:

Wydawać się może, że dyrektorzy szkół i grono pedagogiczne nie widzą problemu albo NIE CHCĄ widzieć...

W takim razie oczekujemy, że działania podejmą inni, a nie my. Tymczasem:

szybko o tych akcjach się zapomina, jeszcze do tego pod presją kolegów to już w ogóle.

A zatem, skoro przyczyną brania narkotyków może być złe środowisko, dlaczego na porzucenie narkotyków nie miałoby mieć wpływu środowisko młodzieżowe dobre?

szybko o tych akcjach sie zapomina...No chyba żeby było ich baaardzo dużo - ale to jest po prostu mało możliwe nawet...

Ale wśród przyjaciół spędza się dużo czasu i ich wpływ na daną osobę ma ciągłość.

Rozwiązaniem zatem jest tworzenie różnego rodzaju młodzieżowych grup samopomocy, gdzie dzięki budowaniu przyjacielskich więzi, psychika osoby zagrożonej umacnia się. Przykładem może być Wspólnota Cenacolo:

http://www.campo-della-vi.../index(pol).htm

Ruch Lednicki to także wspólnota i również może podejmować działania w tym temacie - na razie wirtualnie: poprzez słowo (tworzenie projektów).

Pozdrawiam
Piotr







Temat: rewolucja w szkoleniu kierowców
Ministerstwo Transportu przygotowało rewolucję w szkoleniu i egzaminowaniu przyszłych kierowców.

"Rzeczpospolita" dotarła do najnowszej propozycji resortu, która ma wejść w życie jeszcze w tym roku. Podczas egzaminu teoretycznego kursanci będą odpowiadali, jak zachowają się w konkretnej sytuacji na drodze, a nie na znane wcześniej testowe pytania.

Powód zmian? Krytyka dzisiejszego poziomu nauki jazdy oraz policyjne statystyki, które potwierdzają, że kierowcy w wieku 18 - 24 lata, powodują najwięcej tragicznych wypadków.

Jak się nieoficjalnie dowiedział dziennik, egzamin w nowej formie ma obowiązywać już pod koniec tego roku. Będzie wprowadzany stopniowo. Z czasem symulacje komputerowe zdarzeń na drodze mają całkowicie zastąpić pytania teoretyczne. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się przygotowaniem nowej formy egzaminów. Ministerstwo nie przewiduje podwyżki opłat za przeprowadzenie egzaminu - pisze "Rz".
Czy egzamin będzie trudniejszy? Tomasz Piętka, główny specjalista w Departamencie Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu uważa, że nie. Zmienią się ponadto pytania z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej. Powodem są wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji, ustalającej standardy pierwszej pomocy. Podczas egzaminu trzeba będzie zmierzyć się z konkretnymi przypadkami, gdy potrzebne jest udzielenie pomocy medycznej.

Według "Rz", dalsze zmiany mają nastąpić na początku przyszłego roku. Stanie się tak za sprawą przyjętego niedawno przez rząd projektu ustawy o kierujących pojazdami. Będzie ona surowsza dla obecnych kierowców. Po zebraniu 24 punktów karnych pójdą na egzamin reedukacyjny. Cofnięcie prawa jazdy grozi kierowcy, który w ciągu 5 lat od takiego kursu zbierze ponownie 24 pkt. Jeśli zaś został złapany na jeździe "na gazie", to czeka go kurs z zakresu profilaktyki przeciwalkoholowej.

Ustawa przewiduje też obowiązek posiadania karty rowerowej i przygotowujących do jej uzyskania obowiązkowych zajęć szkolnych dla dzieci - informuje "Rzeczpospolita".



Temat: "Wega" MCKiS, LKS "Ciężkowianka"
następne wieści z klubu:

STRACHY NA LACHY

W ostatni piątek października w ciężkowickim klubie Wega MCKiS dzieci i młodzież ; już czwarty rok z rzędu - bawili się pod hasłem Strachy na lachy. Były niesamowite przebrania i muzyka. Kto nie miał maski pomalowany został wampirycznie. Młodsi uczestnicy zabawy odwiedzali po zmroku pobliskie domy proponując, zgodnie z tradycją Haloween, cukierek albo psikus. Składano tego dnia również urodzinowe i imieninowe serdeczności. O słodką oprawę imprezy zadbali państwo Janina i Marek Banasikowie. A czarownice latały na miotłach

8 listopada Wega& zaprasza na wieczornicę niepodległościową, p.t.: Polonia Restituta, a 20. na białą niedzielęz cyklu: Bliżej Zdrowia.

PODRÓZ NA KSIĘŻYC

LKSCiężkowianka- we współpracy z klubem środowiskowym Wega oraz okolicznymi szkołami - rozpoczął realizację zadania publicznego pod nazwa Podróż na księżyc, dotyczącego pomocy społecznej wobec problemów dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem profilaktyki społecznego wykluczenia oraz działań aktywizujących zmierzających do zaradności społecznej. Projekt, którego koordynatorem jest Wanda Ciołczyk, zyskał akceptację Ministerstwa Polityki Społecznej i dofinansowanie z rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z postindustrialnych terenów miasta Jaworzna, w szczególności z rodzin, które w związku z postępującą transformacją i restrukturyzacją naszej lokalnej gospodarki są narażone na ryzyko bezrobocia, związanych z nim patologii społecznych oraz marginalizacji, pozwalając im odkryć i rozwinąć własne umiejętności, poznać siebie, nauczyć się asertywności i empatii, omijać pułapki własnego organizmu i wskazując alternatywne do nałogów formy spędzania wolnego czasu, wpajając przekonanie o własnej wartości, jednocześnie uświadamiając siłę i efektywność współdziałania w grupie i przekonania o ważności pomocy słabszym, potrzebującym wsparcia oraz ucząc zaradności społecznej i dostarczając narzędzi rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.
Organizatorzy zapraszają młodych ludzi na bezpłatne zajęcia-warsztaty: komputerowe, artystyczne, kulinarne, krawieckie, dziennikarsko-filmowe, z zakresu pierwszej pomocy medycznej oraz z udziałem pedagoga szkolnego i psychologa.



Temat: Temat-rzeka Wybory Samorządowe
Ciekawa prowokacja ufolu, bo mam nadzieje że to była prowokacja i nie masz takiego podejścia w realu.
Naprawdę kandydujesz czy się zgrywasz, jeśli tak to rozpocznij kampanię wyborczą.

W odpowiedzi na postulat jana, dla tych którzy mnie nie znają - mam 23 lata, studiuję zaocznie administrację (III rok), na codzień pracuję w P.P.W NABOR w Kraśniku.

Co do moich planów to trudno jest tu coś konkretnego obiecywać, wszyscy wiemy jak jest w naszej gminie, jestem najmłodszym kandydatem na radnego i chciałbym reprezentować w radzie również interesy ludzi młodych.
Nie podoba mi się brak zajęcia dla młodzieży na wsiach (nie tylko na Rudniku) która nie ma innej alternatywy niż szwendać się bez celu albo pójść do baru, tymczasem w Rudniku stoi tuż obok szkoły obiekt którego zastosowanie trudno zprecyzować ale zmieściłby się w nim np. stół do ping-ponga czy parę urządzeń do ćwiczeń, podobnie jest na innych wsiach gdzie okazałe remizy utrzymywane przecież z gminnych środków stoją puste.
Na to nie potrzeba jakichś porażających kwot, można np. wykorzystać środki z zezwoleń alkoholowych przeznaczone na profilaktykę.
Denerwuje mnie też podejście władz do świetnej inicjatywy jaką jest stworzenie klubu RKS PERŁA Rudnik, od początku był on traktowany przez władze po macoszemu a tym czasem już po rundzie jesiennej widać wyniki.
Inną bolączką wilkołaza jest marnowanie olbrzymiej szansy jaką dają fundusze unijne, obok nas przepływa ogromna rzeka pieniędzy a my nie nie mamy z tego ani grosza, wiem ską inąd że w innych gminach są ludzie odowiedzialni za wyszukiwanie i przygotowywanie projektów wykorzystania tych funduszy, jak jest u nas... niestety wszyscy wiemy.
Aż strach wspominać tu o podejściu obecnych władz do internetu bo może tego doświadczyć każdy kto choć raz odwiedził gminną stronę.
Chciałbym też aby na następne inwestycje w naszej gminie nie trzeba było czekać 4 lata dziwnym trafem do roku wyborów.
Wiele razy wypowiadałem się w tych sprawach na naszym forum i nie wstydzę się tych wypowiedzi teraz gdy firmuję je imieniem i nazwiskiem.

Nie zamierzam tu nikogo czarować że po ewentualnym wyborze mnie wszystkie te sprawy zostaną rozwiązane jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, napewno postaram się coś w tych tematach zdziałać a gdy się nie da to przynajmniej zadawać kłopotliwe pytanie - dlaczego?

Macie pytania? Zapraszam postaram się udzielić odpowiedzi.




Temat: Pytania do kandydata na Radnego Gminy- Pawła Kani

W odpowiedzi na postulat jana, dla tych którzy mnie nie znają - mam 23 lata, studiuję zaocznie administrację (III rok), na codzień pracuję w P.P.W NABOR w Kraśniku.

Co do moich planów to trudno jest tu coś konkretnego obiecywać, wszyscy wiemy jak jest w naszej gminie, jestem najmłodszym kandydatem na radnego i chciałbym reprezentować w radzie również interesy ludzi młodych.
Nie podoba mi się brak zajęcia dla młodzieży na wsiach (nie tylko na Rudniku) która nie ma innej alternatywy niż szwendać się bez celu albo pójść do baru, tymczasem w Rudniku stoi tuż obok szkoły obiekt którego zastosowanie trudno zprecyzować ale zmieściłby się w nim np. stół do ping-ponga czy parę urządzeń do ćwiczeń, podobnie jest na innych wsiach gdzie okazałe remizy utrzymywane przecież z gminnych środków stoją puste.
Na to nie potrzeba jakichś porażających kwot, można np. wykorzystać środki z zezwoleń alkoholowych przeznaczone na profilaktykę.
Denerwuje mnie też podejście władz do świetnej inicjatywy jaką jest stworzenie klubu RKS PERŁA Rudnik, od początku był on traktowany przez władze po macoszemu a tym czasem już po rundzie jesiennej widać wyniki.
Inną bolączką wilkołaza jest marnowanie olbrzymiej szansy jaką dają fundusze unijne, obok nas przepływa ogromna rzeka pieniędzy a my nie nie mamy z tego ani grosza, wiem ską inąd że w innych gminach są ludzie odowiedzialni za wyszukiwanie i przygotowywanie projektów wykorzystania tych funduszy, jak jest u nas... niestety wszyscy wiemy.
Aż strach wspominać tu o podejściu obecnych władz do internetu bo może tego doświadczyć każdy kto choć raz odwiedził gminną stronę.
Chciałbym też aby na następne inwestycje w naszej gminie nie trzeba było czekać 4 lata dziwnym trafem do roku wyborów.
Wiele razy wypowiadałem się w tych sprawach na naszym forum i nie wstydzę się tych wypowiedzi teraz gdy firmuję je imieniem i nazwiskiem.

Nie zamierzam tu nikogo czarować że po ewentualnym wyborze mnie wszystkie te sprawy zostaną rozwiązane jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, napewno postaram się coś w tych tematach zdziałać a gdy się nie da to przynajmniej zadawać kłopotliwe pytanie - dlaczego?

Macie pytania? Zapraszam postaram się udzielić odpowiedzi.





Temat: Zaproszenie na sesję Rady Miasta Zgorzelec
Uprzejmie zapraszam na sesję Rady Miasta Zgorzelec, która odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2006r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1.

Porządek obrad obejmuje m.in.:
l Prezentacja dokumentu "Wspólna Strategia Rozwoju Europa-Miasto Zgorzelec/Görlitz".
l Ocena wykonania budżetu miasta za 2005 rok:
l sprawozdanie z wykonania budżetu,
l opinia Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu,
l opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu,
l wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium,
l opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku Komisji Rewizyjnej,
l dyskusja,
l głosowanie wniosku w sprawie absolutorium dla Burmistrza Miasta za 2005 rok.
l Podjęcie uchwał w sprawach:
l przyjęcia sprawozdania z realizacji Zaktualizowanej Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Zgorzelec wg stanu na dzień 31 grudnia 2005r.,
l przyjęcia sprawozdania z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zgorzelcu za rok 2005,
l nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz" dla Szkoły Podstawowej Śródmieście "Am Frischmarkt",
l nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz" dla Polskiego Stowarzyszenia EUROOPERA,
l oświadczenia do projektu ustawy o samorządowym ogrodnictwie działkowym.
l zmian w budżecie miasta na 2006r.,
l ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Zgorzelec.
lInterpelacje, zapytania i wnioski radnych.
lSprawy różne.

Bartosz Konieczny
Wydział Promocji i Informacji UM Zgorzelec




Temat: Sesja Rady Miasta (absolutorium dla Burmistrza)
Z http://www.wzgorzelcu.pl

a w zasadzie z: http://www.bip.zgorzelec....94/art4229.html
--------------------------------------------------------------------------------
Wysłany: Dzisiaj 7:01 Zaproszenie na sesję Rady Miasta Zgorzelec
--------------------------------------------------------------------------------
Uprzejmie zapraszam na sesję Rady Miasta Zgorzelec, która
odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2006r. o godz. 11.00 w sali
konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy
ul. Parkowej 1.
Porządek obrad obejmuje m.in.:
-Prezentacja dokumentu "Wspólna Strategia Rozwoju Europa-
Miasto Zgorzelec/Görlitz".
-Ocena wykonania budżetu miasta za 2005 rok:
-sprawozdanie z wykonania budżetu,
-opinia Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu,
-opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu,
-wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium,
-opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku
Komisji Rewizyjnej,
-dyskusja,
-głosowanie wniosku w sprawie absolutorium dla
Burmistrza Miasta za 2005 rok.
Podjęcie uchwał w sprawach:
-przyjęcia sprawozdania z realizacji Zaktualizowanej
Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Zgorzelec
wg stanu na dzień 31 grudnia 2005r.,
-przyjęcia sprawozdania z realizacji Miejskiego Programu
Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Zgorzelcu za rok 2005,
-nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz"
dla Szkoły Podstawowej Śródmieście "Am Frischmarkt",
-nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz" dla
Polskiego Stowarzyszenia EUROOPERA,
-oświadczenia do projektu ustawy o samorządowym ogrodnictwie działkowym.
-zmian w budżecie miasta na 2006r.,
-ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Zgorzelec.
-Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
-Sprawy różne.
------------------------------------------------------------------------------------



Temat: Gimnazjum nr 37
Gimnazjum Nr 37

93-524 Łódź, ul. Jarosławska 29,

tel. 684 46 25

e-mail: gim37@szkoly.lodz.pl

www: gim37.szkoly.lodz.pl

Klasy: język polski z elementami dziennikarstwa, język polski z elementami edukacji teatralno-filmowej, język angielski z elementami informatyki, historia z elementami regionalizmu, matematyka wspomagana komputerem, matematyka z elementami przedsiębiorczości, koszykówka i rozszerzona matematyka, edukacja prozdrowotna i ekologiczna z rozszerzonym angielskim w zakresie biologii i geografii, multimedia w nauczaniu fizyki i chemii, ogólna

Języki obce: angielski, niemiecki, francuski

Średnia szkolna z ubiegłorocznego egzaminu końcowego

część humanistyczna - 33,08 pkt.

część matematyczno-przyrodnicza - 25,22 pkt.

Liczba uczniów w szkole: 714

Średnia liczba uczniów w klasie: 28

Godziny zajęć: 7.30 - 16.40

Komunikacja: w pobliżu gimnazjum zatrzymują się tramwaje linii: 15 i autobusy: 52, 57, 61, 69.

Liczba ubiegłorocznych absolwentów: 199

W liceach ogólnokształcących naukę kontynuuje: 170

W liceach profilowanych: 12

W technikach: 11

W zawodówkach: 6

Imprezy cykliczne: Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”, Międzygimnazjalny Konkurs Ekologiczny - wspólnie z Ogrodem Botanicznym; wizyty na sesjach Rady Miejskiej, współorganizator Targów Edukacji Ekologicznej dla wszystkich gimnazjów, współorganizator Forum Liderskiego poświęconemu przeciwdziałaniu narkomanii, już sześć razy w szkole grała WOŚP; międzygimnazjalny konkurs poezji miłosnej „Ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź”, kiermasze używanych podręczników

Zajęcia pozalekcyjne: ćwiczenia laboratoryjne z chemii na Politechnice Łódzkiej, z fizyki na Uniwersytecie Łódzkim, klub internetowy, koła fizyczne, chemiczne, matematyczne, edukacja kulturalna, warsztaty „Wiedza o teatrze” prowadzone przez nauczycieli akademickich UŁ, warsztaty filmowe; koła żywego słowa, szachowe, warsztaty dziennikarskie, gazetka szkolna „GIM PRESS”, zespół wokalny, zespół taneczny „Młode Wilczki”, zajęcia sportowe (m.in. basen i samoobrona dla dziewcząt), dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, warsztaty dla klas III „Jak poruszać się po rynku pracy”, Szkolny Ośrodek Karier (SZOK ), udział uczniów w warsztatach i wykładach zorganizowanych przez UŁ i British Council, np. historii badań nad strukturą DNA, comiesięczne spotkania uczniów w Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków, warsztaty integracyjne prowadzone w pierwszych klasach, prelekcje i warsztaty z profilaktyki uzależnień, zajęcia na świetlicy profilaktycznej

W szkole jest 30 komputerów i 3 pracownie informatyczne.

Obiekty sportowe: duża sala gimnastyczna, mała sala z lustrami do nauki tańca, dwa pomieszczenia ze stołami do tenisa stołowego, dwie przebieralnie z natryskami, boisko sportowe z bieżną, dwa rozbiegi wraz z piaskownicą do skoku w dal, rozbieg do rzutu oszczepem, rzutnia do pchnięcia kulą, koło do rzutu dyskiem, boisko do siatkówki, koszykówki, boisko asfaltowe i piaszczyste do piłki nożnej, basen w SP nr 190 przy ul. Malczewskiego - roczny karnet dla klasy sportowej i mającej najlepsze wyniki w nauce, lekcje także w obiektach ośrodka sportowego Tęcza przy ul. Karpackiej.

Szkoła chwali się: certyfikatami „Szkoły z klasą” i „Szkoły promującej zdrowie”, przynależnością do Klubu Szkół Przodujących w Polsce, udziałem w międzynarodowym projekcie Improving School in Challenging Urban Contexts - eksperymentalny projekt, prowadzony przez UŁ podnoszący efektywność edukacji; udziałem w akcji „Posprzątaj, to nie jest kupa roboty”; udziałem w Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, spotkaniami z himalaistami, sportowcami i olimpijczykami; tytułem laureata konkursu MEiN i Centrum Edukacji Europejskiej „Europa w szkole”; festiwalami nauki, Młodzieżowym Ochotniczym Pogotowiem Rówieśniczym; udzialem w akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”; pomocą dzieciom niepełnosprawnym; zbiórkami pieniędzy na karmę dla zwierzą ze schroniska przy ul. Marmurowej; konkursem z języka angielskiego na tłumaczenie tekstów Paulo Coehlo, sukcesami sportowymi.

Jest stołówka, obiad kosztuje 4,5 zł

Opieka medyczna: pielęgniarka trzy razy w tygodniu

Spośród kandydatów spoza rejonu pierwszeństwo mają ci, którzy mają średnią ocen minimum 4.75, dobrą ocenę z zachowania i dobry wynik z egzaminu na koniec podstawówki.



Temat: Grudniowa sesja Rady Gminy Zgorzelec
28 grudnia odbyła się IV Sesja Rady Gminy Zgorzelec. Rozpoczęła się niebanalnie, bo od wręczenia nagród w tegorocznych konkursach ekologicznych organizowanych przez Urząd Gminy. Do konkursu "Najlepiej zadbana posesja z ogródkiem przydomowym" przystąpiło dziewięciu właścicieli posesji. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Mariola Suszyńska z Tylic. W zmaganiach o tytuł "Najładniejszej zagrody wiejskiej" wzięło udział sześciu rolników. Zwycięstwo odniosła Janina Szeremeta ze Sławnikowic. "Najbardziej zadbaną wsią" okazała się Kostrzyna, która z pośród 6 wsi startujących w konkursie, uzyskała 1
miejsce. Do konkursu ekologicznego pod nazwą "Róbmy raban - recykling - nie bałagan" przystąpiły 6-osobowe drużyny z każdej szkoły z terenu gminy. Najwyższe oceny jury uzyskała Szkoła Podstawowa w Osieku Łużyckim. I właśnie ta szkoła oraz szkoła z Łagowa przedstawiły radnym fragmenty swoich programów artystycznych, przygotowanych na konkurs. Gimnazjum w Jerzmankach zorganizowało konkurs pn. "Projekt ekologiczny -
mamy wpływ na zmianę klimatu" We współzawodnictwie zwyciężyły grupy II i III z klasy IIIa. I one przedstawiły fragment prezentacji multimedialnej obrazującej wpływ działań człowieka na zmianę klimatu. Ostatnim punktem uroczystej części sesji było odznaczenie medalem "Za zasługi dla obronności kraju" Janiny Sucholet, której trzech synów
pełniło zaszczytny obowiazek służby wojskowej. Część robocza sesji rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z poprzedniej sesji. Uchwalono także zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Jędrzychowice. Następnie głos zabrał Wójt Kazimierz Janik, który pokrótce przedstawił zadania wynikające z planu budżetu na przyszły rok. Przyszłoroczny budżet planowany jest na kwotę 19 983 703 zł, a wydatki na 19 108 971
zł. Nadwyżka budżetowa przeznaczona zostanie na spłatę zobowiązań. Z najważniejszych zadań stojących przed gminą należy wymienić zakończenie budowy wodociągów w gminie Zgorzelec. Wykonane zostaną wodociągi w Pokrzywniku, części Koźlic, Gronowie i Sławnikowicach. Planowane są przebudowy dróg m.in. w Sławnikowicach i Spytkowie. Zostanie wymieniona stolarka okienna w szkole w Żarskiej Wsi. Do szkoły w Osieku Łużyckim planuje się zakup platformy schodowej dla niepełnosprawnych. Rozpocznie
się również modernizacja Gimnazjum w Jerzmankach. Wykonane zostanie także oświetlenie drogowe m.in. w Gronowie, Sławnikowicach i w części Łagowa (ul. Piękna). W ramach programu odnowy Żarskiej Wsi przewiduje się budowę ogólnodostępnych terenów rekreacyjno-sportowych. Społeczność Przesieczan może liczyć na budowę świetlicy z zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Planowana jest także budowa trybun i zadaszenia
na stadionie w Jędrzychowicach. Radni jednogłośnie uchwalili budżet na 2007 rok.
Ponadto radni przyjęli też m.in. uchwały w sprawie gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz programu przeciwdziałania narkomanii na 2007 rok i zasad jego finansowania, w sprawie opinii o lokalizacji Salonu Gier w Jędrzychowicach i w sprawie regulaminu określającego szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz szczegółowych warunków obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych
zastępstw, przyznawania nagród ze specjalnego funduszu nagród, przyznawania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego dla nauczycieli zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych w gminie Zgorzelec.
Następna sesja planowana jest na koniec stycznia 2007 roku.

Mirosław Kłys / Urząd Gminy Zgorzelec



Temat: Program - tutaj!
Wprawdzie zawołanie "gdzie jest program mojego konkurenta" było oględnie mówiąc niegrzeczne, niemniej jednak odpowiadam - TUTAJ!

Program wyborczy KWW POROZUMIENIE ŚWIERADÓW 2006
DOBRA INWESTYCJA
I. Rozwój gospodarczy
Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej:
budowa ujęcia wody pitnej na Kwisie i rozbudowa sieci wodociągowej (projekt w realizacji)
budowa kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją ulic w nieskanalizowanych częściach miasta (likwidacja nawierzchni z trylinki), budowa kanalizacji sanitarnej w Czerniawie wg. posiadanej dokumentacji technicznej
przygotowanie projektu współfinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków we wschodniej części miasta
Inwestycje drogowe:
przejęcie dróg powiatowych na terenie naszego miasta
modernizacja centrum miasta i rewitalizacja parków zdrojowych wg. posiadanej koncepcji
budowa dróg w ramach programu Interreg IIIA (inwestycja przygotowana do realizacji wraz z zabezpieczeniem finansowym, termin realizacji do 31.07.2007)
Gospodarka komunalna:
obniżenie kosztów ogrzewania w gminnym i spółdzielczym zasobie mieszkaniowym poprzez zamianę, tam gdzie jest to możliwe, ogrzewania centralnego na etażowe
utworzenie gminnego podmiotu mogącego konkurować w ubieganiu się o świadczenie usług komunalnych
wspieranie działań zmierzających do wydzielenia spółdzielczych zasobów mieszkaniowych Świeradowa z zasobów SM „Gryf”

Wykonanie planu zagospodarowania przestrzennego oraz wszelkich wymaganych ustawą uzdrowiskową dokumentów w porozumieniu z gminą Mirsk tam gdzie jest to konieczne
II. Bezpieczeństwo
budowa systemu monitoringu wizualnego wraz z innymi miastami regionu
doskonalenie funkcjonowania Gminnego Zespołu Reagowania
rozbudowa remizy strażackiej w Świeradowie
zakup średniego wozu strażackiego i pługu do odśnieżania
III. Problematyka mieszkaniowa
wdrożenie programu budownictwa socjalnego (30 mieszkań)
przygotowanie gruntów pod budownictwo mieszkaniowe na wynajem lub sprzedaż
IV. Zdrowie
utworzenie podstacji pogotowia ratunkowego na bazie przychodni uzdrowiskowej
współpraca z placówkami medycznymi regionu w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych
tworzenie gabinetów lekarskich w każdej szkole, profilaktyka stomatologiczna
nadzór nad realizacją obowiązkowych szczepień dla dzieci i młodzieży

V. Edukacja i wychowanie, sprawy społeczne
tworzenie warunków dla prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży poprzez udostępnienie bazy sportowej (budowa i modernizacja miejskich obiektów sportowych). Zwrócenie większej uwagi na sporty zimowe
stała modernizacja bazy dydaktycznej i dalsze wspieranie poprawy jakości pracy placówek oświatowych
doskonalenie pracy świetlic środowiskowych
wspieranie potrzebujących pomocy (organizowanie prac społecznie użytecznych)
różnorodne formy aktywizacji zawodowej – w ramach działania Izerskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy

VI. Kultura
tworzenie warunków uczestnictwa w kulturze dzieciom, młodzieży i dorosłym na bazie pomieszczeń Izerskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
kontynuacja imprez kulturalnych rangi regionanej i ponad regionalnej
VII. Turystyka i promocja
stosowanie różnorodnych form promocji: promocja wizualna (produkcja filmu promocyjnego), aktualizacja folderów, wspólna z Nadleśnictwem Świeradów promocja naszego miasta i Leśnego Kompleksu Promocyjnego. Rozpoznanie i skierowanie oferty turystycznej do zróżnicowanych grup docelowych
zachęcanie przedstawicieli branży turystycznej do wspólnych przedsięwzięć promocyjnych
rewitalizacja „Czarciego młyna”
VIII. Sport i rekreacja
modernizacja stadionu sportowego i przebudowa budynku zaplecza
budowa sali gimnastycznej w Czerniawie (wg istniejącego projektu) i modernizacja sali gimnastycznej w Świeradowie
wykonanie koncepcji i projektu budowy wodnego centrum rekreacyjnego na terenie basenu miejskiego wspólnie z zainteresowanym podmiotem prywatnym
współudział w budowie stacji narciarskiej na Stogu Izerskim lub Smreku

Realizacja tego programu będzie możliwa przy właściwym zaangażowaniu nowo wybranych władz samorządowych naszego miasta. Kandydaci KW POROZUMIENIE ŚWIERADÓW 2006 są gwarantem sukcesu.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alternate.pev.pl



  • Strona 1 z 3 • Znaleziono 72 wyników • 1, 2, 3